fbpx
Naujienos

Aktoriui A. Paulavičiui – žydus žudžiusio vokiečių karininko vaidmuo

Aktorius Andrius Paulavičius
LRT archyvas

Jau spalio 1 dieną LRT TELEVIZIJOS ekranuose pasirodys istorinio daugiaserijinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ tęsinys – „Laisvės kaina. Partizanai“. Dvylikoje serijų bus pasakojama apie vieną sudėtingiausių Lietuvos istorijos laikotarpių – okupaciją, holokaustą, trėmimus ir rezistenciją. Serialo tęsinyje vaidmenis atliko ir nemažai naujų ryškių aktorių. Vienas iš jų –

, kuriam teko griežto ir negailestingo vokiečių karininko vaidmuo.

Aktorius džiaugiasi pasitaikiusia galimybe dirbti su filmo režisieriumi Sauliumi Balandžiu. „Pats procesas ir tos idėjos, kurios staiga gimdavo aikštelėje, viskas labai įdomu. Pavyzdžiui, yra tokia scena, kurioje mes turėjome daryti psichologinį spaudimą žydams. Netikėtai kilo mintis, kad tam turėtų būti panaudota kiaulės galva. Pagal visą scenarijų ir planus to neturėjo būti, bet visi puolė ieškoti, gal per kokią valandą ją atvežė. Manau, padarėme labai stiprią sceną. Ji brutali, bet toks buvo laikmetis. Man smagu, kad su režisieriumi galima pasitarti, pafantazuoti, padiskutuoti“, – pasakoja A. Paulavičius.

Sceną su kiaulės galva, kurioje be A. Paulavičiaus vaidina ir prie serialo prisijungusi Larisa Kalpokaitė, galima pamatyti: 

Daugiaserijiniame filme „Laisvės kaina. Partizanai“ aktoriui patikėtas griežto vokiečių karininko Raulės vaidmuo. „Mano personažas – vokietis, žudantis, todėl mes stengėmės įtikinančiai tai padaryti, vietomis gal netgi sutirštinti spalvas jo brutalumo, galvodami apie tai, kas tais laikais vyko tarp vokiečių ir žydų, –  kalbėjo aktorius. –  Jis  yra vienas iš sistemai tarnaujančių žmonių, kurie galbūt nebūtinai nori daryti tai, kas jiems įsakyta. Vaidmeniui ruošiuosi visada, stengiuosi suprasti savo personažą. Žiūrovas matys ir spręs, kaip ten viskas gavosi. Mes stengėmės padaryti kuo įtaigiau“, –  pridūrė A. Paulavičius.

Talentingam teatro, televizijos ir kino aktoriui A. Paulavičiui neigiamų personažų vaidmuo – ne naujiena. Aktorius tikina, kad būtent tokių pasiūlymų jis sulaukia dažniausiai: „Tai nėra lengva – vaidinti neigiamus personažus, kurių man kažkodėl daugiausiai atsiranda. Psichologiškai ir emociškai tai tikrai sunku. Bet iš kitos pusės yra labai įdomu suprasti, kodėl žmonės taip elgiasi, kodėl tokie dalykai vyksta pasaulyje. Juk ir nūdienoje galime atrasti, netgi visai šalia mūsų, kad tokie žmonės egzistuoja. Šalia meilės ir džiaugsmo egzistuoja agresija. Tai analizuoti visuomet yra įdomu.“

Aktoriaus teigimu, kalbėti apie laisvę aktualu ir šiandieniniame pasaulyje. „Daug sutinku gražių jaunų žmonių, kurie dirba Lietuvos labui, stengiasi, kuria. Bet manau, kad yra būtina jaunam žmogui apie protėvių kovą dėl laisvės priminti. Kino pagalba tai galima labai įtikinamai papasakoti. Tokie filmai, kaip „Laisvės kaina. Partizanai“ Lietuvai yra išties reikalingi, kad žmogus, žiūrėdamas tą kiną pradėtų dar kartą mąstyti. Istorijos pamoką tu gali klausyti ir susidėlioti galvoje vaizdinius vienaip ar kitaip, o kai žiūri filmą, supranti dar daugiau“, –  sakė A. Paulavičius.

Jau netrukus LRT ekranus pasieksiantis prodiuserių kompanijos „Videometra“ sukurtas daugiaserijinis filmas primins apie praėjusio amžiaus viduryje vykusias tris okupacijas ir masinius trėmimus, holokaustą, terorą, bandymą fiziškai ir dvasiškai sugniuždyti Lietuvą. Kartu – ir apie šioje tamsybėje sužydusias gėles: žmones, kurie, nebijodami mirties, vieną ranką ištiesė žydams, o į kitą paėmė ginklą, kad apgintų Lietuvos laisvę.
Filme „Laisvės kaina. Partizanai“ laukia ne tik žiūrovų jau pamėgtų Marcelės Kubiliūtės (akt. Toma Vaškevičiūtė), Prano Kuktos (akt. Marius Repšys), bet ir naujų herojų nuotykiai ir žygdarbiai. Istorinis vaidybinis filmas „Laisvės kaina. Partizanai“, režisuojamas Sauliaus Balandžio, jau spalio 1 dieną pasirodys LRT eteryje.

Anonsas: 

Komentarai