fbpx
Naujienos

A.Matelio „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pradeda turą per Italiją

Kadras iš filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“
Kino centro „Garsas“ archyvas

Arūno Matelio naujausias filmas buvo parodytas Trento kino festivalyje. Taip buvo pradėta filmo kelionė per Italijos kino teatrus. Filmas buvo kurtas kartu su Italų prodiuserine kompanija “Stefilm”.

“Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” pirmasis seansas Trento kino festivalyje sulaukė ne tik gausybės žiūrovų, bet ir didžiulio spaudos susidomėjimo. Itališkame žurnale “Sportweek” pasirodė filmo apžvalga: “Šiam filmui nereikia muzikos. Foninis, ritmiškas ir vis dažnesnis kvėpavimas yra pagrindinis garso takelis. Niekada nenustojantis, nesilpstantis. Kadangi filmo pagrindinis herojus – tai pastangos”.

Apie filmą ir neblėstančią aistrą dviračiams A. Matelis pasakojo vienam svarbiausių Italijos laikraščių “Corriere della Sera”: “Dviračiai buvo mano pirmoji meilė, pirmasis laisvės gūsis. Pedalų minimas primena skrydį. Aš buvau vaikas, niekada nepatekau į geriausiųjų dešimtuką, į tikrąjį žiaurumą. Dėl rimtos traumos buvau priverstas sustoti visiems laikams. Bet tas broliškas, pasiaukojimo už kitą jausmas visuomet išliko manyje. Joks kitas sportas nereikalauja tokio asmeninės karjeros atsižadėjimo. Dauguma žmonių galvoja, kad paskutinis atvažiavęs yra “lūzeris”. Tačiau, jis tiesiog padarė viską, kas įmanoma, kad kapitonas išsiveržtų į priekį ir turėtų šansą laimėti”.

Arūnas Matelis į Italiją atvyko su žmona Algimante, kartu atsivežė ir dviračius. Laisvu laiku tarp seansų, jie kalnuose įveikė 60 kilometrų distanciją.

Aplankęs Trentą, filmas tęs turą per Romą, Palermą, Milaną, Kataniją ir daugelį kitų Italijos miestų.

Toliau filmas “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” keliaus į DOK.fest Miunchene, kur dalyvaus programoje “Festivalių geriausieji” (eng. “Best of Fests”). Programoje dalyvauja daugiausiai festivalių simpatijų ir apdovanojimų surinkę filmai.

Šiandieną žymi ypatinga šventė visiems pasaulio dviratininkams – prasideda A. Matelio filmuotas Giro d’Italia, kuris pirmąjį kartą vyks už Europos ribų. 101-ą kartą vyksiantis dviračių turas prasidės Jeruzalėje, toliau kelias seks per visą Izraelį.

Komentarai
Arūno Matelio 1992 m. įkurta kūrybinė grupė „Nominum” buvo viena iš pirmųjų nepriklausomų kino studijų Lietuvoje. Kūrybinė grupė „Nominum“ savo dėmesį skiria meninės dokumentikos kūrimui, įvairaus žanro scenarijų ir idėjų vystymui, inovatyvių audiovizualinių projektų realizavimui.