fbpx
Naujienos

Aktorė M. Robbie siekia aukso juodo humoro komedijoje

Kadras iš filmo „Aš esu Tonya“
„Du kine“ archyvas

Aktorė Margot Robbie net neketina mažinti apsukų ir toliau svaiginančiai kildama karjeros laiptais. Pradėjusi savo karjerą Australijos muilo operoje „Kaimynai“, netrukus atkorė atsidūrė Holivude, pirmiausia televizijos laidoje „Pan Am“, o vėliau ir pripažinto režisieriaus Martin Scorsese filme „Volstryto Vilkas“. Tačiau M. Robbie nesivaiko lengvų vaidmenų, bet liedama prakaitą šiame apdovanojimų sezone siekia tik aukso. Naujausiame savo filme, Craig Gillespie režisuojamoje biografinėje juodo humoro komedijoje „Aš esu Tonya“ (orig. „I, Tonya“), aktorė M. Robbie vaidina skandalų krečiamą, vieną žymiausių Amerikos dailiojo čiuožimo atstovių Tonya Harding.

Nors Tonya Harding istoriškai yra prisimenama kaip kontraversiška asmenybė, ne kartą parodžiusi vidurinį pirštą varžybų teisėjams, filme „Aš esu Tonya“ M. Robbie vaidmuo per juodojo humoro prizmę yra paverčiama nepaklusniu antiherojumi.

Išgyvenusi sunkią vaikystę su psichologiškai, o kartais net ir fiziškai smurtaujančia mama, kurios vaidmenį aistringai perteikia Allison Janney, T. Harding nevengė pasirodyti bulvarinės žiniasklaidos pirmuose puslapiuose, o išgarsėjo kaip pirmoji dailiojo čiuožimo atstovė padariusi trigubą apsisukimą ore ir dėl to 1991 metais triumfavusi JAV čempionate.

Vis dėlto, T. Harding vieta sporto istorijoje yra artimai siejama su negarbingu elgesiu. Prieš 1994 metų Žiemos Olimpines žaidynes ji paprašė savo vyro, Jeff Gillooly (akt. Sebastian Stan), užpulti pagrindinę konkurentę Nancy Kerrigan, ir tai galiausiai jai kainavo galimybę kada nors vėl sudalyvauti dailiojo čiuožimo varžybose.

Nepaisant eilės vaidmenų, kurie sekė po kino juostos „Volstryto Vilkas“, kaip, pavyzdžiui, Harley Quinn personažas filme „Savižudžių būrys“, biografinė komedija „Aš esu Tonya“ yra pirmasis filmas, pilnai patikėtas M. Robbie pečiams.

Pasinėrusi į neišvaizdžios, neturtingos ir gana niūrios moters, kuri pati sau siuva kostiumus ir pasidažo makiažu (vargiai), personažą, M. Robbie meistriškai perteikia baisų intensyvumą bei tragediją, kovojant už sportą, svarbesnį nei likusį gyvenimą.

Tokio pobūdžio vaidmens supratimas ir perteikimas, kuris gali paskatinti režisierių Quentin Tarantino sekančiame jo filme pasikviesti aktorę įkūnyti Sharon Tate, M. Robbie šiais metais nukreipia tiesiai į „Oskaro“ apdovanojimą.

Ir, nors auksas ištrūko iš Tonya Hargind rankų ant ledo, šis filmas suteikia dar vieną šansą pelnyti jį „Oskarų“ naktyje.

Biografinė juodo humoro komedija „Aš esu Tonya“, kinuose nuo vasario 16 d.

Filmo anonsas:

Komentarai