fbpx
Naujienos

Aktorius Benas Kingsley vėl atsidūrė psichiatrinėje

Kadras iš filmo „Stounhersto beprotnamis“ „GPĮ“ archyvas
Kadras iš filmo „Stounhersto beprotnamis“ „GPĮ“ archyvas
Kadras iš filmo „Stounhersto beprotnamis“
„GPĮ“ archyvas

Seras Benas Kingsley gali persikūnyti į daug ką, bet yra tipažų, kuriems jis tinka tiesiog tobulai. Veriančio ir beprotybės krislu žibančio žvilgsnio savininkas jau antrą sykį pateko į psichiatrinę ligoninę.

2010-aisiais pasirodžiusioje Martino Scorseses „Kuždesių saloje“ B. Kingsley chirurgo tikslumu atliko ypatingos paskirties beprotnamio valdytojo vaidmenį. Kadangi daugelis žmonių nėra matę tikro, rimtus ligonius prižiūrinčio psichiatro, B. Kingsley personažas nesunkiai tapo tokio tipažo ikona Holivude.

Filme „Stounhersto beprotnamis“ („Stonehearst asylum“) „Oskaro“ laureatui B. Kingsley vėl patikėtas pagrindinio psichiatrinės gydytojo vaidmuo, tik kiek kitame kontekste nei M. Scorseses filme. Mistinio trilerio veiksmas žiūrovą nukelia į 19 amžiaus pabaigos Britanijos ūkanas. Šiuose pamišėlių namuose pamatysime Viktorijos laikų kostiumus, koketiškas pamišėles, kaip reikiant išprotėjusius pacientus, gydymą elektrošoku ir ore tvyrančią daktaro Frankenšteino dvasią.

Beprotnamio aplinkoje sutiksime ir kitus žinomus aktorius. Filme išvysime dar vieną etatinį Holivudo mediką, dvi „Oskaro“ statulėles šalia pincetų ir stetoskopų savo lentynoje išdidžiai laikantį Michaelą Caine‘ą, visiems „Hario Poterio“ gerbėjams žinomą Davidą Thewlį (prisimenate profesorių Lupiną?), šimte filmų matytą Brendaną Gleesoną („Ties riba į rytojų“, „Reikalai Briugėje“, „Hario Poterio“ serija). Moterišką pusę juostoje atstovaus ir puošnias 19 amžiaus beprotnamio sukneles dėvės britų aktorė Kate Beckinsale, žinoma iš „Aviatoriaus“ ir „Perl Harboro“. Vėlyvo rudens vakarą užsimiršti leisiantis „Stounhersto beprotnamis“ jau rodomas Lietuvos kinuose.

Filmo anonsas:

Komentarai