fbpx
Naujienos

„2 naktys iki ryto“ filmas, įkvėptas svajonės apie tobulą romaną su nepažįstamuoju

Kadras iš filmo „2 naktys iki ryto“ Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „2 naktys iki ryto“
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Rugsėjo 2 d. Lietuvos kino teatrus pasieks bendras lietuvių ir suomių gamybos filmas „2 naktys iki ryto“ („2 Nights Till Morning“, rež. Mikko Kuparinenas). Vilniuje nufilmuota romantinė drama – modernus, elegantiškas pasakojimas apie dviejų nepažįstamųjų susitikimą svetimame mieste.

Viename viešbutyje apsistoję prancūzė architektė Caroline ir suomių didžėjus Jaakko patraukia vienas kito dėmesį. Pajutę abipusę simpatiją du vieniši keliautojai nesukdami galvos dėl rytojaus drauge praleidžia naktį, kupiną muzikos, vyno, smalsių romantiškų žvilgsnių ir flirto. Ryte pasibaigti turėjęs nuotykis pakrypsta netikėta linkme, kai dėl išsiveržusio Islandijos ugnikalnio sukelto pelenų debesies atidedami visi skrydžiai. Užstrigusi Vilniuje pora pratęsia pažintį klajodami po svetimą miestą, kalbėdami, pykdamiesi, pažindami vienas kitą ir save.

„Manau visiems yra tekęs slapta pasvajoti apie susitikimą su nepažįstamuoju, kurį stipriai ir staiga įsimylėtume. Tai – tobulas romanas, užsimezgantis kažkur keliaujant, kažkur, kur nesi apribotas visų kasdienių įsipareigojimų ir gali būti tuo, kuo visada norėjai, tačiau neišdrįsai būti,“ – filmą įkvėpusią idėją apibendrino vienu perspektyviausių jaunų suomių režisierių laikomas Mikko Kuparinenas.

Pirmasis ilgametražis režisieriaus darbas anglų kalba gerai pasirodė tarptautiniuose kino festivaliuose: užėmė trečią vietą konkursinėje Bergamo kino festivalio programoje, tarptautiniame Monrealio kino festivalyje apdovanotas už geriausią režisūrą, o Tarptautiniame Valjadolido filmų festivalyje Ispanijoje, „Meeting Point“ konkursinėje programoje, pelnė geriausio filmo vardą.

„2 naktys iki ryto“ sulaukė teigiamų vertinimų ir kino kritikų tarpe. Romantinė drama „pribloškia režisūrine branda ir skvarbiu žvilgsniu į jausmus bei žmonių santykius“, – rašoma „Cineuropa“. Filmas taip pat giriamas už realistiškumą, nepasidavimą stereotipams ir stebinantį nuoširdumą.

Pagrindinius vaidmenis filme kuria prancūzų ir kanadiečių aktorė Marie-Josée Croze, Kanų kino festivalyje apdovanota už geriausią moters vaidmenį juostoje „Barbarų invazijos“ (The Barbarian Invasions, 2003), suvaidinusi gerai žinomuose filmuose „Skafandras ir drugelis“ (rež. režisieriaus J. Schnabel), S. Spilbergo dramoje „Miunchenas“ bei populiarus suomių kino ir teatro aktorius Mikko Nousiainenas.

Rugpjūčio 24 d. „Kine po žvaigždėmis“ įvyks išankstinė juostos „2 naktys iki ryto“ premjera Lietuvoje, kurioje dalyvaus pagrindiniai filmo aktoriai ir kūrybinė grupė.

Anonsas:


Save

Komentarai