fbpx
Naujienos

Aktorė Natalie Portman apie filmą „Lady Bird“: „Būčiau norėjusi pamatyti jį prieš 20 metų“

 

Kadras iš filmo „Lady Bird“
„NCG Distribution“ archyvas

Sunku rasti žmogų, nieko negirdėjusį apie filmą „Lady Bird“. Amerikiečių leidinys GQ penkiems „Oskarams“ nominuotą filmą vadina „saulės patekėjimu“, „Detroit News“ – „meilės laišku“, o „Sunday Times“ – geriausiu filmu apie motinos ir dukters santykius nuo 1983-ųjų James L. Brooks juostos „Švelnumo kalba“ (angl. „Terms of Endearment“) ir ragina jokiais būdais nepraleisti premjeros.

Tokiais ir panašiais epitetais apipintas, ypatingą moterų susivienijimą iššaukęs režisierės Gretos Gerwig filmas „Lady Bird“ tampa rimtu pretendentu į geriausio metų filmo vardą. Viename interviu aktorė Natalie Portman pareiškė esanti be galo dėkinga už galimybę išvysti jį. „Būčiau norėjusi pamatyti šį filmą prieš du dešimtmečius, kuomet man buvo 16-lika, tačiau, deja, jis dar nebuvo sukurtas. Pamačiusi „Lady Bird“ supratau kaip stipriai laukiau tokio kūrinio ir kokią stiprią įtaką jis gali daryti besiformuojančiai paauglių asmenybei. Manau, nepaisant savo amžiaus, jį privalo pamatyti kiekviena moteris. Tebūnie tai dovana jums“, – tikino N. Portman, moteris skatinanti vienytis ir drauge siekti tikslų. „Oskaro“ laureatės mintims apie moterų būtinybę palaikyti viena kitą antrina ir filmo režisierė G. Gerwig: „Manau, jog moterys filmų kūrėjos turėtų daugiau dėmesio skirti istorijoms, kurių vyrai negali pamatyti, pajusti arba laiko jas pernelyg buitinėmis. Siekiu kurti filmus, žiūrint kuriuos moterys linguotų galvomis ir sakytų – „Ak, ji mane supranta, ji žino tai!“, – tikino režisierė, kurios teigimu, juostos „Lady Bird“ sėkmė įrodė jai esant teisingame gyvenimo kelyje ir suteikė ryžto eiti juo tolyn.

Anot netrukus kinuose startuosiančio filmo siužeto, save Lady Bird vadinanti Kristina (akt. Saoirse Ronan) nuolatos kivirčijasi su iki skausmo į ją pačią panašia mama (akt. Laurie Metcalf). Darbuose skęstanti moteris nuoširdžiai nesupranta daugeliu atveju keistai atrodančio dukters elgesio. Pastaroji, braidydama gimtojo Sakramento gatvėmis svajoja apie prabangius namus, svaiginančią meilę, gyvenimą Niujorke ir pripažinimą, leisiantį jai ištrūkti iš nekenčiamos rutinos. Skurdas, gyvenimas mažame miestelyje, kuriame dienų dienas nieko nevyksta, mokykla, kurios nuoširdžiai nekenti, mama, kritikuojanti tavo elgesį – maudydamasi tokioje kasdienybėje, išvarginta nesėkmių meilės fronte, paauglė bando rasti savo vietą šiame pasaulyje, tačiau ar tai lengva, kuomet tau – vos 17-niolika? Penkiems „Oskarams“ nominuota juosta „Lady Bird“ į Lietuvos kinus atkeliauja jau kovo 2-ąją.

Filmo anonsas

Komentarai