fbpx
Kino industrija, Naujienos

Lietuvos kino centro parama premjerai Kanų kino festivalyje ir kitiems lietuviškų filmų pristatymams užsienyje

Kadras iš filmo „Virsmas“

Lietuvos kino centras parėmė 8 kino sklaidos užsienyje projektus. Iš viso jiems skirtas 7185 eurų finansavimas. Parama skirta filmo „Nuolankioji“ pasaulinei premjerai prestižiniame Kanų kino festivalyje, filmų „Budėjimas“, „Šaltos ausys“ ir „Amžinai kartu“ pristatymams tarptautiniuose festivaliuose, animacinių filmų „Kaukai“ ir „Virsmas“ tarptautiniame renginyje bei kino projektų „Naujoji Baltijos Banga“ ir „Kileris, Pingvinas, Tomas“ vystymo programose.

Gegužės 3-11 dienomis Lisabonoje (Portugalija) vykstančiame nepriklausomų filmų festivalyje „Indie Lisboa“ įvyks režisieriaus Karolio Kaupinio trumpametražio filmo „Budėjimas“ (VšĮ „Čiobreliai“) tarptautinė premjera. Filmas pasakoja kaip apriboti ligoninės kasdienybės tėvas ir sūnus stengiasi palengvinti paskutines mamos valandas. Jie imasi visko, kad tik netektų pripažinti, jog nieko nebeįmanoma padaryti.

Gegužės 10-14 dienomis Berlyne vykstančiame animacijos ir personažų dizaino festivalyje „Pictoplasma“ bus rodomi du lietuviški animaciniai trumpametražiai filmai. Tai Nathan Jureviciaus „Virsmas“ (VšĮ „Doctor Anima“), pasakojantis apie paslaptingas būtybes gaminančias molinius žetonus ir gebančius pakeisti vėjus bei genties veidus ir  Gedimino Šiaulio „Kaukai“ (VšĮ „Doctor Anima“). Pastarasis taip pat bus rodomas gegužės 25 – birželio 3 dienomis Čekijoje vykstančiame vaikų ir jaunimo kino festivalyje „Zlin“. Filmas įtrauktas į trumpametražių animacinių filmų konkursinę programą. Šioje animacijoje pasakojama liūdna, tačiau šviesi pasaka vaikams, skatinanti pamąstyti, kas yra mirtis. Nelaiminga kiškio žūtis tampa nepaprastu išgyvenimu jį radusiems ir smėlio dėžėje palaidojusiems vaikams. Kiškio kūnelį apleidžia gausybė iki tol jame besiglaudusių stebuklingų būtybių, kurios dabar nerimastingai ieško naujų namų. Jo gyvybė pasibaigia ištirpdama aplinkoje ir įsikūnydama naujai užgimstančiuose augaluose ir sutvėrimuose.

Kadras iš filmo „Kaukai“

Režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas „Šaltos ausys“ (VšĮ „Monoklis“) atrinktas į gegužės 25-31 dienomis Kišiniove (Moldova) vykstantį dokumentinio kino festivalio „Cronograf“ konkursinę programą. Filmas pasakoja apie du vyrus – tėvą ir jo kurčnebylį sūnų, – kurie gyvena vienkiemyje, atskirti nuo civilizacijos. Dalydamiesi tuo pačiu stogu ir tais pačiais vargais, vyrai visgi išlieka tolimi vienas kitam.

Gegužės pabaigoje Tokijuje (Japonija) prasidės 15-asis Europos filmų festivalis, į kurio programą yra atrinktas režisierės Linos Lužytės filmas „Amžinai kartu“ (VšĮ „Just a moment“). Filmas „Amžinai kartu“ pasakoja vienos šeimos istoriją. Žmona – tobulą šeimą kurianti moteris. Vyras – nepriklausomas kaskadininkas, žmonos nenorui vis sugrįžtantis į mylimą filmavimo aikštelę. Ir jų dukra neapsikentusi gražių vakarienių ir amžino nesusikalbėjimo vieną dieną pabėga ir praneša policijai, kad ji neturi tėvų. Bet moteris nepasiduoda – jos scenarijuje nelaimingų žmonių negali būti. Festivalyje įvyks filmo tarptautinė premjera, viso bus surengti du seansai.

70-ajame Tarptautiniame Kanų kino festivalyje, gegužės 25 dieną įvyks bendros Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos, Nyderlandų ir Lietuvos gamybos režisieriaus Sergejaus Loznitsos filmas „Nuolankioji“(VšĮ „Uljana Kim ir Ko“). Filme pasakojama apie moterį iš mažo Rusijos miestelio, kuriai grąžinamas jos siuntinys siųstas atliekančiam bausmę kalėjime jos vyrui. Nusprendusi išsiaiškinti, kodėl jos siuntinys nebuvo įteiktas ji vyksta į kalėjimą, kuris yra atokioje Rusijos vietovėje. Taip prasideda pažeminimo ir smurto istorija.

Kanų kino festivalio metu vykstančiame „Marche de film“ projektų vystymo programoje „Vilnius IFF Goes to Cannes“, gegužės 22 dieną kino projektą „Naujoji Baltijos banga“ (UAB „Ultra Nominum“) pristatys vienas iš filmo prodiuserių Arūnas Matelis. Šis filmas laimėjo kelialapį į Kanus pavasarį vykusio kino industrijos renginio „Meeting Point – Vilnius“ metu, kur buvo įvertintas kaip vienas stipriausių gamyboje esančių tarptautinių kino projektų. Tai vienas iš Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimui skirtų kino projektų, kuriamas bendrai su kūrėjais iš Latvijos ir Estijos. Filme pasakojama apie trijų Baltijos šalių poetinės dokumentikos kiną, kupiną metaforų, pasižymintį novatoriška vizualine kalba ir asociatyvaus mąstymo ieškojimais bei apie jo kūrėjus, kurie sulaužė propagandinio kino tradicijas 7-ajame dešimtmetyje Sovietų Sąjungoje.

Kadras iš filmo „Šaltos ausys“

Tomo Tamošaičio transmedijos projektas „Kileris, pingvinas, Tomas“ (VšĮ „Joni Art“) yra pakviestas dalyvauti „!F Lab“ transmedijų projektų vystymo seminare, kurio metu dalyviai gilinasi į transmedijų projekto kūrimo subtilybes, siekia išgryninti kiekvieno atskiro formato idėjas, mokosi, kaip šias idėjas patraukliau pateikti finansuotojams bei kuo platesniam žiūrovų ratų tarptautinėje rinkoje. Seminaras vyks liepos 3-7 dienomis, Lilyje (Prancūzija). Apie transmedijos projektą: Senamiesčio pakraštyje stovi Pilkas Namas, kuriame gyvena Kileris, Pingvinas, Padlyza, Gražuolis ir dar daug kitų. Niekas iš tikrųjų nežino, ar Kileris bandė kažką nužudyti, bet Pingvinas neabejotinai kalbasi su paukščiais, o Padlyza gali pats save nubausti. Gražuolis nėra toks protiškai atsilikęs, kaip visi apie jį galvoja. Kiekvienas Namo gyventojas turi savo pravardę. „Namas“ – tai kažkas daugiau nei paprastas vaikų, su kuriais nežino ką daryti nei tėvai, nei visuomenė, psichiatrijos centras. „Namas“ – tai atskira visata.

Save

Komentarai