fbpx
Naujienos, Šeršėliafam

10-ąjį „Šeršėliafam“ festivalį atidarys Janinos Lapinskaitės filmo premjera

Kadras iš filmo „Akordas“ Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Akordas“
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Jubiliejinį, dešimtąjį, Tarptautinį moterų filmų festivalį „Šeršėliafam“ jau trečią kartą pradės režisierės Janinos Lapinskaitės filmas. Lapkričio 25 d. jį atidarys naujausias režiesierės trumpametražis darbas „Akordas“.

Naujame jautriame dokumentiniame filme „Akordas“ pasakojama socialinės klounės Joanos istorija. Apsirengusi spalvingais rūbais ir užsidėjusi raudoną nosį Joana su aktorių komanda keliauja į ligonines, kad praskaidrintų sunkiomis ligomis sergančių vaikų kasdienybę. Pati susidūrusi su depresija ir išmokusi su ja gyventi aktorė geba suteikti emocinę pagalbą tiems, kuriems jos labiausiai reikia.

„Turbūt niekada nebūčiau atsiradusi tarp klounų, jei nebūčiau susirgusi  depresija,“ – sako filmo herojė. – „Klouno nosis atveria sielą, apnuogina ją. Ją dediesi, reiškia supranti skausmą ir supranti, kad ta maža kaukė gali atverti naujos realybės puslapį. Raudona nosis yra langas į mūsų sielą.“

Janinos Lapinskaitės kūryba festivalio programoje pristatoma jau ne pirmą kartą. Lygiai prieš dešimt metų, 2006-aisiais, pats pirmasis festivalis buvo atidarytas būtent šios režisierės dokumentiniu filmu „Našlių pakrantė“ apie pamario miestelyje gyvenančias ir vyrų jūroje netekusias moteris. Vėliau, 2008-asiais, „Šeršėliafam“ startavo režisierės trumpo metro darbu „Šokanti ant stogų“, pasakojančiu apie jaunos moters gyvenimą ir troškimą bent akimirkai pasijusti kam nors svarbia ir reikalinga. Šeštajame festivalyje buvo pristatytas dueto kūryboje ir gyvenime – Janinos Lapinskaitės ir režisieriaus Algimanto Puipos – filmų ciklas „Moteris ir vyras“, kurio metu buvo rodomos ištraukos iš tuo metu naujausio jų bendro kūrinio – filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“. Jame J. Lapinskaitė kaip aktorė sukūrė pagrindinį vaidmenį.

Festivalis vyks lapkričio 25 – gruodžio 4 d. kino teatruose „Pasaka“ ir „Multikino“ Vilniuje, kino centre „Romuva“ Kaune, „Kultūros fabrike“ Klaipėdoje ir kino teatre „Minija“ Gargžduose.

Festivalio klipas: 

Komentarai