Vis visi visur kalba apie kiną, kino teatrus, kino filmus ir kino festivalius. Bet šiandien prisiminkime tuos laikus, kai dar bent kartais įsijungdavome ir televizorių, kai žiūrėdavome serialus ir laukdavome, kol pasirodys nauja serija. Net neabejoju, kad populiariausių devyniasdešimtųjų serialų teminės dainos dar tikrai išliko atmintyje ir mena kažkokius kitokius, senus gerus laikus. Tad pasiklausykime, kaip gi skambėjo tai, iš ko kilo šiandienos kino industrija.
Serialas „Gelbėtojai“ (Baywatch, 1989-2001) ir Jimi Jamison „I‘m Always Here“
Vos nuskambėjus pirmiesiems kūrinio akordams akyse ima ristis mėlynos bangos, sušmėžuoja raudonas Pamelos Anderson maudymosi kostiumėlis, milžiniška oranžine plūde nešinas atbėga Davidas Hasselhoffas. Prasideda „Gelbėtojai“ – amerikiečių serialas apie Losandželo pajūrio gelbėtojus. Pirmoji serialo serija televizijos ekranuose pasirodė 1989 metais, o dėl įtraukiančio, dramatiško siužeto „Gelbėtojai“ netrukus tapo vienu populiariausiu visų laikų serialu. Iki serialo pabaigos, t. y. 2001 metų, iš viso sukurta net vienuolika sezonų, išgelbėti mažiausiai bent 242-u nelaimėliai iš 242-iejų serialo serijų.
Serialas „Draugai“ (Friends, 1994 – 2004) ir The Rembrants „I’ll be there for you“
Reičel, Monika, Fibi, Džo, Rosas, Čiandleris – puikiai pažįstama, šauniausia televizijos draugų kompanija.
Nors serialas turi vos mažiau serijų nei „Gelbėtojai“ – tik 236-ias, tačiau manau, kad daug labiau palietė žiūrovų širdis. Komiškos situacijos, matyt dėl savo artumo realiam gyvenimui, prisimenamos dar ir šiandien, o personažai gyvi žiūrovų prisiminimuose.
Serialas „Vedęs ir turi vaikų“ (Married with children, 1987 – 1997) ir Frank Sinatra „Love and Marriage“
Dar vienas be galo puikus serialas, bent 259-is kartus pašiepęs šeimyninio gyvenimo subtilybes. Kaip jau darosi įprasta, ir šio serialo buvo parodyta būtent vienuolika sezonų. Įdomu, kas gi atsitinka pasiekus šį skaičių, kad veikėjų istorijos tiesiog nutrūksta.
Serialas „X failai“ (The X-Files, 1993 – 2002)
Mokslinės fantastikos mėgėjai bent kartą per savaitę kartu su FTB agentais Malderiu ir Skali leisdavosi atskleisti antgamtinių reiškinių, ieškoti ledo luite įšalusių ateivių ar išnarplioti šiurpių bylų. Nesakykite, kad nežiūrėdavote.
Serialas „Tvin Pyksto miestelis“ (Twin Peaks, 1990 – 1991) ir Angelo Badalamenti – Falling
„Tvin Pykso miestelis“ – tai 30-ies serijų amerikiečių draminės mistikos televizijos serialas, transliuotas 1990-1991 metais, o vienas iš serialo autorių – garsusis Davidas Linchas. Kaip pasakoja garso takelio autorius Angelo Badalamenti, teminę serialo dainą kūrė kartu su režisieriumi D. Linchu. Davidas pasakojo, ką jaučia, ką regi, o Angelo tiesiog grojo pianinu, mėgindamas atspindėti Davido vaizdinius. Iš pradžių tai buvo tamsus miškas, vėliau melodija keičiasi, kai miško tankmėje pasirodo vieniša mergina, vardu Laura Palmer, ir panašiai. O ką regite Jūs, klausydami šio kūrinio?
Serialas „A komanda“ (The A – Team, 1983 – 1987)
„A komanda“ – dar vienas amerikiečių veiksmo bei nuotykių serialas apie buvusius JAV armijos pareigūnus ir jų nuotykius įvairiose misijose. Iki šiol prisimenu serialo užsklandą, komandos skrydžius sraigtasparniu bei veikėją Mr. T.
Serialas „Mano svajonių Džinė“ (I Still Dream of Jeannie, 1965 – 1970)
Tikrai labai senas, tačiau Lietuvoje rodytas ne taip ir seniai, dar vienas amerikiečių serialas „Mano svajonių Džinė“. Prisimenant serialo idėją – tai pasakojimas apie astronautą, kuris, nukritęs į negyvenamą salą, ten suranda butelį, kurį atkimšus pasirodo žavi blondinė, pildanti šeimininko paliepimus, neretai įveldama į pavojus save ir visus esančius aplinkui. Tikriausiai, tai buvo vienas mano mėgstamiausių serialų, tikriausiai netgi dabar visai mielai pažiūrėčiau kokią vieną seriją. Beje, serialas išgyveno ir spalvoto, ir nespalvoto kino erą.
Serialas „Betmenas“ (Batman, 1966 – 1968)
Prisipažinsiu, nesitikėjau, kad ir šis serialas toks senas. Juk prieš kokius 15-ka metų jį dar tikrai rodydavo per TV3, betmobilis bene kasdien išriedėdavo gelbėti pasaulio, o serialo herojai Robinas ir Betmenas, plaikstydamiesi apsiaustais, kovodavo prieš neteisybę. Teminė serialo daina, sukurta amerikiečių džiazo atlikėjo Neal Hefti, puikiai tiks straipsnio pabaigai bei atėjusio pavasario šventei.