fbpx
Festivaliai, Kino pavasaris, Reportažai

23-asis „Kino pavasaris“ kvies naujiems įkvėpimams

23-iojo „Kino pavasario“ atidarymo akimirka
Nuotraukos autorė: Vytautė Ribokaitė

Trečiadienio vakarą jau 23-ąjį kartą Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ kino mylėtojus pakvietė pavasarį pradėti su geru kinu. Jo metu bus galima pažiūrėti 165 filmus, kviečiančius keistis, naujai įkvėpti ir būti geresniais.  

Šįmet festivalio filmus galės išvysti net 11-kos miestų gyventojai. Jis vyks ne tik Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio kino teatruose, bet ir Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Gargžduose, Anykščiuose bei Varėnoje. Taip pat kiekvieną dieną vienu metu visuose miestuose bus rodomas tas pats filmas.

„Kino pavasario“ metu įvyks net 12-ka lietuvių filmų premjerų. Tarp jų – ilgai laukta Mindaugo Survilos dokumentinė juosta „Sengirė“ ir nauja Giedrės Beinoriūtės drama „Kvėpavimas į marmurą“, sukurta pagal to paties pavadinimo Lauros Sintijos Černiauskaitės romaną.

23-iojo „Kino pavasario“ atidarymo akimirka
Nuotraukos autorė: Vytautė Ribokaitė

„Per 23-ejus metus esu girdėjusi daugybę istorijų, kaip mūsų festivalio filmai pakeitė žmonių gyvenimą – vieniems suteikė atradimo džiaugsmą, kitus – privertė pasikeisti, trečius – įkvėpė išskirtinei veiklai, išskirtiniam darbui. Šio festivalio filmų kūrėjai pristato norėdami pateikti tiesą, ir drąsią tiesą. Kai kurie programos filmai bus ne itin patogūs, ypač tuose, kuriuose bus kalbama apie mūsų santykius su artima aplinka, su artimaisiais šeimoje. Norėčiau jums labai širdingai palinkėti, kad filmų kūrėjai, jų herojai surastų kelią į jūsų širdis ir darytų jas geresnėmis“, – į festivalio atidarymą susirinkusius svečius pasveikino jo direktorė Vida Ramaškienė.

Atidarymo svečiams buvo parodyta dokumentinė juosta „Silvana“ apie lietuvių kilmės Švedijoje itin populiarią hiphopo dainininkę Silvaną Imam. Jame užfiksuotas atlikėjos kelias į šlovę nuo pirmųjų žingsnių 2014 m. Filme drąsiai atskleidžiama maištinga ir nekonformistinė Silvanos Imam asmenybė, netrūksta ir intymių akimirkų iš jos asmeninio gyvenimo.

23-iojo „Kino pavasario“ atidarymo akimirka
Nuotraukos autorė: Vytautė Ribokaitė

Bus renkami geriausieji

Tradiciškai festivalio metu bus renkami geriausi filmai bei aktoriai. Šiemet kino kūrėjai galės varžytis trijose konkursinėse programose: Europos debiutų konkurso, Trumpojo konkurso ir Studentų filmų konkurso. Taip pat pirmą kartą į Lietuvą atvykstantys prestižinės pasaulio kino kritikų federacijos FIPRESCI atstovai įteiks ir savo apdovanojimą.

Bus renkami ir „Geriausias metų Lietuvos kino aktorius ir aktorė“. Jais pretenduoja tapti aktoriai, per metus nuo paskutinio festivalio vaidinę lietuviškuose filmuose. Šiais metais nominuoti: Eglė Mikulionytė už pagrindinį vaidmenį filme „Stebuklas“, Severija Janušauskaitė  už filmą „Nepalaidotas“ ir Airida Gintautaitė už filmą „Kvėpavimas į marmurą“; Sigitas Šidlauskas už filmą „Kvėpavimas į marmurą“, Mantas Jančiauskas už filmą „Šerkšnas“ ir Valentinas Novopolskis už filmą „Gyvatė“.

23-iojo „Kino pavasario“ atidarymo akimirkos

Nuotraukų autorė: Vytautė Ribokaitė

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.