fbpx
Naujienos

Aktorius Gary Oldmanas: „Riebalų kostiumas, lateksas ant veido, viskis ir cigaras – štai taip mes nufilmavome juostą „Tamsiausia valanda“

Kadras iš filmo „Tamsiausia valanda“
„NCG Distribution“ archyvas

„Auksinį gaublį“ už vaidmenį istorinėje dramoje „Tamsiausia valanda“ (angl. „Darkest Hour“) pelnęs aktorius Gary Oldmanas šiandien laikomas realiausiu kandidatu išsinešti geriausiam aktoriui skirtą „Oskarą“ kovo 4-ąją vyksiančioje „Oskarų“ apdovanojimų ceremonijoje. Kaip tikina aktorius, filmo „Tamsiausia valanda“ kūrimo istorija galėjo pasisukti absoliučiai kita linkme – pirmąsyk gavęs pasiūlymą atlikti Vinstono Čerčilio vaidmenį šiame filme, vyras jo atsisakė. „Žiūrėdamas į veidrodį negalėjau įžvelgti savyje V. Čerčilio. Jeigu man būtų pasiūlę Adolfo Hitlerio ar Nevillio Chamberlaino vaidmenis, tai būtų buvę kur kas paprasčiau – man tereikėtų numesto svorio ir užsiauginti ūsus. Tačiau V. Čerčilis? Tai atrodė pernelyg nerealu!“, – tikina kultinis aktorius, kurio apsisprendimą vaidinti nulėmė žinia, jog režisuoti filmą ėmėsi Joe Wrightas.

Kadras iš filmo „Tamsiausia valanda“
„NCG Distribution“ archyvas

Ryžęsis tokiai avantiūrai, G. Oldmanas atskleidžia, jog vaidmuo šiame filme tapo savotišku iššūkiu. „Užsidedu riebaliniu kostiumu vadintą kalną pagalvių, apsiklijuoju veidą lateksu, gurkšnoju viskį ir užsirūkau cigarą – taip atrodė tipinė mano darbo diena filmavimo aikštelėje“, – juokdamasis pasakoja aktorius, patyręs stiprų ir medikų įsikišimo pareikalavusį apsinuodijimą nikotinu. „Nemėgstu cigarų, tačiau turėjau rūkyti juos vieną po kito! Galiausiai nusinuodijau, tačiau negaliu skųstis – filmavimo komandos nariams taip pat nebuvo lengva – juk dirbome beprotiškai prirūkytose patalpose!“ Tačiau ir čia aktoriaus tykoję iššūkiai nesibaigia – filmuojantis vyrui teko daugiau kaip 200 valandų praleisti grimo kėdėje. „Siaubingiausia, jog grimuojantis negali nieko daryti. Na, nebent klausytis muzikos. Privalai sėdėti absoliučiai nejudėdamas, nekalbėdamas, stengdamasis nejudinti veido raumenų, nes grimo lakštai – daugiasluoksniai ir labai trapūs. Belikdavo vienintelė išeitis – „atsijungti“ ir keletui valandų virsti lėle grimo meistrų rankose“, – apie aibę sunkumų, patirtų filmuojantis juostoje „Tamsiausia valanda“, pasakojo G. Oldmanas, kartojantis, jog sutiktų visa tai pakartoti dar sykį.

Filmo „Tamsiausia valanda“ veiksmas žiūrovą nukelia į Antrojo pasaulinio karo pradžią, kuomet į premjero postą įžengęs V. Čerčilis (akt. Gary Oldman) turi priimti sunkiausią gyvenimo sprendimą. Tarsi viesulas po Vakarų Europą riedanti nacių armija jau netrukus pasieks Anglijos krantus. Suvokdamas, jog įsiveržimas – neišvengiamas, premjeras susiduria su aibe kliūčių – skeptiškai karo atžvilgiu nusiteikusiu karaliumi, nepasiruošusia visuomene, nesutarimais partijos viduje ir spaudimu eiti į derybas su nacistine Vokietija. Ką sunkiausią britams valandą nuspręs V. Čerčilis – pamynus savo įsitikinimus stos į derybas su Hitleriu ar iš paskutiniųjų gins savo šalies piliečių teises ir laisvę? Ar patirdamas partijos ir karaliaus spaudimą vyras sugebės priimti vienintelį teisingą sprendimą, pakeisiantį jo šalies istoriją? Atsakymas kinuose jau nuo vasario 2 dienos.

Filmo anonsas:

Komentarai