fbpx
Festivaliai, Naujienos

64-ajame San Sebastiano kino festivalyje triumfavo „Aš nesu ponia Bovari“

64-asis San Sebastiano kino festivalis Šaltinis – sansebastianfestival.com
64-asis San Sebastiano kino festivalis
Šaltinis – sansebastianfestival.com

Vakar baigėsi 64-asis tarptautinis San Sebastiano kino festivalis, kurio pagrindinės konkursinės programos žiuri šiemet vadovavo danų režisierius Billie Augustas, Kanuose laimėjęs dvi „Auksines palmės šakeles“ bei „Oskarą“ už filmą „Pelė užkariautojas“ (Pelle erobreren, 1987). Prie jo prisijungė argentiniečių režisierė Anahí Berneri, ispanų prodiuserė Esther García, kinų režisierius Jia Zhang-ke, vokiečių kostiumų dizainerė Bina Daigeler, amerikiečių operatorius Matthew Libatique‘as ir rusų kilmės prodiuserė Nadia Turincev.

Du apdovanojimus – „Auksinę kriauklę“ už geriausią filmą ir „Sidabrinę kriauklę“ už geriausią aktorės vaidmenį – pagrindinėje programoje pelnė kinų režisieriaus Fengo Xiaogango kūrinys „Aš nesu ponia Bovari“ (Wo Bu Shi Pan Jinlian, 2016). Taip pat du apdovanojimus – specialųjį žiuri prizą ir prizą už geriausią operatoriaus darbą – gavo Emiliano Torreso filmas „Žiema“ (El Invierno, 2016).

„Sidabrinę kriauklę“ už geriausią režisieriaus darbą pelnė Pietų Korėjos režisierius Hong Sang-soo už filmą „Sau ir tave“ (Dangsinjasingwa Dangsinui Geot, 2016). Geriausiu aktoriumi išrinktas ispanas Eduardas Fernandezas, suvaidinęs filme „Dūmai ir veidrodžiai“ (El hombre de las mil caras, 2016), o Isabel Peña ir Rodrigo Sorogoyenas gavo apdovanojimą už geriausią scenarijų už filmą „Tegul Dievas mums atleidžia“ (Que dios nos perdone, 2016).

„Donostia“ apdovanojimus už viso gyvenimo pasiekimus savo filmų premjeros metu atsiėmė amerikiečių aktorius Ethanas Hawke‘as, pristatęs paskutinį savo kūrinį „Šaunioji Septyniukė“ (The Magnificent Seven, 2016) ir amerikiečių aktorė Sigourney Weaver, suvaidinusi J. A. Bayona filme „Monstras kviečia“ (A Monster Calls, 2016).

Kadras iš filmo „Aš nesu ponia Bovari“ Šaltinis – sansebastianfestival.com
Kadras iš filmo „Aš nesu ponia Bovari“
Šaltinis – sansebastianfestival.com

Apdovanojimų sąrašas:

„Auksinė kriauklė“ geriausiam filmui – „Aš nesu ponia Bovari“ (Wo bu shi pan Jinlian, 2016), rež. Feng Xiaogang

Žiuri prizas – „Milžinas“ (Jätten, 2016), rež. Johannes Nyholm ir „Žiema“ (El Invierno, 2016), rež. Emiliano Torres

„Sidabrinė kriauklė“ geriausiam režisieriui – Hong Sang-soo, filmas „Sau ir tave“ (Dangsinjasingwa dangsinui geot, 2016)

„Sidabrinė kriauklė“ geriausiai aktorei – Fan Bingbing, filmas „Aš nesu ponia Bovari“ (Wo bu shi pan Jinlian, 2016), rež. Feng Xiaogang

„Sidabrinė kriauklė“ geriausiam aktoriui – Eduard Fernandez, filmas „Dūmai ir veidrodžiai“ (El hombre de las mil caras, 2016)

Žiuri prizas už geriausią scenarijų – Isabel Peña ir Rodrigo Sorogoyen, filmas „Tegul Dievas mums atleidžia“ (Que dios nos perdone, 2016)

Žiuri prizas už geriausią operatoriaus darbą – Ramiro Civita, filmas „Žiema“ (El Invierno, 2016)

 

Parengta pagal užsienio spaudą.

Save

Komentarai