fbpx
Festivaliai, Lietuviški filmai, Naujienos

A.Matelio filmas gyvu pasirodymu atidarė kino festivalį Ispanijoje

Filmas “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta”, įvertintas visame pasaulyje, atidarė unikalų kino muzikos festivalį Ispanijoje “Cinemascore”. Atrinktas tarp keturių išskirtinių filmų, Arūno Matelio filmas pradėjo festivalio programą, kuomet kartu su filmo rodymu garso takelis buvo atliekamas gyvai.

Pasitelkdamas įvairius instrumentus ir technikas, filmo takelį gyvai atliko pats jo kompozitorius – Alberto R. Lucendo sukurdamas naują savo paties muzikos interpretaciją realiu metu. 2018 metais jis buvo apdovanotas “Sidabrinės gervės” apdovanojimuose kaip geriausias kompozitorius.

Filmo pristatyme dalyvavo ir pats filmo režisierius Arūnas Matelis kartu su prodiusere Algimante Mateliene, atvyko ir Lietuvos generalinio konsulato Valensijoje atstovai.

Festivalio organizatoriai itin džiaugėsi tokiu dideliu žiūrovų bei žiniasklaidos susidomėjimu ir teigė, jog tai pirmasis dokumentinis filmas, kurio garso takelis buvo atliekamas gyvai. Kompozitorius, atlikėjai bei režisierius buvo pasveikinti kelias minutes netylančiais plojimais.

“Cinemascore” – tai vienas unikaliausių kino festivalių europiniu mastu, kuomet kartu su vaizdiniu filmų rodymu, jų garso takeliai yra atliekami gyvai. Šiemet festivalis įvyko jubiliejinį – 15-ąjį kartą.

Reportažas iš filmo seanso su gyvu atlikimu:

Komentarai