fbpx
Naujienos, Be reklamos, KINFO

„Oskarų“ belaukiant, filmų programa Vilnuje vasario 26 – kovo 1 d.

„Oskarų“ belaukiant
Vizualizacija – Monika Petkelė (minimalu.lt)
 

Kino renginys „Oskarų belaukiant“ vasario 26-kovo 1 d. kviečia Vilniaus kino mėgėjus į aštuonių filmų, nominuotų šių metų „Oskarams“, seansus. Bus parodyti šie filmai: „Fabelmanai“, „Babilonas“, „Banginis“, „Elvis“, „Asas Maverikas“, „Liūdesio trikampis“, „Salos vaiduokliai“ ir „Viskas iškart ir visur“. 

„Oskarų“ belaukiant programą, vasario 26 d.,  pradės filmas „Fabelmanai“ – tai režisieriaus Steveno Spielbergo meilės laiškas tėvams ir kino kūrybai, kurią pamilo nuo jauno amžiaus. Pusiau biografinė drama puikiai iliustruoja vaiko svajonę tapti režisieriumi. „Fabelmanai“ nominuoti 7-iems „Oskarams“.

Antrasis pirmojo vakaro filmas – „Babilonas“. Režisierius Damienas Chazelle`as užkurs tokį vakarėlį, kad mažai nepasirodys. Jei „Fabelmanus“ galima pavadinti „meilės laišku“, tai „Babilonas“ yra Holivudo košmaras, iš kurio išėjus norėsis ir vėl į jį sugrįžti. Filmas yra kupinas energijos ir amerikietiškų kalnelių, nunešantis į ankstyvojo Holivudo užkulisius, kuomet per naktį buvo galima tapti kino žvaigžde. Justino Hurwitzo sukurta muzika puikiai įtraukia į siautulį ekrane. Filmas nominuotas 3-ims „Oskarams“.

Pirmadienio vakarą, vasario 27 d., pakviesime išvysti ilgai lauktą Darreno Aronofsky režisuotą filmą – „Banginis“. Labai gerai žinomas aktorius Brandonas Fraseris šiame filme sunkiai atpažįstamas. „Banginyje“ pasakojama jautri istorija apie dėstytoją, kuris vengia rodytis viešumoje. Drama nominuota 3-ims „Oskarams“.

O vakaro pabaigai į kino ekranus sugrįš Bazo Luhrmanno režisuotas „Elvis“, pasakojantis roko karaliaus istoriją. Filmas įspūdingas savo vaizdo estetika, o Austinas Butleris neįtikėtinai puikiai atkūrė ne tik roko karaliaus balsą, bet ir manieras. Drama ką tik pelnė 4-is BAFTA apdovanojimus ir yra nominuotas 8-iems „Oskarams“.

Antradienį, vasario 28 d., priminsime, koks nutrūktgalvis yra Tomas Cruzas vaidindamas lakūną Maveriką. Filmas, kuriame pats T. Cruzas atlieka beprotiškus kaskadinius triukus, – „Asas Maverikas“. Įtraukiantis ir prikaustantis prie kino ekrano. Filmas nominuotas 6-iems „Oskarams“.

Antrasis vakaro seansas pakvies plaukti kruiziniu laivu su labai keista, o gal kaip tik puikiai visuomenę atspindinčia kompanija, tai filmas –  „Liūdesio trikampis“. Rubenas Östlundas jau anksčiau savo žvilgsniu ir kritika žavėjo Lietuvos žiūrovus filmu „Kvadratas“. „Liūdesio trikampis“ irgi sulaukė gausių rekomendacijų. Drama nominuota 3-ims „Oskarams“.

Trečiadienį, kovo 1 d., bus galima išvysti „Oskarų“ nominacijų lyderius. „Salos vaiduokliai“, nominuotas 9-ioms statulėlėms, pasakoja apie dviejų draugų pasibaigusią draugystę ir kaip kartais sudėtinga susitaikyti su faktu, jog tai, kas buvo įprasta, – tapo nebeatpažįstama. Nepaprastai gražūs Airijos vaizdai ir puikus aktorių – Colino Farrello ir Brendano Gleesono –  duetas, kuris susitiko kino ekrane jau antrą kartą. Anksčiau juodu buvo galima išvysti kitame to paties režisieriaus Martino McDonagho filme „Reikalai Briugėje“.

O antrasis vakaro filmas – „Viskas iškart ir visur“ – nominuotas net 11-oje kategorijų. Juosta, kurią sunku apibūdinti keliais sakiniais, ir kurią sukurti užtruko gerus 10 metų! Režisieriai – Danas Kwanas ir Danielis Scheinertis – tikrai sukūrė originalų reginį su gausybe aliuzijų į kitų režisierių darbus. Dinamiškas, įtraukiantis ir tikrai sunkiai pamirštamas filmas grįžta į ekranus vienam kino seansui.

Filmai bus rodomi „Forum Cinemas“ Vingis. Bilietų skaičius ribotas.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1543740316126243/1543740326126242

 
 
 

VASARIO 26 D.
Sekmadienis

 

 

 

 

 

17:00 Forum Cinemas Vingis
„Fabelmanai“ (The Fabelmans)
Rež. Steven Spielberg
Filmas nominuotas 7 „Oskarams“
Bilietai

Apie filmą.

20:30 Forum Cinemas Vingis
 „Babilonas“ (Babylon)
Rež. Damien Chazelle
Filmas nominuotas 3 „Oskarams“
Bilietai

Apie filmą.

VASARIO 27 D.
Pirmadienis

18:00 Forum Cinemas Vingis
„Banginis“ (The Whale)
Rež. Darren Aronofsky
Filmas nominuotas 3 „Oskarams“
Bilietai
Apie filmą.

21:00 Forum Cinemas Vingis
„Elvis“ (Elvis)
Rež. Baz Luhrmann
Filmas nominuotas 8 „Oskarams“
Bilietai

VASARIO 28 D.
Antradienis

18:00 Forum Cinemas Vingis
„Asas Maverikas“
(Top Gun: Maverick)
Rež. Joseph Kosinski
Filmas nominuotas 6 „Oskarams“
Bilietai
Apie filmą.

21:00 Forum Cinemas Vingis
„Liūdesio trikampis“
(The Triangle of Sadness)
Rež. Ruben Östlund
Filmas nominuotas 3 „Oskarams“
Bilietai

KOVO 1 D.
Trečiadienis

18:00 Forum Cinemas Vingis
„Salos vaiduokliai“
(The Banshees of Inisherin)
Rež. Martin McDonagh
Filmas nominuotas 9 „Oskarams“
Bilietai

20:50 Forum Cinemas Vingis
„Viskas, iškart ir visur“
(Everything Everywhere All at Once)
Rež. Daniel Kwan, Daniel Scheinert
Filmas nominuotas 11 „Oskarų“
Bilietai

Komentarai