fbpx
Kino industrija, Naujienos

18-oje „Vasaros MEDIA studijoje” dėmesys naujausioms kino technologijoms

„Vasaros MEDIA studija“ Ūlos Rugevičiūtės Rugytės nuotrauka
„Vasaros MEDIA studija“
Ūlos Rugevičiūtės Rugytės nuotrauka

40 jaunųjų kinematografininkų, aktorių, šokėjų bei choreografų šiais metais jau 18-ąjį kartą susirinko kino kūrybinėse dirbtuvėse „Vasaros MEDIA studija“. Pilnametystės sulaukęs projektas šiais metais dalyvius kviečia susipažinti su judesio kine galimybėmis bei naujausiomis technologijomis kuriant trumpametražius filmus tema „Interaktyvus šokis kine“.

”Vasaros media studija” skirta kūrybingiausiems ir drąsiausiems jauniesiems kino kūrėjams, todėl negalime aplenkti ir naujųjų technologijų. Dalyvių dėmesį koncentruojame į inovatyviausius kino atradimus, siedami juos su aktoriaus judesiu šokyje prieš kamerą,”- projektą pristato jo vadovė kino režisierė Inesa Kurklietytė.

Siekdami dalyvius supažindinti su naujausiomis kino kūrimo tendencijomis bei technologijomis šiais metais projekto organizatoriai ketina išbandyti ne tik ”Augmented reality” (Papildya realybė) metodus, bet ir ”Virtual reality” (Virtualios realybės) galimybes. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai kurs virtualios realybės  filmą apie patį projektą, o į filmų peržiūrą ”Agilos” kino teatre Nidoje atėję žiūrovai galės stebėti šį filmą naudodami specialius VR akinius.

Į projektą, vyksiantį nuo birželio 20 d. iki liepos 2 d., dalyviai atvyko iš septynių Europos šalių – Norvegijos, Kroatijos, Rumunijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos ir Lietuvos. Stovyklos metu su jaunaisiais kūrėjais dirbs ir jų idėjas filmuose įgyvendinti  padės dėstytojos iš Škotijos, Islandijos ir Lietuvos – ”Augmented reality” technologija dirbanti režisierė Jeannette Ginslov, choreografė ir šokio filmų režisierė Helena Jonsdottir bei choreografė Vesta Grabštaitė. Taip pat viso projekto metu dalyvius konsultuos režisierė Inesa Kurklietytė, vaizdo režisieriai Algimantas Mikutėnas, Adomas Jablonskis ir Audrius Zelenius, garso režisierius Ramūnas Jasutis bei montažo režisieriai Tomas Rugys ir Ričardas Matačius.

Numatoma, jog projekto rezultatu taps dalyvių sukurti aštuoni trumpametražiai šokio filmai, kurių geriausi bus apdovanoti skulptoriaus Algirdo Kuzmos specialiai šiam projektui sukurtomis autorinėmis skulptūrėlėmis „Žuvys“. Liepos 1 d. 20 val. ”Vasaros MEDIA studija” metu sukurti filmai bus pristatyti viešai Nidos kino teatre ”Agila”.

Kasmet vykstantį renginį organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba bei Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija. Projekto partneriai – Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius (AMII), Neringos miesto savivaldybė, Nidos meno kolonija, Asociacija Meno miestas, Latvijos kultūros akademija.

Komentarai