fbpx
Naujienos

Ambicingiausiame Rusijos epe „Vikingas“ – stiprios asmenybės ir istoriją keičiantys įvykiai

Kadras iš filmo „Vikingas“
„GPĮ“ archyvas

Jau šį penktadienį Lietuvos kino teatrai pradeda rodyti brangiausią 2016 metų Rusijos istorinį epą „Vikingas“. Šios šalies kino industrijoje pagal sudėtingumą precedento neturėjusiame kino pastatyme pagrindinę rolę, didįjį Kijevo Rusios kunigaikštį Vladimirą suvaidino „Ekipažo“ žvaigždė Danila Kozlovskis.

Filmo „Vikingas“ scenarijus buvo sukurtas remiantis istoriko Nestoro metraščiais, kurie yra vienintelis išlikęs šaltinis apie to laikotarpio, X-XI amžiaus, Kijevo Rusios valdytojus ir politinius įvykius. Tačiau nuo pat pradžių filmo kūrėjai nusprendė sukurti savo kunigaikštį Vladimirą – sudėtingą asmenybę, kurioje kiekvienas žmogus galėtų truputį atpažinti save. „Mes nežinome, koks buvo kunigaikštis Vladimiras,“ – sako D. Kozlovskis apie savo herojų, „metraščiai nepaliko realaus jo aprašymo. O scenarijus yra labai stiprus, įdomus, emocionalus. Jo centre yra herojus, aplink kurį viskas vyksta. Mes kuriame būtent jį, kuriame savo Vladimirą.“

Režisierius Andrejus Kravčiukas („Admirolas“, 2008) pagrindiniam vaidmeniui atlikti ilgai nerado pagal kunigaikščio amžių tinkamo visiškai jauno aktoriaus, bet jau turinčio personažui reikalingą charakterį. Todėl pasirinko patyrusį, talentingąjį Danilą Kozlovskį – vieną iš populiariausių šiuolaikinio Rusijos kino aktorių. „Vikingo“ prodiuseris Konstantinas Ernstas įsitikinęs, kad būtent kunigaikščio Vladimiro vaidmuo bus geriausias jo karjeroje.

Vaidmenys dviejų pagrindinių moteriškų rolių aktorėms taip pat turės įtakos tolesnei jų karjerai. Jaunosios Polocko kunigaikštytės Rognedos vaidmenį atlikusiai Aleksandrai Bortič tai buvo pirmas toks sunkus vaidmuo – tiek fiziškai, tiek emociškai. Maištingoji Rogneda turi iškęsti artimųjų netektį ir ištekinimą prievarta, paskui įsimylėti ir stebėti, kaip vyro meilės netenka. Rogneda – ir kunigaikščio žmona, ir jo saitas su vietiniais pagoniškais dievais bei įstatymais. „Ji impulsyvi ir jausminga, ji liepsnoja iš vidaus,“ – apie savo heroję pasakoja Aleksandra Bortič. „Ką ji jaučia, yra svarbiau už visas taisykles ir kanonus. Tuo mes esame su ja artimos.“

Moteriškų vaidmenų kastinge dalyvavo kelios dešimtys aktorių. Joms teko atlikti kino bandymus su Danila Kozlovskiu – režisierius norėjo pažiūrėti, kaip aktoriai veiks vienas kitą. Kadre jie turėjo harmoningai derėti. Vladimiro mylimąją Iriną vaidinti buvo pakviesta Svetlana Chodčenkova. Ji suvaidino buvusią graikų vienuolę, Vladimiro brolio žmoną, galutinai įtikinusią kunigaikštį apkrikštyti savo šalį, atsisakyti pagonių dievų. S. Chodčenkova sako, kad XXI amžiaus aktorei, turinčiai įsikūnyti į X amžiaus moterį, sunku yra viskas. „Neįmanoma persikūnyti tiesiog užsivilkus kostiumą.“ Padėjo kelionė į Graikijos vienuolyną ir pažintis su vienuoliais, palikusiais be galo garbingų, taurių ir holistiškų žmonių įspūdį. „Tai buvo nuostabu,“ – sako Svetlana Chodčenkova, „tikiuosi, kad man pavyko tuos bruožus atskleisti ir savo herojės Irinos asmenybėje.“

Dideli žmonės ir svarbūs istoriniai įvykiai be galo įspūdingame, vizualiame ir jautriame istoriniame epe „Vikingas“ – jau nuo sausio 6 d. Lietuvos kino teatruose.

Komentarai