fbpx
Reportažai, Scanorama

15-oji „Scanorama“ pristato galingą jubiliejinę programą

Gražina Arlickaitė
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Jau penkiolikta rudenį autorinio kino mylėtojus džiugina Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Žvarbų ketvirtadienio, lapkričio 9 d., vakarą ji buvo atidaryta Vilniaus „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre. Šie metai – jubiliejiniai festivalio metai. Todėl ir sudaryta programa – ypatinga.

„Viešai pažadėjau šia proga parodyti šioje „Scanoramoje“ galingą programą. Šį vakarą stovėdama prieš jus pakartoju: „Taip, mes ją padarėme“, – džiaugėsi festivalio įkūrėja bei vadovė dr. Gražina Arlickaitė.

Susirinkusius jubiliejinio festivalio atidarymo svečius vaizdo įraše pasveikino ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė:

„Sveika „Scanoramos“ bendruomene. Jūs lengvai įveikiate lapkričio darganas ir tamsą. Ir taip jau penkiolikta rudenį. Prie kino ekrano lyg prie židinio, prie kurio susiburia bendraminčiai – visi, kas yra išsiilgę minties, kelionės, vaizdo, žodžio ir garso magijos. „Scanorama“ užsiaugino savo ištikimą žiūrovą. Pirmųjų festivalių lankytojai jau atsiveda savo vaikus. Linkiu visiems ir toliau augti su geriausią Šiaurės, Baltijos ir Europos šalių filmais. Tegul kiekvienas seansas taps švente ir lauktu įvykiu.“

Liana Ruokytė-Jonsson
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Jau penkiolikta karta susitinkame „Scanoramoje“, pačiame iškiliausiame autorinio Europos kino festivalyje Lietuvoje. Penkiolika metų – tai tikrai solidus jubiliejus. „Scanorama“, pradėjusi savo kelią nuo iškiliausių Šiaurės šalių kino kūrėjų darbų pristatymo mūsų gurmanams, neapsistojo ties viena vieta. Jos horizontai išsiplėtė. Išsiplėtė į senąją ir naująją Europą. Šiandien mes galime pasidžiaugti pačiais geriausiais senosios ir naujosios Europos autorinio kino kūrėjų darbais“, – kalbėjo į atidarymą atvykusi kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

„Scanorama“ žiūrovams pasiūlys daugiau nei 100-to filmų programą. Joje – daug svarbių, pagrindinius apdovanojimus didžiuosiuose Europos kino festivaliuose pelniusių darbų. Auksinės palmės šakelės laimėtojas Rubeno Östlundo „Kvadratas“, Berlyno Auksinio lokio laureatės Ildiko Enyedi filmas „Apie kūną ir sielą“, Kanų žiuri apdovanojimą pelniusio Andrejaus Zviagincevo „Nemeilė“, Kanų konkursinės programos konkurentų, Michaelio Hanekes „Laiminga pabaiga“ ir naujausia Sergejaus Loznicos juosta „Nuolankioji“. Įvyks keturios lietuviško kino premjeros: „Charmsas“, „Drugelio miestas“, „Močiute, Guten Tag!“ ir „Stebuklas“. Taip pat vyks konkursinė „Naujasis Baltijos kinas“ programa, kurioje savo darbus pristatys Lietuvos, Latvijos bei Estijos jaunieji kino kūrėjai.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 9-26 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Renginio akimirkos

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.