fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

10 faktų apie S.Coppolos filmą „Elitinis jaunimas“

„The Bling Ring“

Režisierės Sofios Coppola filmas „Elitinis jaunimas“ („The Bling Ring“) jau pristatytas šių metų Kanų kino festivalyje, „Ypatingojo žvilgsnio“ programoje. Filmas sukurtas remiantis tikra istorija apie slaptą paauglių grupuotę „The Bling Ring“, kuri naudodamasi internetu sekė garsių žvaigždžių gyvenimą ir apiplėšdavo jų namus, kol šie keliaudavo užsienyje.

Nuo nuo 2008 metų spalio iki 2009 metų rugpjūčio grupuotės nariai Rebecca, Marc, Nicki, Sam ir Chloe pavogė turto, vertinamo 3 mln JAV dolerių. Nukentėjusiųjų sąraše atsidūrė tokios žvaigždės kaip kad Lindsay Lohan, Orlando Bloomas, Miranda Kerr, Brianas Austinas Greenas, Megan Fox, Rachel Bilson ir Paris Hilton. Kai kurios iš šių garsenybių epizodiškai pasirodo filme.

Filme „Elitinis jaunimas“ vaidina Emma Watson, Leslie Mann, Erin Daniels, Taissa Farmiga, Gavin Rossdale, Israel Broussard ir kt. Filmas sukurtas remiantis žurnalistės Nancy Jo Sales straipsniu „Vanity Fair“ žurnale „The Suspects Wore Louboutins“ (visą straipsnį rasite čia).

Štai ką įdomaus per Kanų spaudos konferenciją apie filmą papasakoja jo režisierė S.Coppola ir aktorė  E.Watson:

1. S. Coppola nusprendė kurti filmą dėl Nancy Jo Sales straipsnio kinematografiškumo

„Iki filmo kūrimo buvau kažką girdėjusi apie Nancy Jo Sales straipsnį, tačiau nekreipiau į jį didelio dėmesio. Tačiau kažkada perskaičiusi „The Suspects Wore Louboutins“, supratau, jog jis skamba kaip filmas. Ir kuo daugiau kalbėjausi su Nancy Jo Sales, tuo labiau suvokiau, kad visa istorija yra labai jaudinanti ir puikiai apibūdina dabartinę mūsų kultūrą“, – teigia S.Coppola.

2. Nei viena iš žvaigždžių, kurios namai buvo apiplėšti, dar nematė „Elitinio jaunimo“

„Paris Hilton galbūt pasirodys per premjerą Kanuose, – intrigavo S. Coppola. – Man įdomu, ką ji mano apie „Elitinis jaunimas“. Beje, filmo herojai išties įsiveržia ne į sukurtus, o realius P.Hilton namus. Žvaigždė teigė davusi S.Coppolai leidimą filmuoti jos apartamentus, nes labai pasitikėjo režisiere ir norėjo kūrėjai padėti atkurti kuo autentiškesnė apiplėšimo atmosferą.  „Norėjau padėti S.Coppolai parodyti, koks rimtas šis nusikaltimas ir koks jis buvo skausmingas bei gąsdinantis aukoms. Praradau gausybę vertingų daiktų, kurie buvo perduodami iš mano šeimos kartos į kartą. Ir jie negali būti nupirkti“, – neseniai interviu „The Sun“ pasakojo P.Hilton.

P.Hilton namai, kurie buvo parodyti ir filme „The Bling Ring“.
P.Hilton namai, kurie buvo parodyti ir filme „The Bling Ring“.

 3.  S. Coppolai nerūpi, ką realieji filmo herojai mano apie „Elitinį jaunimą“

„Tai ne dokumentinė juosta, mes sukūrėme filmą. Todėl tikrųjų nusikaltėlių reakcijos man visiškai neįdomios. Filme visų nusikaltėlių vardai pakeisti, nes mažiausiai ko norėjau, tai padaryti tuos vaikius dar didesnėmis žvaigždėmis“, – teigia režisierė. Tačiau tikrieji gaujos nariai jau tapo tikromis žvaigždėmis. Štai Alexis Neiers, kurią „Elitiniame jaunime“ vaidina E.Watson, po jai paskirto 30 dienų kalėjimo, tapo tikra žvaigžde. Kartu su mama  Andrea Arlington-Dunn bei seserimis Gabby Neiers ir Tess Taylor ji pradėjo realybės šou „Pretty Wild“.

Žinių pranešimas apie nusikaltimą, kuriame pamatysite ir realius gaujos narius:

  4.  S. Coppola filmuodama nuolat aktoriams leido muziką

„Muzika visuomet sukuria gerą atmosferą. Kai kurias dainas atradome filmuodami, ypač hip-hopą, kuris nėra mano mėgstamiausia muzikos rūšis, tačiau bent jau buvo linksma“, – teigė S.Coppola. „The Bling Ring“ skamba šios dainos:

01. Sleigh Bells – „Crown On The Ground”
02. Rick Ross [ft. Lil Wayne] – „9 Piece”
03. Rye Rye [ft. M.I.A.] – „Sunshine”
04. Azealia Banks – „212″
05. Oneohtrix Point Never – „Ouroboros”
06. 2 Chainz – „Money Machine”
07. M.I.A. – „Bad Girls”
08. Kanye West – „All of the Lights”
09. Ester Dean [ft. Chris Brown] – „Drop It Low”
10. Reema Major – „Gucci Bag”
11. Can – „Halleluwah”
12. Kanye West – „Power”
13. Klaus Schulze – „Freeze”
14. deadmau5 – „FML”
15. Brian Reitzell and Daniel Lopatin – „Bling Ring Suite”
16. Phoenix – „Bankrupt!”
17. Frank Ocean [ft. Earl Sweatshirt] – „Super Rich Kids”

5.   S. Coppola „Elitinį jaunimą“ mato kaip natūralų  filmo „Kažkur tarp ten ir čia“ („Somewhere“, 2010) tęsinį

„Filmas „Kažkur tarp ten ir čia“ pasakoja apie šlovę ir nuo jos pavargusį aktorių, kuris po susitikimo su 11-mete dukra netikėtai suvokia tikrąsias gyvenimo vertybes.  Tad „Elitinis jaunimas“  irgi savotiškai tęsia pradėtą liniją ir parodo, jog būti žvaigžde nėra taip paprasta“, – pasakojo S.Coppola.

6. „Elitinis jaunimas“ –  pats beprotiškiausias S. Coppolos darbas

„Norėjau sukurti filmą, kuriame atsispindėtų mūsų šiandienos pasaulis – „Facebook“ nuotraukos, koledžai, gausybė naujos informacijos, pašėlusi muzika ir nevaldomas paauglių gyvenimas, – pabrėžė režisierė. O „Kinomaistas“ prisimena, jog dar visai neseniai pasaulio kino teatruose buvo pristatytas Harmony Korine „Laukinės atostogos“ („Spring Breakers“), kuriame režisierius taip pat siekė pašiepti dabartinę pop kultūrą, į pagalbą pasikvietęs „Walt Disney“ studijoje užaugusios aktores, spalvingus bikinius ir pavojingus ginklus.

7 . E.Watson trokšta pokyčių

Aktorė E.Watson turbūt dar ilgai turės visiems pasakoti apie savo harypoterišką pradžią: „Haris Poteris“, atrodo, buvo taip seniai, tačiau žmonių atmintyje jis vis dar šviežias. Todėl nesistengiu pabėgti nuo šio filmo šešėlio, tačiau per pastaruosius 3 metus dalyvavau kituose filmavimuose su nuostabiais ir kūrybingais žmonėmis“.

8. E.Watson žvaigždės netrukdo

„Šiame pasaulyje, manau, žvaigždės kuria etiketes ir verslą iš žmonių susidomėjimo. O kiti tiesiog kuria, parduoda ir užsiima savo reikalais. Ir kol jie suvokia skirtumą tarp realaus ir šou verslo pasaulio, yra gerai. TV šou yra kitoks būdas pasakoti istorijas, tai, žinoma, ir visiškai kitoks vaidinimo būdas, tačiau jis toks ir turi būti“, – spaudos konferencijos metu pasakojo aktorė.

9. E. Watson filmavimui ruošėsi žiūrėdama realybės šou

„Kad sukurčiau Nikki charakterį, ruošiausi tikrai daug. Nuolat žiūrėjau realybė šou „The Hills“ ir „Keeping Up With the Kardashians“, kad suprasčiau šių žvaigždžių ir juos žiūrinčių paauglių psichologiją. Taip pat turėjau išmokti specifišką Nikki  akcentą ir kalbėjimo manieras“.

 10. S. Coppola laukia įvairių reakcijų:

„Puiku, jei filmas sulauks įvairiausių reakcijų. Tad nušvilpimai ir plojimai labai laukiami“, – teigia režisierė.  „Elitinis jaunimas“ pasaulio kino teatruose pasirodys birželio 12 d., Lietuvoje – birželio 28 d.

Parengta remiantis indiewire.com ir kt. šaltiniais

Pagrind. nuotr.Getty Images

Komentarai