fbpx
Naujienos

Anglijos karalienė UNESCO „Auksinėse naktyse 2014“

„Auksinės naktys“ „Dansu films“ archyvas
„Auksinės naktys“
„Dansu films“ archyvas

31 išskirtinis trumpametražis filmas, tarp kurių ir Ernesto Jankausko juosta „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ praėjusią savaitę buvo rodomas UNESCO būstinėje Paryžiuje, renginio „Auksinės naktys“ („Les nuits en or“) metu.

Šis Prancūzų kino akademijos renginys pristato Nacionalinius apdovanojimus savo šalyse laimėjusius trumpametražius, ne ilgesnius nei 40 minučių, filmus bei suteikia unikalią galimybę jų režisieriams dalintis idėjomis ir patirtimi.

Trys kinui pašvęstos renginio dienos leido susipažinti su net aštuoniolikos skirtingų kalbų projektais. Jaunų režisierių darbai alsavo kūrybine laisve bei atspindėjo kultūrinę įvairovę, kurios stinga komercinėse ilgo metro juostose. Tai ypatingai svarbu UNESCO organizacijai, kuri 2005 m. priėmė Konvenciją dėl kultūrų raiškos įvairovės apsaugos ir skatinimo. Atrinkti filmai pradėjo savo kelione po septyniolika Prancūzijos miestų bei devynias šalis (Belgija, Kanada, Danija, Graikija, Italija, Liuksemburgas, Portugalija, Ispanija ir Šveicarija).

Jau ketverius metus iš eilės vykstantis UNESCO renginys yra organizuojamas kartu su Prancūzų kino akademija ir Renault.

Filmo režisierius Ernestas Jankauskas „Dansu films“ archyvas
Filmo režisierius Ernestas Jankauskas
„Dansu films“ archyvas

Šiemet į „Auksines naktis“ pateko VŠĮ „Dansu films“ prodiusuota juosta „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“. Tai pasakojimas apie mažą mergaitę Mildą, išsiruošusią gelbėti savo emigravusių tėvų. „Rytų Europos pasaka vaiko akimis – toks buvo mūsų pasirinktas kelias kalbėti apie emigracijos žalą vaikams, o tuo pačiu ir ateities kartai. Palikti be vedlio, be tėvų, jie turi susigaudyti tarp to, kas tikra, ir to, kas jų fantazijos vaisius – gimęs tam, kad sumažintų jų pasimetimą ir vienišumą”, – teigia filmo kūrėjai.

Susitelkimas į vaiką bei jo kuriamą pasaulį nulėmė ir filmo koncepciją – ryškios, pasakiškos spalvos, charakteringi personažai, atgyjantys daiktai. Visa tai – vaiko fantazijų pasaulio atspindys. Tai, kaip pabrėžia filmo kūrėjai, nėra istorija apie išvažiavusius tėvus. Tai pasimetusio vienišo vaiko kelionė plonyte riba tarp fantazijų ir realybės.

Šią puikią mažosios Mildos kelionę galite pamatyti Vilniuje, Ozo kino salėje ir Kaune kino teatre „Romuva“.

 

Komentarai