fbpx
Festivaliai, Naujienos, Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Akiratį praplečiančių pažinčių metas Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje

Kadras iš filmo „Tėvas ir sūnus“ VDFF archyvas
Kadras iš filmo „Tėvas ir sūnus“
VDFF archyvas

Filmų istorijų paieškos ir ne visada glotnūs santykiai su jų herojais, samprotavimai apie kameros nulemtus jų gyvenimų pokyčius, neįtikėtinus likimo posūkius, kurių režisierius – pats gyvenimas. Šiomis ir kitomis mintimis su Tarptautinio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio žiūrovais dalysis čia viešėsiantys režisieriai: Pawelas Lozynskis („Tėvas ir sūnus“), Kim hopkins (|“Dviejų pamišimas“), Christy Galand („Išpera suokia saldžiausiai“), „Angela Christlieb („Nuoga opera“) ir kiti.

Pirmadienį, rugsėjo 23 d. 19 val., savo filmą – eksperimentą „Tėvas ir sūnus“ (2013) „Skalvijoje“ pristatys lenkų režisierius Pawelas Lozynskis. Šį kartą jis atgręžė kamerą į save ir savo tėvą, taip pat garsų dokumentininką Marcelį Lozynskį. Kartu jie leidosi į kelionę po Europą ir sukūrė po atskirą filmą, atskleidžiantį sudėtingą jų šeimos ir santykių istoriją. Pasak P. Lozynskio, šis filmas – didžiulis eksperimentas su pačiu savimi, o kiekvienas susitikimas su žiūrovais – senos žaizdos atvėrimas.

Anonsas:

Antradienį, rugsėjo 24 d. 20.30 val. „Skalvijos“, o rugsėjo 25 d. 19.15 val. „Pasakos“ žiūrovų laukia susitikimas su brite Kim Hopkins ir neeiline jos istorija. Filmo „Dviejų pamišimas“ („Folie à deux: Madness Made of Two“, 2012) herojai – drąsa ir užsispyrimu siekti svajonės išsiskirianti Helenos ir Džono pora. Nusipirkę didžiulius rūmus Jorko centre jie rengiasi juos paversti viešbučiu, tačiau prasideda finansų krizė ir ši svajonė išvirsta į baisiausią košmarą.

Anonsas

Trečiadienį, rugsėjo 25 d., 21.15 val. į vieną įdomiausių festivalio seansų kviečia Christy Garland, filmo „Išpera suokia saldžiausiai“ („The Bastard Sings the Sweetest Song”, 2012) autorė. Savitu braižu išsiskiriančio pasakojimo centre – vos galą su galu sudurianti drąsi šeima iš Džordžtauno. Filmo herojus augina paukščius gaidžių peštynėms, o jo motina Merė – sąmojinga 75 metų amžiaus poetė – norėdama užsimiršti ubagauja ir surinktus pinigus išleidžia vynui. Filmas primena, kad ir liūdniausioje giesmėje suskamba optimistinės gaidos. Rugsėjo 27 d. 17 val. Ch. Garland filmą pristatys “Pasakos” žiūrovams.

Anonsas:

Penktadienį, rugsėjo 27 d., 17 val. ir šeštadienį, taip pat 17 val., istorijos „Nuoga opera“ detales atskleis vokiečių režisierė Angela Christlieb. Jos pasakojimo herojus Markas – talentingas, išsilavinęs, iškalba apdovanotas turtuolis, nuo vaikystės kenčiantis dėl nepagydomos ligos. Save jis laiko Don Žuanu iš Liuksemburgo ir nuolat ieško tobulo savo mėgstamiausios operos pastatymo, o savo gyvenimą režisuoja it spektaklį.

Anonsas:

Žiūrėti istorijų be pabaigos Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis kviečia iki rugsėjo 29 d. Jos rodomos „Skalvijos“ kino centre ir kino teatre „Pasaka“.

Daugiau informacijos apie festivalį svetainėje www.vdff.lt

Komentarai