Rašytojas ir režisierius James Mangold žaidžia Holivudo studijų žaidimą pakankamai gerai, suburdamas bendraminčius, kurie juo patiki. Kino studijoje „20th Century Fox“ režisieriui buvo patikėti net du Iksmenų franšizės projektai – „Ernis“ (orig. „Wolverine“) ir „Ernis 3“ (orig. „Logan“) – taip pat „Oskarą“ pelniusi drama „Ties jausmų riba“ (orig. „Walk the Line“).
Ši sėkmė padėjo uždegti žalią šviesą 100 milijonų dolerių kainavusiam naujausiam režisieriaus veiksmo filmui „Le Manas’66. Plento karaliai“ (orig. „Le Mans ’66’“), bet tai savotiškas filmas apie automobilių sportą, kas kino studijoms šiais laikais nebūtinai rūpi. Iš tiesų, legendinė 1966-ųjų metų istorija apie Le Mano lenktynes buvo plėtojama dešimtmečius, kol ji neatiteko režisieriui J. Mangold – iš pradžių kino studija „Fox“ jam įteikė „Ernį“.
Nors naujausias James Mangold filmas priklausomai nuo pasaulio šalies turi net du pavadinimus – „Le Manas’66“ bei „Ford prieš Ferrari“ (orig. „Ford v. Ferrari“) – bet jis turėtų vadintis „Nepapasakota Keno Mileso istorija“. Žinoma, tai nėra skambus pavadinimas, bet dėl epinės K. Mileso istorijos, būtų itin tikslus.
Kenas Milesas, nekalbus anglas gyvenęs Kalifornijoje, daugelio automobilių sporto entuziastų įvardijamas kaip nepakankamai dėmesio sulaukęs herojus, padėjo automobilių gamintojui „Ford“ parengti konkurencingą bolidą kovoje su „Ferrari“, o tikra kulminacija tapo 1966-aisiais metais pasiekta triguba pergalė alinančiose 24 valandų Le Mano lenktynėse.
Egzistuoja labai mažai, jei tokios išvis yra, archyvinės medžiagos, kurioje K. Milesas duotų interviu, tačiau aktorius Christian Bale, be abejo, įdėjo daugybę pastangų ruošdamasis šiam nepakartojamam vaidmeniui. Sunku įvertinti ar aktoriaus akcentas tinkamai atspindi istorinę asmenybę, tačiau yra pakankamai specifinių posakių, įrodančios, jog šelmiška Mileso asmenybė užaugo Birmingame.
Tuo tarpu aktorius Matt Damon vaidina Karol Šelbi, griežtą teksikietį, kuris užsitikrino savo inžinerinę reputaciją sukurdamas sportinį bolidą „AC Cobra“. Taipogi būdamas patyręs lenktynininkas, būtent Šelbis įvertino Mileso įgūdžius. Kadangi „Ford“ vadovybė negalėjo suvaldyti brutalaus anglo sąžiningumo, Šelbis kalbėdavo Keno vardu. Be pagrindinės „Ford“ prieš „Ferrari“ temos, šį priešingų, bet tarpusavyje derančių personažų draugystė sukuria kino juostą, kurią norėtų pamatyti ne tik užkietėję greičio maniakai.
Galutinis rezultatas tapo projektu, kurį kino studija „20th Century Fox“ drąsiai laiko vienu pagrindinių pretendentų į „Oskaro“ statulėles. Režisieriaus J. Mangold teigimu abi žvaigždės verti šių metų geriausio aktoriaus titulo, nors daugelis kino kritikų mano, jog Christian Bale kartu su Matt Damon bus nominuoti geriausio antraplanio aktoriaus kategorijoje.
„Manau, kad žaidimai su apdovanojimais pasidarė kvaili.“ – teigia režisierius. „Man pritaria abu vaikinai. Jie abu vaidina pagrindinius vaidmenis. Tai ką galvoti tiems, kurie vaidina antraplanius vaidmenis?“
Režisierius James Mangold taip pat pritaria, kad tokie filmai yra nykstanti rūšis Holivude.
„Man ši istorija pasirodė patraukli. Ta pagrindinių personažų Yin ir Yang draugystė, tarsi tos pačios monetos priešingos pusės. Dailininkas Šelbis, kuris nebegali tapyti, bet yra geriausias prekybininkas pasaulyje. Jis gyvena iš Mileso, kuriam reikalingas Šelbis, nes britas neturi jokio filtro, sako tik teisybę ir nebūtinai siekia pergalės. Jis nori būti pačiu savimi. Jis yra sąžiningas. Bet pergalei pasiekti reikia ir Šelbio.“ – teigia režisierius J. Mangold.
Veiksmo filmas „Le Manas’66. Plento karaliai“ kinuose nuo lapkričio 15 d.
Filmo anonsas: