fbpx
Naujienos

10 netikėtų faktų apie filmą „Sensacija“

Kadras iš filmo „Sensacija“ „Du kine“ archyvas
Kadras iš filmo „Sensacija“
„Du kine“ archyvas

Pristatome 10 įdomiausių faktų apie Tomo McCarthy filmą „Sensacija“ (orig. Spotlight).

Filmas pelnė gausybę kino kritikų gildijų ir aociacijų apdovanojimų, buvo įtrauktas į daugelį geriausių 2015 m. filmų dešimtukų.

„Sensacija“ nominuota net šešiems „Oskarams“ už geriausią filmą, geriausią režisūrą, geriausią scenarijų ir montažą, taip pat geriausius antraplanius moters ir vyro vaidmenis.

Tikrais faktais paremtas kino pasakojimas panardina į „The Boston Globe“ žurnalistų tyrimą, kurio metu buvo išaiškinta plataus masto Bostono kunigų seksualinė prievarta prieš vaikus.

  • Tyrimą atlikusi „The Boston Globe“ komanda Spotlight yra ilgiausiai kartu dirbanti žurnalistinių tyrimų komanda JAV. Visa tyrimo medžiaga laisvai prieinama čia https://goo.gl/jZA0N3.
  • Kunigų seksualinės prievartos aukomis tapo daugiau nei tūkstantis Bostone gyvenančių vaikų. Apie prievartos atvejus Spotlight žurnalistai paskelbė per 800 straipsnių.
  • Ruošdamiesi vaidmeniui aktoriai daug laiko skyrė susitikimams su istorijos liudininkais, teisininkais, nukentėjusiaisiais, jų šeimos nariais, žurnalistais ir redaktoriais.
  • Kai akt. Michaelas Keatonas (prieš metus matytas filme Birdman) sutiko filmuotis „Sensacijoje“, pirmiausia, ką jis padarė, tai pradėjo sekti jo vaidinamą Spotlight redaktorių Walterį Robinsą. Aktorius netgi apsigyveno netoliese ir įrašė kelis slaptus vaizdo ir garso įrašus. Galiausiai susitikus gyvai gerokai nustebęs žurnalistas paklausė: „Iš kur tu tiek visko apie mane žinai? Juk mes ką tik susipažinome“.
Kadras iš filmo „Sensacija“ „Du kine“ archyvas
Kadras iš filmo „Sensacija“
„Du kine“ archyvas
  • Į susitikimą su žurnalistu Michaelu Rezendesu akt. Markas Ruffalo atvyko iš anksto apsirūpinęs užrašų knygele ir iPhonu, kad galėtų įrašyti Rezendeso balsą ir tiksliai užfiksuoti jo kalbėjimo manierą. Dar labiau žurnalistas nustebo, kai aktorius jo paprašė: „Ar galiu išgirsti, kaip tu šauki ant kitų?“.
  • Nuo kolegų neatsiliko ir akt. Reachel McAdams. Ji tiek daug gilinosi į žurnalistės Sacha‘os Pfeiffer gyvenimą, kad ši kartais suglumdavo: „Rachel klausinėjo manęs apie viską: darbą, šeimą, vaikystę, mano religinius įsitikinimus. Ji norėjo žinoti, ką aš vilkėjau 2001-aisiais, ką tada nešiojau piniginėje ir netgi tai, kaip atrodė mano nagai“.
  • „The Boston Globe“ redakcija daug prisidėjo ruošiantis filmavimams. Ji konsultavo parenkant aktorių garderobą, įrengiant filmavimų aikštelę ir koreguojant filmo scenarijų.
  • Pasak akt. Marko Ruffalo, dauguma „The Boston Globe“ žurnalistų, atskleidusių kunigų pedofilijos skandalą, yra Romos katalikai.
  • Filmo kūrėjai sulaukė pagyrų iš oficialaus Vatikano radijo, kuris pripažino, kad filmas skatina diskusiją, yra atviras ir įtikinamas. Pasak radijo komentatoriaus, „filmas padeda pripažinti nuodėmę, priimti ją viešai ir atsakyti už visas pasekmes“.
  • Daugeliui netikėta, kad kunigų prievartos skandalo epicentru tapo Bostonas. Tai vienas tankiausiai Romos katalikų apgyvendintų JAV miestų.

Juosta „Sensacija“ Lietuvos kino ekranuose pasirodys vasario 19 d.

Filmo anonsas:

Komentarai