fbpx
Naujienos

Unikalu ir įspūdinga – kosminė drama „Saliut-7“

Kadras iš filmo „Saliut-7“

Lapkričio 10 d. Lietuvos kino teatruose pradedama rodyti efektinga kosminė drama 2D ir 3D formatuose – „Saliut-7“. Filmas, sukurtas pagal realius įvykius 1985 metais, pasakoja apie didvyriškiausią ir labiausiai įtemptą kosmonautikos istorijos puslapį.

Kosminė stotis „Saliut-7“, dreifuodama orbitoje nevaldomu režimu, netikėtai nustoja reaguoti į skrydžių valdymo centro siunčiamus signalus. Nuspręsta siųsti į orbitą gelbėjimo ekspediciją. Kosminis ekipažas turi surasti „mirusią“ stotį ir pirmąkart pasaulinėje kosmonautikoje rankiniu būdu prisišvartuoti prie neprognozuojamai judančio 20 tonų geležinio milžino. Kosmonautai supranta, kad šansų sugrįžti į Žemę jie turi nedaug. Bet be rizikos nieko nebus. Reikia ne tik patekti į „Saliutą-7“, bet ir jį atgaivinti. Ar sugebės du žmonės išgelbėti planetą nuo katastrofos, kuri būtų neišvengiama, jei stotis nukristų? Ši gelbėjimo ekspedicija tampa pavojingu išbandymu. Orbitoje užsisuka tikras kosminis detektyvas.

20 minučių atvirame kosmose, 40 minučių filmavimosi nesvarumo būsenoje – to dar nebuvo nei viename filme. Filmavimui St. Peterburge specialiame paviljone buvo pastatytos tikslios Skrydžių valdymo stoties ir kosmonautų paruošimo centro kopijos, taip pat tikro dydžio stočių „Saliut-7“ ir „Sojuz T-13“ kopijos. Savo prisiminimais su filmavimo grupe dalinosi pagrindinių veikėjų prototipai – kosmonautai Vladimiras Džanibekovas ir Viktoras Savinych.

Prodiuseriai sako, kad tai yra filmas apie tikrus paskutiniuosius XX amžiaus romantikus, bet scenarijuje yra ir išgalvotų elementų. Nors kūrėjai ir naudojosi Viktoro Savinych dienoraščiais, kur detaliai pasakojama apie ekspediciją, bet žmonėms, nežinantiems kosminės tematikos subtilybių, jose būtų sudėtinga susigaudyti. Todėl, vardan geresnio supratimo ir įspūdžio, kai kurie dalykai buvo supaprastinti, o kai kas – atvirkščiai – sustiprinta.

 

Komentarai