fbpx
Naujienos

Aktorė Tilda Swinton prisipažino filme „Suspirija“ atlikusi net tris vaidmenis

Kadras iš filmo „Suspirija“
VLG archyvas

„Oskaro“ laureatė, aktorė Tilda Swinton patvirtino jau keletą mėnesių sklandžiusius gandus, jog mistinėje siaubo dramoje „Suspirija“ (angl. „Suspiria“, 2018) atliko net tris vaidmenis. „Oskaru“ apdovanotas režisierius Luca Guadagnino, sukūręs praėjusių metų hitą „Vadink mane savo vardu“ (angl. „Call Me By Your Name“), pristatydamas naująjį savo filmą „Suspirija“, slėpė psichoanalitiką, dr. Džozefą Klempererį suvaidinusio aktoriaus tapatybę ir neigė gandus, jog tai – Tilda Swinton. Venecijos kino festivalyje „Suspiriją“ pristatanti kūrybinė filmo grupė tikino, jog šį vaidmenį atlikęs aktorius – didžiajame kine debiutavęs 82-ejų vokietis Lutzas Ebersdorfas bei perskaitė jo laišką, kuriame vyras apgailestauja negalėjęs atvykti į filmo pristatymą Venecijoje.

Artėjant juostos premjerai, anksčiau atkakliai neigusi, jog filme atliko net kelis vaidmenis, interviu laikraščiui „New York Times“ T. Swinton ėmė ir patvirtino keletą mėnesių sklandžiusius gandus, jog psichoanalitikas Džozefas Klempereris – jos suvaidintas personažas. Taip moteris mistinėje siaubo dramoje „Suspirija“ atlieka net tris vaidmenis – juodąja magija apraizgytai baleto mokyklai vadovaujančios pedagogės Madam Blanš, paskutiniuose filmo kadruose pasirodančios motinos Helenos Markos vaidmenį bei studentėms mistinius įvykius narplioti padedančio psichoanalitiko Dž. Klempererio rolę. Aktorė ne tik sugalvojo istoriją apie didžiajame kine debiutavusį vokietį aktorių L. Ebersdorf, atlikusį profesoriaus vaidmenį, tačiau ir sukūrė jo anketą, lydimą išgalvotos biografijos „IMDb“ platformoje. Paklausta apie pramanus ir keletą mėnesių trukusį slapstymąsi, T. Swinton atsakė, jog visa tai buvo sugalvota tiesiog šiaip sau: „Kaip pasakytų mano močiutė, be viso šito būtų tiesiog pernelyg nuobodu filmuotis“, – tikino ji.

Stulbinančiai aktorės transformacijai atlikti filmo „Suspirija“ kūrėjai pasamdė „Oskaru“ apdovanotą grimerį Marką Coulier, savo kėdėje aktorę įkalindavusį mažiausiai keturioms valandoms. Preciziškumu ir meistriškumu garsėjanti T. Swinton taip norėjo įsijausti į pagyvenusio vyro vaidmenį, jog filmuodamasi dėvėjo ne tik kaklo ir smakro formas keičiančius įtvarus bei dantų protezus, tačiau ir vyriškų genitalijų muliažą, sukurtą ir šiuo metu saugomą garsiojo grimerio M. Coulier.

Anot gruodžio 14-ąją Lietuvoje startuosiančios mistinės siaubo dramos „Suspirija“ siužeto, Siuzė Banon (akt. Dakota Johnson) atvyksta į Marko šokių akademiją Berlyne. Akademijos meno vadovė, Madam Blanš (akt. Tilda Swinton), susižavi naujokės gebėjimais, tačiau mergina per vėlai pastebi dėstytoją gaubiančią tamsą. Po keleto paslaptingų studentų dingimų, Siuzė, jos draugė Sara ir psichologas Džozefas Klempereris  (akt. Tilda Swinton) sužino akademiją gaubiančias grėsmingas paslaptis, galinčias juos visus pražudyti. Bandydami užbėgti už akių grėsmę keliantiems įvykiams, vieni mistinės siaubo dramos „Suspirija“ herojai pasiners į košmarą, kol kiti manys, kad iš jo pabudo…

Filmo anonsas:

Komentarai