fbpx
Naujienos

110 milijonų dolerių biudžeto fantastinis nuotykių filmas jau Lietuvos kinuose

Kadras iš filmo „Enderio žaidimas“ „Garsų pasaulio įrašai“ archyvas
Kadras iš filmo „Enderio žaidimas“
„Garsų pasaulio įrašai“ archyvas

Į Lietuvos kino ekranus atkeliavo specialiųjų efektų filmas c. Mokslinės fantastikos žanro gerbėjai jo laukė net 28 metus. Pagal pasaulinį bestselerį pastatytas filmas premjerinį savaitgalį Jungtinėse Valstijose jau tapo „numeriu vienas“ ir per tris dienas susišlavė 28 milijonus dolerių.

Scenografija ir mūšių kosmose scenos filmui buvo kurtos net tris metus, o stiprią vizualinę juostos pusę papildo puikūs aktoriai – Harisonas Fordas (Harrison Ford), Benas Kingslis (Ben Kingsley) bei pagrindinio vaidmens atlikėjas, kylanti kino žvaigždė Asa Baterfyldas (Asa Butterfield), žiūrovams pažįstamas iš pagrindinių vaidmenų filmuose „Berniukas dryžuota pižama“ ir „Hugo išradimas“.

Režisierius Gavinas Hudas (Gavin Hood), nuotykių fantastikos režisavimo įgūdžius ištobulinęs filmuojant „Iksmenai: pradžia. Ernis“, teigia veiksmo scenoms norėjęs suteikti tobulo kompiuterinio žaidimo su fotografiniais vaizdais įspūdį. Šiam užmojui įgyvendinti prireikė didžiulio 110 milijonų dolerių (280 milijonų litų) biudžeto.

Filmas pasakoja apie išskirtinių gebėjimų berniuką Enderį, kuriam tenka atsakomybė vesti žmonijos kosminį laivyną į lemiamą mūšį prieš nepalyginamai gausesnes ateivių pajėgas. Tačiau iki galutinės kovos Enderis turi išlaisvinti savyje glūdintį genialų strategą ir subręsti kaip lyderis.

„Enderio žaidimas“ pretenduoja tapti naujos kartos „Žvaigždžių karais“. Jis bus įdomus ir vyresniems žiūrovams, kurie galės įvertinti fantastinio kino žanro nueitą kelią. Jaunesni, stebėdami efektingus kosminius mūšius, neturės laiko nuobodžiauti. Paraleliai veiksmui, jie bus įtraukti į sudėtingą jaunuolio vidinį pasaulį, tad iš filmo išsineš šį tą daugiau nei įspūdį, ištrinsiantį ribą tarp tikro karo ir žaidimo.

GPI informacija

Komentarai