fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

16 naujų filmų, kuriuos reikia pamatyti iki 2014 metų pabaigos

Šių metų vasara Holivudui buvo tikrai nekokia. Kaip jau rašėme, bilietų perkamumas JAV nukrito 15 procentų ir pirmą kartą nuo 2001 metų nei vienas filmas neuždirbo daugiau nei 300 mln JAV dolerių. Holivudas vasarą buvo tikrai išsisėmęs, ir jo vietą užėmė televizijos serialai, internetiniai filmų žiūrėjimo puslapiai ir video žaidimai.

Tačiau šį rudenį (įskaičiavome ir gruodį) viskas vėl grįžta į normalias vėžes ir kino kūrėjai, atsikratę reikalavimų vasarai kurti tik tęsinius, kvailas komedijas ar šaudyk gaudyk kartotes, pristato normalius filmus.  Paskutinis šių metų ketvirtis taip pat vaisingas Lietuvos kinui, bus pristatyta ne vienas įdomus filmas. Kaip sakoma, visų knygų neperskaitysi, taip ir čia sunku pristatyti ir atrinkti visus pasirodysiančius įdomius filmus. Tačiau šiame sąraše bent jau svarbiausieji tikrai atsidūrė.

Birdman

Sukurti „Birdman“ meksikiečiui režisieriui Alejandro González Iñárritu („Amores perros“, „21 Grams“, „Babel“, „Biutiful“)  prireikė beveik ketverių metų. Rezultatas daugiau nei intriguojantis. Tai juodoji komedija apie niekam nebereikalingą, praeityje superherojų vaidinusį aktorių, siekiantį susigrąžinti savo buvusią šlovę. Pagrindinį vaidmenį „Birdman“ atliekantis aktorius Michaelas Keatonas 1989 metais suvaidino Bruce’ą Wayne’ą filme „Batman Returns“. Tad galime ir be tiesioginių užuolankų suprasti, koks superherojus  bus parodijuojamas  „Birdman“.  Filme taip pat vaidins tokie aktoriai kaip kad Emma Stone, Andrea Riseborough, Edwardas Nortonas, Naomi Watts. Pasaulinė premjera – lyg ir spalio pabaiga, nors oficialiai žadama filmą pristatyti pačioje kitų metų pradžioje.

The Good Lie,  Inherent Vice, Wild

Aktorė Reese Witherspoon – tikra barbė devyndarbė. Rugsėjo 18 dieną pristatomas filmas „The Good Lie“, kuriame ji atlieka pagrindinį drąsiosios tris Sudano pabėgėlius JAV apgyvendinusios Carrie vaidmenį.  Metų pabaigoje pasirodys ir režisieriaus Paulo Thomo Andersono, mums visiems žinomas iš tokių filmų kaip kad „Hard Eight“, „Boogie Nights“, „Magnolia“, „Punch-Drunk Love“, „There Will Be Blood“, „The Master“ režieriaus darbas  „Inherent Vice“. Jame kartu su Reese (ji ne pagrindinė) vaidins Joaquinas Phoenixas, Owenas Wilsonas  ir kiti geri aktoriai. „Inherent Vice“ scenarijus sukurtas remiantis to pačio pavadinimo Thomaso Pynchono novele. Tai istorija apie privatų detektyvą Larry, kuris 1970-aisiais Los Andžele tiria savo buvusios merginos ir jos vaikino dingimo istoriją.

Ir paskutinis Reene rudens vaidmuo – apie žmonių atstumtuosius filmus kuriančio Jean-Marc Vallée darbe „Wild“. Režisierių visi puikiai atsimename iš jo filmų  „Dallas Buyers Club“ ar „Café de Flore“, o ir „Wild“ nagrinėjama tematika – panaši. Tai istorija apie palaužtą moterį Cheryl (vaidina Reese), kuri po visų narkotikų, seksualinių ir kitų gyvenimo nesėkmių išsirengia į ilgą ėjimo kelionę. Filmas paremtas tikra istorija, o jo premjera – gruodžio 5 dieną.

Trash

Britas Stephenas Daldry filmus režisuoti moka. Jo sąskaitoje tokie garsūs darbai kaip „Billy Elliot“, „The Hours“, „The Reader“  ir „Extremely Loud and Incredibly Close“.  Naujausiam jo filmui – „Trash“ – Andy Mulligano to pačio pavadinimo novelę kinui adaptavo Richardas Curtis, kuris parašė scenarijus tokiems filmams kaip kad Four Weddings and a FuneralBean, Notting Hill, Bridget Jones’s Diary, Love Actually, War Horse ir kt. „Trash“ pasakojimas vyksta neįvardintame mieste (nors primena  kokį tai San Paulą), kuriame trys paaugliai, šiukšlyne beieškodami naudingų dalykų, atranda odinę rankinę. Jos turinys, pasirodo, sukels nemenko mąsto konfliktą.  „Trash“ oficialiai bus pristatytas spalio 9 dieną.

Fury

Režisieriaus Davidas Ayeras šį rudenį nepaliks mūsų ir be karinės dramos.  Sunku pasakyti, kuom „Fury“ skirsis nuo kitų panašių II pasaulinio karo Holivudinės tematikos filmų, tačiau bent jau scenarijus turėtų būti visai neblogas, nes jį parašė pats režisierius, jau dirbęs su ne vienu garsaus filmo raštiniu įgyvendinimu. Dar viskas žiūrėsis įdomiai ir dėl garsių  aktorių pavardžių – Brado Pitto, Shia LaBeoufo, Logano Lermano ir Jasono Isaacso. „Fury“ premjera – spalio 17 dieną.

 The Theory of Everything

 „The Theory of Everything“ – turbūt ne vieno laukiamas šių metų filmas, papasakosiantis žymiojo paralyžiuoto mokslininko Stepheno Hawkingo gyvenimo istoriją.  Filmas į viską žvelgs iš meilės perspektyvos, tad didelių planetų ir mokslų terminų tikrai nereikia tikėtis.  „The Theory of Everything“ sukurtas remiantis pirmosios Hawkingo žmonos Jane Hawking memuarais „Travelling to Infinity: My life with Stephen“. Filmo režisierius Jamesas Marshas mums labiausiai žinomas kaip Oskaro už geriausią filmą „Man on wire“ savininkas. Sprendžiant iš filmo anonso, tai tikrai labai moteriškas filmas, o pagrindiniam aktoriui Eddie Redmayne už išties sunkų vaidmenį pranašaujamas Oskaras. Pasaulinė premjera – lapkričio 7 dieną.

 The Interview

 

„The Interview“ dar nepasirodęs sukėlė masinę psichozę Šiaurės Korėjoje, kurioje pagrindiniai filmo aktoriai Sethas Rogenas ir Jamesas Franco tikrai nėra laukiami.  „The Interview“ pasakojama istorija apie du vyrukus Davidą ir Aaroną, kurie išsiunčiami į Šiaurės Korėją paimti interviu iš jos lyderio Kim Jong Uno, o vėliau CŽV įsako jiems Kim Jong Uną nužudyti. Skamba visai linksmai, tačiau tik ne tuomet, kuomet kažkas (net ir komedijoje) įsako nužudyti Šiaurės Korėjos lyderį. Šiaurės Korėja, žinoma, labai greitai sureagavo į šio filmo anonsą. Neįvardinantis šalies Užsienio reikalų ministerijos atstovas išplatino pareiškimą, kuriame teigė, jog „The Interview“ pasirodymas JAV kino teatruose reiškia ne ką kitą kaip akivaizdų teroro aktą ir karo pradžią bei skelbia pradėsiantys „negailestingą kerštą“. Filmo oficiali premjera – spalio 10 d.

Big Hero 6

„Big Hero 6“ – vertas dėmesio animacinis filmas visų pirma todėl, jog tai pirmas „Disney“ bandymas animuoti komiksus. Taip pat teko skaityti kino tinklaraštininkų atsiliepimus, kuriems teko galimybė susipažinti su nemažu gabalu „Big Hero 6“. Pasak jų, „Big Hero 6“  –  rimtas reikalas.  Filmas sukurtas pagal „Marvel“ to pačio pavadinimo komiksą apie superherojus japonų kovotojus kiek viską adaptuojant ir koncentruojantis ties jaunuoju išradėju Hiro ir jo sukurtu balioniniu (neradau tinkamesnio apibrėžimo) monstriuku Baymax. Kažkas panašaus į  „How to Train Your Robot“, ar ne? Animacija oficialiai startuos lapkričio 7 dieną.

Lietuviški gėriai

Advanced Style

Niujorke bazuojančios lietuvių režisierės ir operatorės Linos Plioplytės dokumentinis filmas „Advanced Style“ jau susilaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio ir palankių vertinimų. „Advanced Style“  viskas sukasi apie labai stilingas garbaus amžiaus moteris (nuo 62 iki 95 metų), o lėšas šiam filmui kūrėjai surinko per „Kickstarter” platformą. Filmą Lina kūrė kartu kartu su fotografu Ari Sethu Cohenu, kuris yra to paties pavadinimo tinklaraščio ir knygos autorius. „Advanced Style“ pasaulyje rodomas jau kuris laikas, daug kur startuos rudens viduryje. Kiek girdėjau, tikrai turėtų būti pristatytas ir Lietuvoje. Kam įdomu – interviu su L.Pliolyte rasite šiame Literatūra ir menas straipsnyje.

Lošėjas

Režisieriaus Igno Jonyno pirmo  pilnametražio  filmo „Lošėjas“ pasaulinė premjera praėjusių metų rugsėjį įvyko San Sebastiano kino festivalyje. Sudalyvavęs ne viename pasaulio festivalyje filmas vis dar neskuba į Lietuvos kino teatrus – visuotinė premjera numatoma tik rugsėjo 26 dieną.  Aštraus siužeto „Lošėjas“ su trilerio ir melodramos elementais nagrinėja etinio pasirinkimo klausimus, atskleisdamas unikalią sankirtą tarp posovietinio konformisto ir kapitalistinio laimėtojo pasaulėžiūrų.

Gustavo nuotykiai

„Gustavo nuotykius“ tiesiog būtina pamatyti, nes tai pirmasis lietuviškas filmas, sukurtas kompiuterinės 3D animacijos pagalba. Taip pat jį įvertins tie, kurie vis dar jaučia nostalgiją per Lietuvos televiziją rodytoms Gustavo laidoms. Pagrindinis vaidmuo filme teko, žinoma, Audriui Rakauskui, kurį žiūrovai pažįsta kaip TV laidos personažus Gustavą, Vėlyvį Kalėdauskį ar Nykštuką Beną.   „Gustavo nuotykių“ premjera Lietuvoje – spalio 17 d.

Rūsys

Jau spalio 24 dieną kino teatrus pasieksiantis pirmas lietuviškas siaubo filmas „Rūsys“ pasakoja garsios tapytojos Ievos (vaidina Jurga Šeduikytė) ir orlaivių piloto Tomo (Marius Jampolskis) šeimos istoriją. Kai sutuoktinių namo rūsyje paslaptingai dingsta nekviestas svečias, o ant rūsio laiptų Tomas randa C formos vinį, pradeda dėtis protu nesuvokiami dalykai. Tai bus įtempta, iki paskutinės akimirkos intrigą išlaikanti istorija, nagrinėjanti amžinas vertybes – meilę, Dievo egzistenciją, šeimos santykių trapumą ir svarbiausia – nuodėmės kainą. Filmo režisierius Ričardas Matačius žada Holivudo vertą reginį, o mums tas Holivudas nerūpi, juk tai pirmas lietuviškas siaubo filmas!

Filmai Gigantai

Filmai gigantai – tai dažniausiai tie darbai, kuriems iš anksto pranašaujamas didelis populiarumas. Tai arba jau visiems žinomos ir laukiami tęsiniai, arba galingos režisierių ir aktorių pavardės. Šį rudenį gigantų titulas atitenka, žinoma, „The Hunger Games: Mockingjay – Part 1“ ir Fincherio „Gone Girl“ ir seniesiems geriesiems hobitams.

„The Hunger Games: Mockingjay – Part 1“ pasaulio kino teatruose startuos lapkričio 19 dieną, Lietuvoje – keletu dienų pavėlavęs. „The Hunger Games francižė – išties galingas kino gigantas, kurio kiekviena dalis neabejotinai atneš gerą pelną. Praėjusių metų filmo The Hunger Games: Catching Fire sukūrimas kainavo apie 140 mln JAV dolerių, o pasaulinis pelnas siekė beveik 900 mln JAV dolerių. Naujosios dalies arkliukai taip pat yra antraplaniai aktoriai Julianne Moore ir mus palikęs Philipas Seymouras Hoffmanas, o Game of Thrones gerbėjai filme atras ir jų aktorę Natalie Dormer.

„Gone Girl“ – dar vienas visų laukiamas filmas, kurį režisavo didelių gabaritų režisierius Davidas Fincheris. „Gone Girl“ sėkmę pranašauja ne tik jo pavardė, bet ir filmo pagrindiniai aktoriai Benas Affleckas ir Rosamund Pike. „Gone girl“ istorija prasideda, kuomet savo penktų vestuvių metinių dieną Nickas Dunne’as policijai praneša, jog dingo jo žmona Amy. Labai greitai visi pradeda įtarti, jog pats Nickas galėjo nužudyti ir pradanginti savo gražuolę žmoną. Sprendžiant iš filmo anonso – laukia labai įtempto siužeto trileris, kokius tik Fincheris ir moka sukti. Filmas pasaulyje startuos spalio 1 dieną, Lietuvoje – už keleto dienų.

Gruodžio 1 dieną startuosiantis The Hobbit: The Battle of the Five Armies – trečias ir paskutinis filmas, sukurtas pagal rašytojo J. R. R. Tolkieno trilogiją The Hobbit. Į filmą investuota apie 250 mln JAV dolerių, tačiau žinant, jog abi buvusios hobitų dalys surinko per milijardą dolerių pajamų, supranti, jog Warner Bros su Peteriu Jacksonu priešakyje žino, ką daro.

Komentarai