fbpx
Naujienos

17-ąjį kartą startuoja kino stovykla „Vasaros media studija“, dalyvių registracija jau prasidėjo

Akimirka iš „Vasaros media studija“  „Vasaros media studija“ archyvas
Akimirka iš „Vasaros media studija“
„Vasaros media studija“ archyvas

Lietuvos ir visos Europos kino meno studentai bei jaunieji kino profesionalia gali džiaugtis – paskelbta, kad šią vasarą vyks jau tradicija tapusios tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Vasaros media studija“ (ang. „Summer Media Studio“). Nuostabiojoje Kuršių Nerijoje ES kino ir medijų aukštųjų mokyklų studentai ir jaunieji kino profesionalai rinksis jau septynioliktąjį kartą. Intensyvios dviejų savaičių kūrybinės dirbtuvės prasidės birželio 21 d. ir truks iki liepos 3 d.

Tarptautinėse kūrybinėse dirbtuvėse „Vasaros media studija“ dalyvaus per 30 atrinktų dalyvių. Numatyta, kad tarptautinės komandos, sudarytos iš skirtingų kino specialybių studentų ar jaunųjų kino profesionalų, dvi savaites vystys vaidybinių, dokumentinių ar eksperimentinių filmų idėjas. Tam jie naudos modernią vaizdo, garso ir montažo techniką, o patarimų ir pagalbos sulauks iš kino industrijos profesionalų. Tikimasi, kad stovykla dalyviams atvers naujus profesinius horizontus, leis tobulėti ir užmegzti tarptautinius ryšius.

Kasmet „Vasaros media studija“ dedikuojama vis kitai kino sričiai ar kino profesijai. Šiųmetinės „Vasaros media studijos“ tema – montažo filosofija. „Mes, „Vasaros media studija“, bandome kasmet vis šiek tiek kitokiu rakursu paliesti visus kino gamybos etapus. Šiemet atėjo laikas kino gamybos postprodukcijai – tiek vaizdo, tiek ir garso. Šių metų kūrybinių dirbtuvių tema – montažo filosofija. Labai ambicingas pavadinimas, kuris reiškia, kad mes ne tik mokysime dalyvius atlikti technines funkcijas, bet ir nuosekliai kalbėsime kas gi yra montažas ir postprodukcija kine. O šių metų naujiena yra ta, kad mes iš Juodkrantės, kur eilę metų vyko stovykla, keliamės į „Nidos meno koloniją“. Ir Studija šiemet skirta ne tik studentams, kaip įprastai, bet ir jauniems kino profesionalams, t. y. žmonėms, kurie jau kuria kiną – baigusiems ar net nebaigusiems kino meno studijų, bet jau sugebantiems kurti trumpametražius ir ilgametražius filmus“, – šių metų naujoves įvardino „Vasaros media studijos“ vadovė Inesa Kurklietytė.

Akimirka iš „Vasaros media studija“  „Vasaros media studija“ archyvas
Akimirka iš „Vasaros media studija“
„Vasaros media studija“ archyvas

Kaip teigia kūrybinių dirbtuvių organizatoriai, nebus griežtai žiūrima į dalyvių amžių, nes jaunas profesionalas yra tas, kuris linkęs mokytis ir tobulėti, o tai laikui nepavaldu, priklauso nuo žmogaus motyvacijos. Be to, šiemet sąmoningai neapibrėžtas nei studijos metu kuriamų filmų žanras, nei forma, nes norima pamatyti kur gali nuvesti jaunųjų kūrėjų idėjos ir postprodukcijos jėga. Dalyvių registracija jau prasidėjo ir tęsis iki gegužės 25 dienos, registracijos formą prieinama www.summermediastudio.lt. Montažo paslaptis „Vasaros media studijos“ metu dalyviams atskleis trys patyrę kino profesionalai, kurie taip pat konsultuos dalyvius kai jų kūrybinės idėjos bus įgyvendinamos praktiškai.

„Vasaros media sudijos“ organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba prie LR Kultūros ministerijos ir LR Mokslo ir Švietimo ministerija. Projekto partneriai – „National School of Theatre and Film Arts“ (Bulgarija), „Latvian Academy of Culture“ (Latvija), „Helsinki Metropolia School of Applied Sciences“ (Suomija), draugai – „Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius“ (AMII), „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, „Nidos Meno kolonija“ ir „Vilniaus dailės akademija“.

Daugiau informacijos apie „Vasaros media studiją“, jos temą, dėstytojus ir dalyvių registraciją rasite čia: www.summermediastudio.lt

„Vasaros media studija“ informacija ir nuotraukos

Komentarai