Drama „Tiltai“ – tarp geriausiai įvertintų pasaulyje trumpametražių filmų

Kadras iš filmo „Tiltai“
Festivalio „Scanorama“ archyvas

Prestižinius kino apdovanojimus “Cezaris” organizuojanti prancūzų kino akademija jau septintą kartą drauge su UNESCO vykdo projektą “The Golden Nights – PANORAMA”. Renginio metu didžiųjų Europos sostinių gyventojams ir svečiams suteikiama proga pamatyti unikalią ir plačią kino programą, kurioje surinkti geriausi metų filmai iš viso pasaulio, didžiųjų kino akademijų apdovanojimų laureatai (Oscar, Goya, Bafta, Donatello ir pan.) Šiais metais programoje dalyvauja ir lietuvių režisierės Austėjos Urbaitės trumpametražis filmas “Tiltai”.

Filmo režisierė Austėja Urbaitė, prodiuserė Lina Murinaitė

Per kelias filmų rodymo dienas visuomenė išvys įvairių kultūrų ir žanrų filmus, kuriuos pristatys jų režisieriai. Tokiu būdu Akademija siūlo žiūrovams atrasti jaunus ir talentingus rytdienos kino kūrėjus.

 

Filmo “Tiltai” seansai:

Reklama

Atėnuose (Astor Cinema) 06/06 – 10pm

Briuselyje (Cinematek) 07/16 – 7pm

Lisabonoje (Cinemateca Portugusa) 06/07 – 10pm

Liuksemburge (Cinemathèque) 06/02 – 5:30pm

Madride (Spanish Academy) 05/30 – 7pm

Paryžiuje (UGC Odéon) 06/13 – 10pm; 06/15 – 7:45pm

Romoje (Casa del Cinema) 06/06 – 9pm

Stokholme (Klarabiografen) 06/10 – 2.30pm

Vienoje (Metrokino) 06/05 – 1pm

 

Linos Murinaitės (prodiuserinė kompanija „Tremora“) prodiusuotas filmas „Tiltai“ Europos šalių kino forumo SCANORAMA konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“ ne tik gavo apdovanojimą už geriausią 2015 metų lietuvių kūrėjų filmą, bet ir joje buvo įvertintas, kaip geriausias Baltijos šalių filmas. Taip pat „Tiltai“ tapo Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ laureatu, kur buvo nominuotas Metų geriausio trumpametražio vaidybinio kino filmo kategorijoje.

„Tiltuose“ pasakojama istorija apie du jaunus žmones,  geriausius draugus –  Oliviją ir Matą, kurie vėlų rudenį išplaukia baidare. Jų galvose sukasi kankinančios mintys apie netrukus pasikeisiančius gyvenimus. Abu svajoja apie skirtingą, bet vienodai gražią ateitį. Tačiau prakalbę apie jausmus abu jaunuoliai priversti sugrįžti į realybę. Tai istorija apie bandymą rasti tiltą tarp žmonių ir mokymąsi gyventi čia ir dabar, nes niekada nežinai, kas laukia už kito upės vingio.

Filmo gamybą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Projekto puslapis: http://www.academie-cinema.org/the-golden-nights/golden-nights/panorama/films.html

Filmo puslapis: https://www.facebook.com/filmthebridges/

 

           

 

 

Komentuoti

Jūsų el.paštas nebus publikuotasPažymėti laukai būtini *

*