fbpx
Naujienos

Aktorės Kate Beckinsale praeityje – kova su klastinga liga

Kate beckinsale filme „Meilė ir draugystė“

Žvelgiant į charizmatiškąją anglų aktorę Kate Beckinsale, prikaustančią žiūrovų dėmesį tiek kultiniuose fantastiniuose „Kitas pasaulis“ (Underworld, 2003) serijos filmuose, tiek tokiose romantiškose nepriklausomose dramose kaip „Laimingas atsitiktinumas“ (Serendipity, 2001) niekada neįtartum, jog šiai žaviai, savimi pasitikinčiai moteriai nuo paauglystės teko kovoti su sunkių psichologinių traumų pasekmėmis ir įveikti tokią klastingą ligą kaip anoreksija.

Kate Beckinsale gimė Judy Loe, teatro aktorės ir Richardo Beckinsale, televizijos žvaigždės, vaidinusio populiariose britų situacijų komedijose, šeimoje. Kai jai buvo penkeri, jos 31-erių tėvas staiga mirė nuo širdies smūgio. Po trejeto metų Kate Beckinsale motina apsigyveno su teatro režisieriumi Roy Battersby, turinčiu keturis sūnus ir vieną dukrą. Mergaitės gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis.

Netektis ir radikalūs gyvenimo pokyčiai nepraėjo be pėdsako. Sulaukusi vos vienuolikos Kate Beckinsale jau lankėsi pas psichoanalitiką, o po keleto metų susirgo nervine anoreksija. Kritiniu metu mergina svėrė vos per trisdešimt kilogramų ir be perstojo rūkė. Nepaisant sudėtingos paauglystės būsimosios kino žvaigždės akademiniai pasiekimai nenukentėjo. Kate Beckinsale puikiai mokėsi prestižinėje mergaičių mokykloje, kurią pabaigusi įstojo į Oksfordo universitetą studijuoti prancūzų ir rusų kalbų. 

Po ilgų terapijos metų bei darbo su savimi aktorei pavyko stoti akistaton su užslopintu skausmu ir įveikti ligą, o froidistinės psichoterapijos metu įgyti savianalizės įgūdžiai netgi pravertė ruošiantis įvairiems vaidmenims kine. Tiesa, dirbant nerealistišką bei nesveiką kūno idealą garbinančiame Holivude aktorei nepavyko išvengti jos figūrą kritiškai komentuojančių režisierių. Besifilmuodama juostoje „Perl Harboras“ (Pearl Harbor, 2001) ji nuolat sulaukdavo seksistiškų režisieriaus Michael Bay pastabų ir buvo priversta numesti pavojingai daug svorio.

Dabar 41-erių moteris vėl džiaugiasi sveiku ir stipriu kūnu bei pakylėjimą išgyvenančia karjera. Jos pasirodymas naujausiame filme „Meilė ir draugystė“ (Love & Friendship, 2016) puikiai įvertintas kritikų ir liaupsinamas kaip vienas stipriausių jos vaidmenų per visą karjerą.

„Meilė ir draugystė“ – komiška Jane Austen romano „Ledi Suzana“ ekranizacija, nukelianti į aštuoniolikto amžiaus pabaigos Londoną. Kate Beckinsale atlieka pagrindinį vaidmenį ir įkūnija šmaikščią, begėdiškai žavią, savo tikslų beatodairiškai siekiančią ledi Suzaną Vernon.

Filmo „Meilė ir draugystė“ išankstinė premjera įvyks birželio 1 d., „Kino po žvaigždėmis“ atidarymo metu. Lietuvos kinuose filmas pasirodys nuo birželio 2 d.

Komentarai