fbpx
1 Rekomenduojame, Lietuviški filmai, Naujienos

2020-ųjų Lietuvos kino teatrų statistika ir populiariausių filmų TOP30

2020 metų filmai

Prieš pandemiją kas mėnesį vidutiniškai trijų šimtų tūkstančių lankytojų sulaukdavę Lietuvos kino teatrai, 2020-uosius prisimins, kaip vienus blogiausių: dėl karantino uždarytos kino teatrų durys lėmė kone tris kartus mažiau žiūrovų ir pajamų.

Lietuvos kino centro duomenimis, iki pandemijos kino rodymo rinka Lietuvoje džiaugėsi vis augančiu susidomėjimu filmais (2019 m. buvo parodyti net 383 filmai, parduoti 4,1 mln. bilietai ir surinkta 22,495 mln. eurų), o ir 2020 m. sausio-vasario pajamos buvo net 20% didesnės nei 2019 m. tuo pačiu metu. Todėl stebėdami augančius rezultatus, kino rodytojai 2020 m. planavo apie 5% pajamų kilimą, tačiau pandemija ir dėl jos net du kartus pernai paskelbtas karantinas reikšmingai pakeitė lūkesčius.

Nors 2020 m. pradžia žadėjo puikius metus – pernai metų pajamos ir žiūrovų skaičiai krito kone trigubai. Praėjusiais metais kino rodytojų pajamos tesiekė 8,4 mln. eurų, buvo parduota vos 1,5 mln. kino bilietų. Šalies kino teatruose buvo galima pamatyti 271 filmą, iš jų 13 lietuviškų filmų premjerų.

Pandeminiai metai iššūkiu tapo ne tik kino teatrams, bet ir kino kūrėjams, kurie buvo priversti stabdyti filmavimus, nukelti premjeras. Tai reikšmingai atsiliepė ir Lietuvoje rodytų filmų statistikai. 2020 metais stipriai krito amerikietiškų filmų dalis tarp visų kino teatruose rodytų filmų. Kasmet didžiausią rinkos dalį sudarydavę filmai, pernai sumenko iki 52,21 proc. (2019 m. siekė net 60,88 proc.), tačiau padidėjo europietiškų filmų dalis – ji siekė 23,73 proc. (2019 m. buvo 15,77 proc.). Augo ir lietuviškų filmų dalis – iki 21,87 proc. (2019 m. buvo 19,64 proc.).

Lietuviški filmai užkariavo ir Lietuvoje rodytų populiariausių filmų dešimtuko viršūnę. Populiariausiu 2020-ųjų filmu Lietuvoje tapo Roberto Razmos romantinė komedija „Tobulas pasimatymas“, kurią pernai pamatė 146 815 žiūrovų. Antroje vietoje – 115 283 žiūrovų sulaukusi Simono Aškelavičiaus komedija „Importinis jaunikis“. Abu filmai šiuos rezultatus spėjo pasiekti dar prieš paskelbiant pirmąjį karantiną.

 Filmo pavadinimasFilmo pavadinimas orginalo kalbaKilmės šalisPajamos
(Eur)
Žiūrovų skaičiusPremjeros data
1Tobulas pasimatymasTobulas pasimatymasLT874110.891468152020.01.03
2Importinis jaunikisImportinis jaunikisLT698797.321152832020.01.31
319171917US, UK456983.33751662020.01.10
4Ledo šalis 2 Frozen 2US374172.23748402019.12.25
5TenetTenetUS, UK342134.83529382020.08.28
6Užsimaskavę šnipai Spies In DisguiseUS246064.34510532020.01.10
7Troliai 2Trolls World TourUS229279.91489732020.09.04
8Grenlandija: IšlikimasGreenlandUS227526.42372162020.08.14
9Džentelmenai (Toff Guys) Gentlemen (Gun head)US209493.34350232020.01.24
10Pašėlę vyrukai amžiamsBad Boys for LifeUS188864.7316542020.01.17
11Daktaras DolitlisDolittleUS142741.29280952020.01.17
12PirmynOnwardUS135898.79279752020.03.06
13After. Kai mes abejojomAfter We CollidedUS131018216042020.09.11
14Ypatingieji The SpecialsFR129269.18222712020.02.07
15Košmarų salaFantasy IslandUS127106.41221442020.02.14
16PagiežaGrudge 2020US, CA120292.66197312020.01.03
17Vedybos, skyrybos ir barsukasVedybos, skyrybos ir barsukasLT111208180682020.02.28
18Didžiapėdžio vaikis 2 Bigfoot familyBE, FR111024.07224622020.10.02
19Džiumandži: Kitas lygisJumanji: The Next level (Jumanji 2)US102966.47169332019.12.06
20TarnasХолопRU102100163192019.12.27
21Mažosios moterysLittle WomenUS102062.98185452020.01.24
22Zuikis Džodžo Jojo RabbitCZ, NZ100439.7172042020.01.10
23Augintiniai susivienijaPets UnitedUK, CN, DE91146209002020.02.21
24Arkties Komanda Arctic JusticeUK, KR, IN89552.48207902020.02.14
25Ežiukas SonicSonic The HedgehogUS, JP, CA87054.28182802020-06-26
26Protėvių šauksmas The Call of The WildUS, CA84227.12147062020.02.21
27Plėšriosios paukštės ir fantastiškoji Harlė KvinBirds of PreyUS83374.67137152020.02.07
28Moterys meluoja geriau. Robertėlis: antroji bangaMoterys meluoja geriau. Robertėlis: antroji bangaLT79039135762020.10.23
29SKŪBIS DŪ!Scoob!US72743.9150882020.09.18
30Ledas 2Лёд 2RU67021109512020.02.14

Atsižvelgiant į dėl COVID-19 pandemijos sukeltų aplinkybių susidariusią nepalankią situaciją apribojusią kino teatrų ir kino platintojų veiklą, Lietuvos kino centras pernai skyrė vienkartines dotacijas kino teatrams ir filmų platintojams. Šia priemone buvo siekiama bent iš dalies sumažinti kino filmų rodytojų bei platintojų finansinius nuostolius. Bendras dotacijų biudžetas siekė 2,8 mln. Eur, iš jų 560 000 Eur buvo skirta kino filmų platintojams, ir 2,24 mln. Eur − kino teatrams.
Su 2020-ųjų statistika galima susipažinti čia: http://www.lkc.lt/kino-teatru-statistika/

Komentarai