
Spalio 26 dieną, 15:00 valandą, kviečiame dalyvauti diskusijoje „Animacijos edukacija Lietuvoje“, kuri vyks Lietuvos Martyno Mažvydo bibliotekoje, Kino salėje. Šis renginys yra projekto „Edukacinis ciklas: Sluoksniuotas Animacinis Kinas“ dalis. Renginio metu, prieš diskusiją, bus pristatyti projekto animacijos dirbtuvių ciklų rezultatai.
Tarp gegužės 4 ir spalio 19 dienos, kiekvieną šeštadienį, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo vykdomas Animatest komandos inicijuotas projektas „Edukacinis ciklas: Sluoksniuotas Animacinis Kinas“. Šiuo projektu komanda siekė pritraukti jaunimą prie animacijos kaip meno srities, tinkamos gvildenti šiuolaikines aktualijas, tokias kaip tvarumas, kultūrinis paveldas, atmintis, tapatybės formavimas, vidinė kritika, socialinių medijų poveikis ir kt. Tikslas buvo parodyti, kad animacija yra ne tik filmų kūrimo priemonė, bet taip pat gali sąveikauti ir su kitomis medijomis, kaip fotografija, tekstile ir daugiau. Projekto programa apėmė 12 dirbtuvių ciklą ir 4 paskaitas, diskusiją ir dirbtuvių rezultatų peržiūrą.
Spalio 26 diena paskutiniam projekto renginiui pasirinkta neatsitiktinai, mat po dviejų dienų, spalio 28 dieną, bus minima tarptautinė animacijos diena. Renginyje įvyks diskusija apie animacijos edukaciją, kurioje Animatest komandos narė Eva Rodz klaus lietuviškosios industrijos atstovų, kokias prognozes jie numato Lietuvoje šioje srityje mokytis ir dirbti svajojančiai auditorijai. Taip pat bus aptartas animacijos integravimas į švietimo procesą, srities tobulėjimo aspektai, norai ir galimybės.

Diskusijoje dalyvaus buvęs Vilniaus Dailės Akademijos Animacijos BA programos vadovas ir daktaras Arturas Bukauskas, gatvės meno meistras, edukatorius ir animatorius Pijus Čeikauskas, viena iš „Emilėmilija“ animacijos studijos įsteigėjų Emilė Maigytė, tarpdisciplininė menininkė Gailė Cijūnaitytė ir animacijos režisierė Vilma Razmutė. Diskusiją moderuos Eva Rodz – Animatest komandos narė ir projekto „Edukacinis ciklas: Sluoksniuotas Animacinis Kinas“ vadovė.
Kaip kilo mintis organizuoti šį aptarimą ir ar jis yra skirtas tik animacijos žmonėm? Visų pirma, projekto tikslas buvo plėsti animacijos supratimą Lietuvoje, tad diskusijos metu bus aptartas pasiūlymas, kaip animacijos medija gali būti integruota į švietimą. Pavyzdžiui, pamokų metu ji gali būti pristatyta kaip patogi ir interaktyvi medija narpliojant dėstomas temas. Bus diskutuojama, ką animacijos bendruomenė galėtų pasiūlyti, ar to išvis reikia. Taip pat ši diskusija yra skirta ir būsimiems animacijos programos studentams, industrijos animatoriams ir tarpdisciplininiams menininkams, siekiant supažindinti su Lietuvoje esamais animacijos mokslais, pagvildenti studijų privalumus ir trūkumus, išreikšti savo pasiūlymus ir norus bei sužinoti, kas laukia ateityje. Taip pat bus suteikiama galimybė užduoti rūpimus klausimus bei sužinoti apie karjeros galimybes baigus studijas.
Daugiau informacijos apie renginį: https://fb.me/e/6R7i3tk9r
Registracija: https://forms.gle/VeyNmRWazNDd7NCv6
Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba.
Animatest – trečius metus gyvuojanti edukacinė iniciatyva, kurios metu eksperimentuojame su animacijos stiliais ir įrankiais. Projekto iniciatorė Eva Rodz, kartu su Margarita Valionyte, Emilija Dirsyte, Laura Vakare Dubosaite – Povilaityte ir Agata Tracevič, dėsto peer-to peer (studentas – studentui) metodu apie skirtingus animacijos stilius ir teoriją.
