fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

„Kino pavasario“ geriausio studentiško filmo „Pakeleiviai“ režisierius Linas Mikuta: „Filmas gimė netikėtai, tarsi pats to būtų norėjęs“

Kadras iš filmo Pakeleiviai  Cloud Production archyvas
Kadras iš filmo Pakeleiviai
Cloud Production archyvas

Geriausi Lietuvos kino kūrėjai buvo pagerbti kovo 31-ąją iškilmingame festivalio „Kino pavasaris“ organizuotame kino industrijos vakare Valdovų rūmuose. Vakaro metu buvo apdovanotas ir geriausias lietuviškas studentiškas filmas, kuriuo tapo Lino Mikutos režisuotas ir studijos „Cloud Production“ platinamas dokumentinis filmas „Pakeleiviai“. Šis filmas studentiško filmo konkurse varžėsi su penkiais kitais Lietuvos studentų trumpametražiais darbais, o geriausią filmą šiemet rinko speciali žiuri, sudaryta iš režisieriaus ir scenaristo Igno Jonyno, kino tyrinėtojos Natalijos Arlauskaitės bei prodiuserės Ievos Norvilienės.

„Pakeleiviai“ – tai filmas apie tris sušalusius tranzuotojus, stovinčius greta kelio gruodžio mėnesį. Filme jie atskleidžia po nedidelę savo sielos kertelę vairuotojui, paėmusiam juos pavėžėti niūrią žiemos dieną. Dalindamiesi savo istorijomis ir mintimis jie, vienas kito pasakojimų fone, atveria savo gyvenimus, nors vienas kito nepažįsta ir, galbūt, niekada nesusitiks. Viskas, kas juos jungia – tai ta pati mašina, tas pats vairuotojas ir tas pats kelias, kuriuo jie visi keliauja…

Paklaustas, kaip gi gimė filmo idėja, „Pakeleivių“ režisierius ir scenarijaus autorius L. Mikuta prisiminė, kad filmas prasidėjo nuo dėstytojo užduoties: „2013 metais pradėjau studijuoti LMTA vaizdo režisūros specialybės magistrą. Dokumentinių filmų paskaitoje režisierius Audrius Stonys davė užduotį – prakalbinti keliaujančius žmones. Tai galėjo būti žmonės gatvėje, troleibuse, traukinyje. Pagrindinė sąlyga – jie turi judėti kažkuria kryptimi. Aš pasirinkau tranzuotojus, nes anksčiau, kai buvau jaunesnis, tranzuodavau daug, kadangi man patikdavo tas netikėtumas, nežinojimas kokią istoriją išgirsi. Aplinkybės taip sutapo, jog kaip tik tuo metu nemažai važinėjau po Lietuvą pristatinėdamas savo ankstesnį filmą, tad beliko pasiimti kamerą. Iš pradžių nufilmavau vieną personažą, vėliau ir likusius. Nors užduotis nebuvo padaryti filmo, tačiau personažų tekstai labai tiko vienas prie kito ir gana greitai bei sklandžiai ta medžiaga susimontavo. Taip netikėtai ir gimė filmas. Tarsi pats būtų norėjęs gimti.“

Filmo prodiuserė Eglė Burbaitė teigė, kad šis filmo įvertinimas visai komandai yra labai reikšmingas: „Dokumentika – tai būdas atspindėti realybę ir kalbėti tiesiai, atvirai, be pagražinimų. „Pakeleiviai“ tokie ir yra – mūsų filmo herojai nuoširdžiai atsiveria prieš juos vežusį vairuotoją – filmo režisierių, sako tai, kas jiems tuo metu svarbu ir aktualu. Galbūt tai ir lėmė filmo sėkmę konkurse, nors konkurentai ir buvo stiprūs, be to – visi kiti filmai buvo vaidybiniai, tik mūsų vienintelis – dokumentinis. Labai viliuosi, kad mūsų pergalė paskatins daugiau jaunų kino kūrėjų imtis dokumentikos žanro. Dar norėčiau padėkoti tiems, kurie patikėjo mumis ir prisidėjo, kad šis filmas būtų užbaigtas: filmo kompozitorei Monikai Sokaitei, Ivetai Macevičiūtei už garso dizainą ir Domui Petroniui už vaizdo postprodukciją. Be jų – nebūtų ir filmo, nes kinas – tai juk komandinis darbas.“

Geriausią lietuvišką studentišką filmą – režisieriaus Lino Mikutos „Pakeleivius“ – žiūrovai dar turi galimybę išvysti dviejuose seansuose, kurie vyks balandžio 2 d. 17.45 val. ir balandžio 3 d. 21 val. Vilniaus kino teatre „Pasaka“.

Komentarai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas