fbpx
Reportažai

9-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis prasidėjo filmu apie filmą

Ir festivalis prasidėjo… Su vynu ir alyvuogėmis, džiazuojančiais ,,Sheep got waxed”, ,,Skalvijos” kino centro direktorės sveikinamuoju žodžiu ir tarptautinės žiuri pristatymu, ir, pagaliau,  atidarymo filmu apie kitą filmą, tiksliau, apie garsųjį režisierių festivalio svečią Viktorą Kosakovskį, bekuriantį savo paskutinįjį filmą ,,Tegyvuoja antipodai”. Čiliečio Carlos Klein filme ,,Kur skraido kondorai” rusų dokumentininkas – aistringas, vaikiškai naivus ir atviras, emocingas ir šiltas.

Viktoras Kosakovskis
Foto – Levas Žiriakovas

Vėlyvą vakarą Viktoras Kosakovskis pradėjo savo filmų retrospektyvą, pristatęs 1989 metais  sukurtą rusų religijos filosofo ir mąstytojo Aleksejaus Fedorovičiaus Losevo portretą ,,Losev”. ,,Tai –liūdnas filmas, man labai brangus… Losevui 94 metai, jis silpnas ir sergantis. Turėjome vieną dieną,  įrašėm ką jis sakė, kaip atrodė…  kiti kadrai iš Losevo laidotuvių.“

Savo eilės laukia ir kiti V.Kosakovskio filmai, konkursinė ir specialioji (skirta Bitnikų epochai) programos. Šių metų festivalio programa – jauki ir kompaktiška. Bus parodyti 35 kruopščiai atrinkti filmai.

Vilma Levickaitė
Foto – Levas Žiriakovas
Foto – Levas Žiriakovas
Foto – Levas Žiriakovas

 

Gero laiko, tau, Vilniaus žiūrove! Festivalio programą rasi čia.

Komentarai