fbpx
Naujienos

Faktai apie grupę QUEEN, nepatekę į juostą „Bohemijos rapsodija“

Kadras iš filmo „Bohemijos rapsodija“

Jau lapkričio 2 dieną į kino ekranus atkeliausianti biografinė juosta „Bohemijos rapsodija“ pasakos svaiginančią grupės QUEEN ir dar labiau neįtikėtiną bei kvapą gniaužiančią jos vokalisto Fredžio Merkurio istoriją. Vis tik į filmą nepateko daugybė įdomių detalių, o apie keisčiausias jų galite paskaityti čia.

  1. QUEEN – roko pasaulio „moksliukai“.

Vertinant pagal išsilavinimą, grupės QUEEN nariai yra vieni labiausiai diplomuotų roko muzikantų – visi keturi grupės nariai yra įgiję bent bakalauro laipsnį. Freddie Mercury buvo diplomuotas grafikos dizaineris, savo rankomis sukūręs kiekvienam grupės gerbėjui puikiai atpažįstamą QUEEN herbą. Būgnininkas Roger Taylor po vienerių metų stomatologijos studijų nusprendė pakeisti specializaciją ir įgijo biologijos bakalauro laipsnį. Bosistas John Deacon – diplomuotas inžinierius elektrikas, besirūpinęs grupės technika bei sumeistravęs stiprintuvą „Deacy Amp“, kurį ne tik naudojo pats, bet ir sėkmingai pardavė patentą komercinei gamybai. Vis tik tituluočiausias šioje srityje grupės narys yra gitaristas Brian May, kuris, dar prieš išgarsėdamas, įgijo fizikos ir matematikos bakalauro laipsnį, o 2007 m., sugrįžęs į Londono imperatoriškąjį koledžą, apsigynė astrofizikos mokslų daktaro disertaciją.

  1. Varlės, asteroidai ir rožės.

QUEEN nariai ne tik patys dalyvavo mokslinėje veikloje, bet ir ne kartą sulaukė dėmesio iš šios srities kolegų. F. Mercury ir B. May vardai yra suteikti asteroidams; visi keturi grupės nariai turi po „savo“ vienodasparnių žirgelių (vabzdys, panašus į laumžirgį) rūšį; o Fredžio Merkurio garbei dar pavadinti ir vėžiagyvis, ankstyvė (vabzdžių rūšis), varlė ir rožės veislė.

  1. Fredis Merkuris buvo antros seniausios pasaulio religijos išpažinėjas.

Gimęs Zanzibaro sultonate (dabartinė Tanzanija), Farrokh Bulsara (tikrasis Fredžio Merkurio vardas) buvo antros seniausios monoteistinės pasaulio religijos, zoroastrizmo išpažinėjas. VI amžiuje prieš mūsų erą susiformavusios ir dabartinio Irano teritorijoje paplitusios religijos išpažinėjai garbina ugnį, o vienas keisčiausių religijos istorinių papročių – savo mirusiuosius pririšti prie medžių ir palikti sulesti grifams. Dar ir šiais laikais zoroastrizmą išpažįsta beveik pusė milijono žmonių 14-oje valstybių, daugiausia Indijoje.

  1. Filatelinė kontroversija.

Nuo pat pašto ženklų atsiradimo Didžiojoje Britanijoje ant jų nebuvo galima vaizduoti gyvų asmenų, išskyrus Karališkosios šeimos narius. 1999 m., išleidus pašto ženklą Fredžio Merkurio atminimui, kilo skandalas, apėmęs ne tik palyginti siaurą filatelininkų, bet ir visą visuomenę. Mat vieno ženklo, vaizduojančio F. Merkurį scenoje, fone buvo galima aiškiai matyti už būgnų komplekto įsitaisiusį Roger Taylor. Nors šis atvejis istorijoje buvo antras (1967 m. ant ženklo buvo galimai pavaizduotas pirmasis pasaulį vienas apiplaukęs seras Francis Chichester), būtent po 1999-ųjų kilo platesnės diskusijos šiuo klausimu, pasibaigę 2003-aisiais, kuomet šios tradicijos buvo oficialiai atsisakyta.

Komentarai