fbpx
Naujienos, Pamatyk kine

5 kalėdiniai filmai, kurie padės pamiršti apie „Vienas namuose“

Kadras iš filmo „Nuostabus gyvenimas“
Park Circus/Paramount

Kai oras už lango priverčia užtraukti užuolaidas, artimųjų kalbos atsibodo ir visos iškilmingos vaišės suvalgytos (arba jau nebetelpa), geras filmas tampa atsakymu į visus klausimus. Tačiau čia iškyla didžioji dilema: „Ką žiūrėti per Kalėdas?“. 100-ąjį kartą „Vienas namuose“ (Home Alone, 1990)? O gal „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“ (How the Grinch Stole Christmas, 2000)? Jei į abu klausimus tarėte kategorišką „ne“, skaitykite toliau – siūlome penkis variantus. Vienas iš jų antrąją šv. Kalėdų dieną bus rodomas trijuose Lietuvos kino teatruose.

„Kalėdų pasaka“ (Un conte de Noël, 2008)

Esate prancūziškų filmų gerbėjas? Režisieriaus Arnaudo Desplechino filme susirinko žymiausi šios šalies aktoriai – Catherine Deneuve, Anne Consigny, Emmanuelle Devos, Chiara Mastroianni, Françoise Bertinas, Mathieu Amalrico, Melvilo Poupaud ir Hippolyte Girardot – turėtų būti įdomu!

Anonsas:

„Nuostabus gyvenimas“ (It‘s A Wonderful Life, 1946)

„Kas būtų, jei manęs nebūtų?“, – tokį klausimą kelia Frankas Capra savo vaidybiniame filme „Nuostabus gyvenimas“. Gruodžio 26 d. nepatingėkite išsiristi iš namų ir didžiajame kino ekrane pažiūrėti šią kino klasika tapusią juostą. Nesvarbu, kad nespalvota ir sena. Svarbu tai, apie ką kalbama, žmogiškas vertybes ir viltį. Tiks ieškantiems šviesos ir įkvėpimo.

Anonsas:

„Fani ir Aleksandras“ (Fanny and Alexander, 1982)

Pirmosios 45 minutės Ingmaro Bergmano filme sukuria įspūdį, kad žiūrime tikrų tikriausią kalėdinį filmą. Tačiau švedų meistras sukūrė kai ką daugiau. Jame daug autobiografinių detalių ir nerimą kėlusių klausimų. 5 dalių filme dviejų vaikų akimis stebėsime gražią, tačiau nelengvą realybę.

Anonsas:

http://www.youtube.com/watch?v=Y-DHMqICNkU

„Hadsakerio patikėtinis“ (The Hudsucker Proxy, 1994)

Nevykėlis, kurį vaidina aktorius Timas Robbinsas (kai kurie jį prisimins iš filmo „Pabėgimas iš Šoušenko“ (The Shawshank Redemption, 1994), atvyksta į Niujorką ir įsidarbina žaislus gaminančioje įmonėje. Netikėtai būtent jis tampa įmonės vadovu. Sako, kad filmas turi visus broliams Coenams būdingus elementus.  Pasiruoškite juodo humoro dozei.

Anonsas:

„Mano naktis su Mod“ (Ma nuit chez Maud, 1969)

Kodėl verta pažiūrėti? Dėl gyvenimo filosofija persismelkusių dialogų. Na, ir žinoma, tai yra filmas apie meilę, nors stebuklų nėra. Žiema čia – tik fonas, laikas, kai susipažįsta pagrindiniai veikėjai. Norintiems daugiau Erico Rohmerio filmų – pažiūrėkite likusias 5 „Moralinių pasakų“ dalis.

Anonsas:

Komentarai