„Žiemos ekranai 2017“. Susitikime trumpam…Trumpametražių filmų vakaras

„Merginos ir šunys“

Šią žiemą jau dvyliktąjį kartą į kino sales kvies prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“. Šiųmetiniame renginyje nebus užmiršti ir trumpametražiai filmai. Prancūzų institutas Lietuvoje pristato specialiai šiam festivaliui sudarytą  15 debiutinių trumpametražių filmų programą „Susitikime trumpam…”, kviečiančią žiūrovą į dar intymesnę pažintį su prancūzišku kinu. 

Trumpametražių filmų programoje „Susitikime trumpam…” – trys tarptautiniu mastu pripažintą „FEMIS“ kino mokyklą baigusių studentų kartos – trys „FEMIS“ gyvavimo dešimtmečiai. Šioje kolekcijoje siūloma į prancūziškos kino kalbos subtilybes gilintis stebint pirmuosius žingsnius kino pasaulyje tokių pripažinimo ir šlovės sulaukusių režisierių, kaip François Ozon, Noémie Lvovsky, Solveig Anspach, Emmanuel Moret. 

Pažadėtina, jog šis renginys žanrų ir aptariamų temų gausa nepaliks nė vieno abejingo. Stebėsime bei nagrinėsime tendencijas ir klausimus, atsirandančius jaunosios kartos darbuose. Kokias problemas sprendžia ir kokius atsakymus pateikia, kokius žmonių paveikslus kuria režisieriai ir kaip juos atspindi trumpametražiuose filmuose – trumpuose gyvenimo epizoduose.  

Per vieną vakarą žiūrovai panirs į gausybę emocijų, aistrų bei kultūrinių ir socialinių kontrastų sluoksnių. Prancūziško kino mėgėjus, išsiilgusius laviravimo tarp kontroversiškų jausmų, nepaliks abejingais Noémie Lvovsky kino juosta Sakyk man „taip”, sakyk man „ne” bei neįprastą, o gal net ir sukrečiančią istoriją pasakojanti Solveig Anspach Iš meilės. Kalbėjimo apie socialines problemas netruks tiek vyresnės – Jean-Paul Civeyrac Gyvenimas pagal Luką, tiek ir jaunesnės kartos  kūrėjų darbuose – Léa Fehner Tik ne tyla. Išties neįprastų pojūčių kine ieškotojams bus pateiktos išskirtinės François Ozon, Léa Mysius ir Marine Atlan istorijos. 

Visa tai ir dar daugiau išvysite ir patirsite Prancūzų instituto Lietuvoje kino salėje (Didžioji g. 1) jau sausio 20 d., 17 val. Kviečiame susipažinti su trijų kartų trumpais debiutais ir pasveikinti netrukus prasidėsiantį „Žiemos ekranų” festivalį!

Reklama

 

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*