fbpx
Naujienos

Drama „Išdavystė“ nepalieka abejingų – prievarta ir žmogiškumas nelaisvėje

Kadras iš filmo „Išdavystė“ GPĮ archyvas
Kadras iš filmo „Išdavystė“
GPĮ archyvas

Šiuo metu kino teatruose rodoma prancūzų režisieriaus Pierre Godeau drama „Išdavystė“ apie slaptus nepilnametės kalinės ir moterų kalėjimo direktoriaus santykius, pastatyta remiantis tikra istorija, prieš keletą metų tapusia Prancūzijos žiniasklaidos sensacija. Filmas buvo kuriamas dviejuose Paryžiaus moterų kalėjimuose, o pagrindiniai aktoriai – inteligentiškasis Guillaume Gallienne ir seksualioji Adèle Exarchopoulos – nuostabiai įtikinamai įkūnijo filmo porą. Atskleidžiama, kaip šiose keistose sąlygose gimsta meilė ir kaip toli šis jausmas gali nuvesti.

Dauguma kitų filme vaidinusių aktorių – neprofesionalios. Režisierius P. Godeau filmuojant kai kurias scenas leidosi į spontanišką improvizaciją, pasitikėdamas moterų patirtimi įkalinimo įstaigose, leisdamas joms kalbėti savo – gatvės – slengu ir elgtis taip, lyg į jas nebūtų nukreiptos kameros.

Pagrindinio vaidmens aktorė Adèle Exarchopoulos pasakoja, kad atvykus į kalėjimą greitai dingsta visi išankstiniai nusistatymai, kuriuos suformuoja televizija, naujienų portalai apie įkalinimo įstaigas. Žinome apie ten tvyrančią baimę, visas įsitvirtinusias ydas. Pirmasis įspūdis į Paryžiaus La Santé kalėjimą atvykus filmavimo grupei, kaip ir bet kuriam ten naujai patekusiam žmogui, atrodė „lyg tave tuoj duše išprievartaus“. Aktorė galvoja, kad kalėjimas yra siaubinga vieta, kur žmogus turi išmokti gyventi nelaisvėje, bet kuriame yra ir daug žmogiškumo – moterys yra solidarios, palaiko viena kitą.

Smurto scenose jaučiamas tikras kalėjimo žiaurumas… Pasak Adèle, taip yra todėl, kad čia viskas labai koncentruota, menkiausia žiežirba gali sukelti sprogimą, bet lygiai taip pat greitai viskas vėl stoja į savo vietas. Tai lyg nuolatinis vaikščiojimas skustuvo ašmenimis – tokia smulkmena, kaip negautas laiškas, išvykstantis kameros draugas ar nepavykęs vizitas, gali prastą dieną paversti tikru pragaru. Lygiai taip pat išpučiami ir geri dalykai.

Filmas be jokios abejonės žiūrovo nepalieka abejingu, nuteikia filosofiškai, verčia mintyse stoti už vieną arba kitą personažą. Šis filmas kelia labai daug klausimų, abejonių – ir tai yra pati geriausia priežastis jį pamatyti.

Filmo anonsas:

Komentarai