fbpx
Naujienos

Aktorius Danielis Day-Lewisas paskelbė baigiantis karjerą

Kadras iš filmo „Nematomas siūlas“
„NCG Distribution“ archyvas

Filmų „Bus kraujo“ (angl. „There Will Be Blood“, 2007) ir „Niujorko gaujos“ (angl. „Gangs of New York“, 2002) žvaigždė, aktorius Danielis Day-Lewisas oficialiai paskelbė pasitraukiantis iš kino industrijos. Vyras tikina, jog vaidmuo Paulo Thomo Andersono filme „Nematomas siūlas“ (angl. „Phantom Thread“) taps paskutiniu jo karjeroje.

Nors gandai apie galimą aktoriaus karjeros pabaigą sklandė dar vasarą, vyro atstovas spaudai šią žinią patvirtino tik dabar, išplatindamas oficialų pranešimą. „Danielis Day-Lewisas daugiau nebedirbs aktoriumi, – teigiama jame, – Jis neapsakomai dėkingas visiems, su kuriais jam yra tekę dirbti ir visiems, sekantiems jo kūrybą. Tai – asmeninis vyro sprendimas. Daugiau komentarų nei iš paties aktoriaus, nei iš jo atstovų, nebus.“

Triskart „Oskarui“ nominuotas D. Day-Lewisas miglotai kalba apie pasitraukimo iš kino industrijos priežastis ir tikina, jog sprendimą priėmė būtent juostos „Paskutinis siūlas“ filmavimo aikštelėje. „Iki prasidedant filmavimams nė nenumaniau, jog baigsiu karjerą. Drauge su režisieriumi daug juokėmės ir aptarinėjome būsimą filmą. Filmavimo aikštelėje juoką keitė susirūpinimas ir kaulus persmelkiantis liūdesys. Buvo sunku gyventi nešiojantis tą keistą ir slegiantį jausmą. Iki šiol sunku“, – mįslių interviu leidiniui „W Magazine“ pažėrė kultinis aktorius. „Vis dar neprisikasiau iki tikrųjų mano apsisprendimo priežasčių, tačiau vieną dieną tiesiog suvokiau privalantis padaryti tai. Nenoriu piktnaudžiauti aktoriaus profesija, kuri pastaruoju metu ėmė mane slėgti“, – priduria aktorius.

Kadras iš filmo „Nematomas siūlas“
„NCG Distribution“ archyvas

Nepaisant pakankamai netikėto vyro karjeros nutraukimo, kai kurie ekspertai tikina, jog tai – laikinas nuovargio ir išsekimo padiktuotas aktoriaus sprendimas. Tikinama, jog Danielis Day-Lewisas išsunkė vaidmuo dramoje „Paskutinis siūlas“, kur jis atliko mados kūrėjo Reynoldso Woodcocko vaidmenį. Ruošdamasis vaidmeniui vyras keletą mėnesių dirbo Niujorko baleto trupės kostiumų dizainerio pameistriu, o vėliau intensyviai triūsė filmavimo aikštelėje, kurioje taip susitapatino su savo personažu, jog ėmė justi jį slegiančius jausmus, padiktavusius pasitraukimą iš aktorystės.

Tai – ne pirma aktoriaus karjeros pertrauka, galėjusi tapti jos pabaiga. 1997-aisiais, kino ekranus pasiekus filmui „Boksininkas“ (angl. „The Boxer“) D. Day-Lewisas iš kino ekranų dingo penkeriems metams, atsidavęs staliaus ir batsiuvio amatams. Neoficialiais duomenimis skelbiama, jog į kiną aktorių sugrąžino daugybę metų to prašęs režisierius Martinas Scorsese. Aktoriaus gerbėjai tikisi, jog ir dabar priimtas sprendimas tėra laikinu nuovargiu, o lažybų punktuose jau siūloma statyti už tai ar per artimiausius kelerius metus vyras dar sykį pasirodys kino ekranuose.

Paulo Thomo Andersono filmas „Nematomas siūlas“, kuriame aktorius Danielis Day-Lewisas atlieka paskutinį savo karjeros vaidmenį Lietuvos kinuose pasirodys jau 2018-ųjų kovą.

Filmo anonsas:

Komentarai