fbpx
Festivaliai, Naujienos, Reportažai, Žiemos ekranai

13-ieji „Žiemos ekranai“ kviečia į kino sales prancūzų kino mylėtojus

Prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ atidarymo akimirka
Nuotraukos autorė: Vytautė Ribokaitė

Vakar, sausio 25 d., „Skalvijos“ kino centre įvyko 13-ojo prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ atidarymo šventė.

Šiemet „Žiemos ekranai“ prasidėjo išankstine Erico Barbier filmo „Aušros pažadas“ (La Promesse de l’aube / Promise at Dawn, 2017) premjera. Į Vilnių specialiai šiai progai atvykęs prancūzų režisierius pristatė šiame mieste gyvenusio rašytojo Romaino Gary to paties pavadinimo romano ekranizaciją.

Renginio svečius pasveikinęs ambasadorius Philippe‘as Jeantaud priminė, kad sausio 25 d. taip pat minimas ir Vilniaus miesto atsiradimo jubiliejus. P. Jeantaud teigimu, tai puiki proga žvilgtelėti į praeitą šimtmetį.

Po filmo peržiūros Ericas Barbier detaliau papasakojo apie „Aušros pažado“ kūrimą, su kokiais iššūkiais jam teko susidurti ir atsakė į žiūrovų klausimus.

Rašytojas R. Gary gimė 1914 m. Vilniuje ir gyveno šiame mieste iki 1928 m. Filmo režisierius atskleidė, kad kūrybinei komandai buvo labai sunku atkurti to meto Vilniaus grindinį, senus namus. Dabar miesto gatvės yra restauruotos ir nėra lengva rasti vietas, kurios atspindėtų būtent tą epochą. Todėl tam, kad geriau pavyktų atkurti to meto Vilniaus atmosferą, filmavimams buvo pasirinktas Budapeštas.

Filmo autoriui buvo labai svarbu, kad visos juostos metu būtų girdimas R. Gary tekstas. Balsas už kadro leido išlaikyti tam tikrą atstumą pačios istorijos atžvilgiu. Vienas iš renginio svečių po seanso pastebėjo, kad režisieriui pavyko subtiliai perteikti romano ironiją ir žaismingumą. Pats autorius tikisi, kad tie, kuriems patinka romanas „Aušros pažadas“, žiūrėdami filmą patirs tokias pat emocijas, kaip ir skaitydami knygą.

Šiemet „Žiemos ekranai“ prancūzų kino mylėtojams paruošė net dvi atskiras retrospektyvas. Bus parodyti net 8 Jeano-Pierro Melvillio filmai ir 5 juostos su žaviąja Jeanne‘a Moreau. Dar žiūrovų lauks naujausių prancūzų režisierių, restauruotų ir retai rodomų bei mažiesiems žiūrovams skirtos filmų programos.

Sausio 25 d. startavęs „Žiemos ekranų“ kino festivalis Vilniuje tęsis iki vasario 11 dienos. Taip pat festivalio filmus turės galimybę išvysti Kauno, Klaipėdos, Palangos, Gargždų, Panevėžio, Ukmergės, Varėnos, Šiaulių ir Plungės gyventojai.

 

Galerija: 13‑ojo prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ atidarymas

Nuotraukų autorė: Vytautė Ribokaitė

Komentarai
Kinas visada buvo labai svarbi mano gyvenimo dalis. Geriausiai tai, koks kinas man patinka apibūdina Tildos Swinton citata: „Už nebalintą veidą ir nelygią eiseną. Už realistišką šeimyninę sceną. Už skausmingą žodžių pasirinkimą. Už atvirą, o galbūt ir nelaimingą pabaigą. Už nuo pėdos slystanti batą ir jį pataisantį kojos judesį. Už sudaužytą kiaušinį ir išpiltą pieną. Už neaiškaus kalbėjimo idėją. Už kino erdvę, kur niekas nevyksta, bet viskas įmanoma.“ Gavus pasiūlymą prisijungti prie KINFO šeimos nusprendžiau neatsisakyti, nes tai puiki proga ne tik daryti tai, kas miela širdžiai, bet dar ir galimybė susipažinti su bendraminčiais.