fbpx
Kinas po žvaigždėmis, Naujienos

Aktorė Natalie Portman: niekada nebuvau labai entuziastinga dėl šio vaidmens, nes labai jo bijojau

Kadras iš filmo „Žaklina“
„Du Kine“ archyvas

Liepos 14 d. „Kine po žvaigždėmis“ bus rodoma Čilės režisieriaus Pablo Larraíno biografinė drama „Žaklina“ (Jackie, 2016). Filmo, kurio visas veiksmas sukasi aplink nužudytojo JAV prezidento Džono F. Kenedžio našlę Žakliną Kenedi, dėmesio centre atsiduria ją gyvenimui filme prikėlusi amerikiečių aktorė Natalie Portman bei jos vaidyba. Suvaidinusi vieną paslaptingiausių ir labiausiai mylimų moterų Amerikos istorijoje, N. Portman už Žaklinos vaidmenį buvo nominuota „Oskarui“, „Auksiniam gaubliui“ ir pelnė gausybę teigiamų kritikų įvertinimų. Kokia jos sėkmės paslaptis?

Portman neretai vadinama viena mįslingiausių ir intelektualiausių Holivudo aktorių. Baigusi psichologijos studijas Harvardo universitete, aktorė visą savo karjerą renkasi vaidmenis, kurie toli gražu neprimena lengvo pasivaikščiojimo. Vienas ryškiausių – maištingos balerinos vaidmuo filme „Juodoji gulbė“ (Black Swan, 2010), už kuį N. Portman buvo apdovanota „Oskaru“. Tiesa, ne tik vaidmenys, tačiau ir kiekvienas viešas Natalie pasirodymas atrodo lyg iki smulkmenų apgalvotas žvilgsnis.

„Kaip menininkas tu privalai būti emociškai atviras ir jautrus viskam aplinkui, tačiau kaip vieša figūra turi užsiauginti storą odą, nes žmonės apie tave kalbės baisius dalykus. Šio santykio išlaikymas yra sunkus darbas“, – viename interviu yra sakiusi N. Portman.

Aktorius Tomas Hanksas kalbėdamas apie „Žakliną“ Palm Springso kino festivalyje teigė, jog aktorės paslaptingumas ir lėmė, kad būtent ji buvo pasirinkta suvaidinti šį istorinį vaidmenį. Žinant, jog Ž.Kenedi asmenybė buvo kupina prieštaravimų bei klausimų, ši mintis atrodo teisinga. Kiek ūmi bendraudama su žiniasklaida, drąsi ir aistringa kovodama už savo įsitikinimus, tačiau pažeidžiama, kuomet kritikuojama – tokia buvo pirmoji JAV dama.

Pati Natalie šį vaidmenį vadina vienu sunkiausių savo karjeroje. „Aš niekada nebuvau labai entuziastinga dėl šio vaidmens, nes labai jo bijojau. Filmas paremtas istorija, kurią visi puikiai žino ir ta istorija mane varžė elgtis taip, kaip buvo iš tikrųjų. Nesu to patyrusi iki tol. Buvo sunku“, – viename interviu sakė aktorė, tačiau ji taip pat pridūrė: „Bet mes labai dažnai darome dalykus, kurie mus gąsdina. Tai yra gerai“, – sakė N. Portman.

Nepaisant nuogąstavimų, Natalie itin meistriškai pavyko sukurti kompleksišką pirmosios JAV ponios portretą – atkaklų ir kartu labai pažeidžiamą. Filme ji ne tik sielvartaujanti našlė, tačiau ir be galo stipri bei išdidi moteris, savo vyro atiminimui sukūrusi įspūdingą politinį spektaklį, įrašytą į Amerikos istoriją.

„Mano mintyse Žaklina visada buvo protinga moteris, tačiau kas mane labiausiai nustebino kuriant šį vaidmenį – tai nepriekaištingos Žaklinos žinios apie viską, kas tuo metu vyko politikos pasaulyje. Ji žinojo kiekvieną vardą, partijų santykius ar įtakos pozicijas. Ž. Kenedi buvo lyg vaikščiojanti enciklopedija. Svarbiausia tai, jog ji nedalyvaudavo susirinkimuose, jos vieta buvo už durų, tačiau tai jai nesutrukdė žinoti visko“, – apie pirmąją JAV ponią kalbėjo ją suvaidinusi N. Portman.

Projektą „Kinas po žvaigždėmis“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Komentarai