fbpx
Naujienos

„WikiLeaks“ nutarė priešintis filmui „Penktoji valdžia“ – išplatino galimą juostos scenarijų ir pavadino jį neatsakingu

Kadras iš filmo „Penktoji valdžia“  „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Penktoji valdžia“
„ACME Film“ archyvas

Nuo spalio 18 dienos Lietuvos kino teatrus pasieks, ko gero, viena kontraversiškiausių šių metų juostų – dramatiškas trileris „Penktoji valdžia“ (angl. „The Fifth Estate“), kuriame pasakojama valdžios institucijų apgavystes ir korupciją atskleisti mėginusios organizacijos „WikiLeaks“ istorija. Tiesa, artėjant filmo premjerai skandalingai veikianti organizacija, pradėjo ypač aktyviai kritikuoti filmo siužetą.

Ryškiausiu „WikiLeaks“ protesto prieš naująjį filmą ženklu tapo tinklalapyje Wikileaks.org išplatintas detalus jo scenarijus. Teigiama, kad paviešinta viena paskutiniųjų filmo „Penktoji valdžia“ scenarijaus versijų, taip pat greta pateikiama juostos siužeto analizė, vardijamos klaidos. Kita vertus, naujienų agentūra „Associated Press“ pranešė, esą didelė tikimybė, kad išpublikuotas scenarijus nėra galutinis, o jį išplatinusių asmenų tikslas – pakenkti būsimo filmo bilietų pardavimams. „Kai kurie iš rodomų įvykių nėra įvykę, kai kurių žmonių, kurie juose tariamai dalyvavo, iš tiesų ten nebuvo. Filme minimi tikri vardai, tikros vietos, atrodo, kad atpasakojami tikri įvykiai, tačiau tai dramatiškas kino darbas, kuriame faktai yra pagražinti kūryba“, – rašoma Wikileaks.org filmo apžvalgoje.

Kol kas nežinoma, dėl kokių priežasčių „WikiLeaks“ taip aršiai kibo į atlapus naujojo filmo autoriams, tačiau taip pat teigiama, neva jie nė nebandė susisiekti su organizacijos atstovais. Nors juostos „Penktoji valdžia“ filmo kūrėjai ne sykį akcentavo, jog kūrimo metu mėgino bendradarbiauti su „WikiLeaks“ įkūrėju ir vyriausiuoju redaktoriumi Julianu Assange‘u, kuris šiuo metu yra Ekvadoro ambasadoje Londone, ir jo kolegomis, tačiau jie talkinti atsisakė. Teigiama, kad su J.Assange‘u pabendrauti pavyko tik jį ekrane įkūnijusiam Anglijos aktoriui Benedictui Cumberbatchui.

„Kadangi su „WikiLeaks“ nebuvo konsultuotasi dėl šio kompanijos „Dreamworks“ filmo, galime duoti jums patarimą nemokamai – jis blogas“, – neigiant juostos „Penktoji valdžia“ režisieriaus žodžius apie bandymus susisiekti su „WikiLeaks“ atstovais rašoma organizacijos tinklalapyje. Wikileaks.org taip pat nurodoma, kad režisieriaus Billo Condono juosta yra „neatsakinga, neproduktyvi ir kenksminga.“

Be J.Assange‘ą įkūnijusio B.Cumberbatcho filme pasirodė vokiečių aktorius Danielis Brühlis, kuriam teko buvusio organizacijos atstovo žiniasklaidai Danielio Domscheito-Bergo vaidmuo. Vienas iš pagrindinių filmo scenarijaus šaltinių – būtent D.Domscheito-Bergo parašyta knyga „My Time with Julian Assange and the World’s Most Dangerous Website“. Taip pat buvo remtasi britų žurnalistų Davido Leigho ir Luke‘o Hardingo knyga „WikiLeaks: Inside Julian Assange’s War on Secrecy“.

Kodėl naujoji juosta „Penktoji valdžia“ taip audrina tiek kino mėgėjus, tiek teisybės ieškotojus, Lietuvos žiūrovai sužinos jau nuo spalio 18 dienos. Pasiruoškite išvysti didžiausią slaptos informacijos paviešinimo skandalą per visa žmonijos istoriją.

Filmo „Penktoji valdžia“ anonsas:

„ACME Film“ informacija

Komentarai