fbpx
Naujienos

A. Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pradedamas rodyti visoje Latvijoje

Uldis Cekulis ir Arūnas Matelis

Pasaulyje itin gerai vertinamas naujasias Arūno Matelio filmas atvyko ir į Latvijos ekranus. Tai pirmasis lietuviškas dokumentinis filmas, kurio komerciniai rodymai vyksta visoje Latvijoje. 

Filmas nuo pat pradžių buvo kuriamas su latviais, pradėtas maždaug prieš devynerius metus. Tuo metu jis dar vadinosi “Gladiatoriai. Kita Planeta”, netgi buvo daromi testai dėl filmo rodymo 3D formatu.

“Be latvių – prodiuserio Uldžio Cekulio, operatorių Valdžio Celminšio ir Ivaro Zviedrso – šio filmo nebūtų, jie visi tiesiog unikalūs. Ivaro įspūdinga patirtis su dviračiais buvo labai svarbi filmuojant ant motociklo. Jis buvo tiesiog nesustabdomas! Filmo pradžioje yra epizodas, kuriame vienas iš gregorių kopia į stačius kalnus, kad pasitreniruotų. Valdis jį sekė su kamera rankose ir miegmaišiu ant pečių, nes reikėjo likti nakčiai. Ką jie darė ir koks yra rezultatas – tiesiog neįtikėtina. Buvo momentas, kai visi filmo pinigai beveik baigėsi, bet Uldis rizikavo ir investavo savo pinigus. Mes buvome viena gentis, dirbome ir palaikėme vienas kitą.” – sakė Arūnas Matelis “Latvijas Avīze” laikraščiui.

Latvijoje imtasi neįprastos filmo platinimo strategijos. Filmas nebuvo rodomas kuo dažniau pirmąjį savaitgalį – pirmą savaitę Rygoje bus po vieną seansą per dieną. Po to, rodymų geografija plėsis, seansai dažnės. Nuo kitos savaitės “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” bus pradedamas rodyti ir visame Forum Cinemas tinkle Latvijoje. Taip pat “Splendid” kino teatre vykdoma akcija – žiūrovams atsinešus 4 dviratininkų šalmus, 4 bilietams daroma nuolaida.

Pirmasis filmo seansas Latvijoje įvyko Rygoje, “Splendid” kino teatre, kurio interjeras primena aukštos klasės operos ir baleto teatrą. Premjera pritraukė gausybę žiūrovų, tarp jų ir geriausius dviračių maratono dalyvius. Prieš tai vykusiame seanse spaudai susirinko neįprastai daug žurnalistų, taip pat atvyko italų kariai, dislokuoti Latvijoje.

Jau Gegužės 1 dieną vyks ypatinga “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” premjera Trento filmų festivalyje, po kurios prasidės distribucija visoje Italijoje.

Komentarai
Arūno Matelio 1992 m. įkurta kūrybinė grupė „Nominum” buvo viena iš pirmųjų nepriklausomų kino studijų Lietuvoje. Kūrybinė grupė „Nominum“ savo dėmesį skiria meninės dokumentikos kūrimui, įvairaus žanro scenarijų ir idėjų vystymui, inovatyvių audiovizualinių projektų realizavimui.