fbpx
In Latino, Naujienos

10-ąjį festivalį IN LATINO pasveikino Meksikos ambasadorius

Vida Ramaškienė, Agustin Gasca Pliego ir Agnesta Filatovė IN LATINO archyvas
Vida Ramaškienė, Agustin Gasca Pliego ir Agnesta Filatovė
IN LATINO archyvas

Spalio 1 d. 10-ą kartą atidarytos Lotynų Amerikos kultūros dienos IN LATINO. Brazilijos, Čilės, Kolumbijos, Argentinos režisierių trumpametražiai filmai, susitikimas su kino kūrėju iš Brazilijos, kumbijos koncertas, etnografinės fotografijos parodos atidarymas, kakavos ceremonija, kavos degustacija, keliauti įkvepiančios paskaitos – tik dalis šių metų IN LATINO programos.

„Prieš dešimt metų IN LATINO prasidėjo kaip Meksikos kultūros dienos, kurios vėliau peraugo į visą Lotynų Ameriką aprėpiantį renginį. Esame dėkingi nuo pirmojo festivalio mus palaikiusiai Meksikos ambasadai ir džiaugiamės, kad pirmojo jubiliejaus proga su mumis yra Jo Ekscelencija Meksikos ambasadorius“, – kalbėjo renginio sumanytoja ir organizatorė, festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė.

Sėkmės IN LATINO palinkėjo ir kitąmet susitikti pažadėjo specialiai atidarymo proga į Vilnių atskridęs Meksikos ambasadorius Agustin Gasca Pliego.

Festivalis buvo atidarytas viena iš trumpametražių filmų programų „Festivalių nugalėtojai“. Bilietai į visus ilgojo savaitgalio IN LATINO kino seansus kainuoja 3 eurus.

Šiemet žiūrėti Lotynų Amerikos kiną galės ne tik sostinės, bet ir uostamiesčio gyventojai. IN LATINO filmai spalio 9–10 dienomis bus rodomi Klaipėdos kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas“.

Komentarai

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.