fbpx
Naujienos

28 metus brandintas „Enderio žaidimo“ scenarijus žada netikėtą atomazgą

Kadras iš filmo „Enderio žaidimas“ GPI archyvas
Kadras iš filmo „Enderio žaidimas“
GPI archyvas

„Enderio žaidimas“ (Ender‘s Game) – vienas labiausiai laukiamų fantastinių filmų šiais metais. Tačiau jis buvo laukiamas gerokai ilgiau, nei juostos kūrėjai paskelbė apie darbų pradžią. Filmas pastatytas pagal 1985 metais išleistą romaną, taigi knygos virsmas filmu užtruko net 28 metus.

Didelės sėkmės susilaukusi mokslinės fantastikos romanas „Enderio žaidimas“, kurios autorius Orsonas Skotas Kardas (Orson Scott Card), tapo bestseleriu bei pelnė prestižines fantastikos srityje premijas „Nebula“ ir „Hugo“.

O. S. Kardas gavo ne vieną pasiūlymą kurti filmą, bet, nenorėdamas scenarijaus atiduoti bet kam, pats aktyviai ėmėsi šio darbo. Scenarijų būsimai juostai jis perrašė net kelis kartus, tačiau išskirtinio knygos siužeto adaptacija kinui kitados net ir su Džeimsu Kameronu (James Cameron) dirbusiam rašytojui, tapo nelengvu išbandymu. Galutinis scenarijaus variantas, pagal kurį juosta ir buvo pastatyta, priklauso režisieriui ir scenaristui Gavinui Hudui (Gavin Hood), dirbusiam su filmu „Iksmenai: pradžia. Ernis“.

Knygoje pasakojama išskirtinių gabumų berniuko Enderio („Ender“ – „tas kuris pabaigia“, „finalistas“) istorija. Veiksmas rutuliojasi prabėgus beveik šimtmečiui nuo mūsų dienų, kuomet žmonija ruošiasi atremti lemiamą ateivių vabalų invaziją. Patekęs tarp gabiausių Žemės vaikų Enderis pretenduoja tapti karvedžiu, prilygstančiu Napoleonui, Aleksandrui Makedoniečiui ar Cezariui. Skirtumas tik toks, kad nuo jo sėkmės priklausys visos žmonių giminės išlikimas, kovos vyks tarpplanetinėje erdvėje, o į mūšį kosminių laivų armadą ves… vaikas.

Leidyklos „Bonus Animus“ 2008 metais išleista knyga nemenko susidomėjimo sulaukė ir Lietuvoje. Verta pažymėti ir tai, kad sėkmės susilaukęs romanas nebuvo paskutinis rašytojo kūrinys apie Enderį. Jaunojo vado nuotykius O. S. Kardas tęsė naujų idėjų kupinoje ir pripažinimą pelniusioje knygoje „Kalbantysis mirusių vardu“ (Speaker for the Dead).

Nors apie „Enderio žaidimo“ tęsinį kalbėti dar tikrai anksti – pasaulinė bestselerio ekranizacijos premjera numatyta lapkričio 1-ąją (Lietuvos kinuose juosta bus rodoma nuo lapkričio 8 d.), intriguojanti filmo pabaiga norom nenorom privers šio tęsinio laukti.

GPI informacija

Komentarai