fbpx
Naujienos

Animacinio filmo kūrimo kelias – naujoje režisierės J. Leikaitės knygoje

„Taip Laima lėmė: animacinio filmo gimimas“  Leidyklos „Išminties“ archyvas
„Taip Laima lėmė: animacinio filmo gimimas“
Leidyklos „Išminties“ archyvas

Spalio 24 dieną (ketvirtadienį) Lietuvos kinematografininkų sąjungoje 18 val. vyks Jūratės Leikaitės knygos „Taip Laima lėmė: animacinio filmo gimimas“ pristatymas.

Knygoje „Taip Laima lėmė: animacinio filmo gimimas“ režisierė ir dailininkė Jūratė Leikaitė pasakoja apie 2011 metais du „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus ir kinematografininkų sąjungos apdovanojimą laimėjusio animacinio filmo „Taip Laima lėmė“ kūrimo kelią.

Autorė analizuoja filmo atsiradimo sąlygas ir kūrybinio proceso ypatumus, atskleidžia sudėtingą vaizdų komponavimo kelią. Pateikiami filmo kadruotės fragmentai, o režisierė komentuoja, kodėl galutiniame filmo variante teko atsisakyti vienos ar kitos kompozicijos. Knygą puošia grafiniai animacinių personažų judesio pavyzdžiai.

„Posakiais „taip Laima lėmė“, „tokia jau lemtis…“,„nuo likimo nepabėgsi“ žmonės jau nuo seniausių laikų išreiškė savo tikėjimą ir pasitikėjimą likimu… Daug kas yra tarsi užprogramuota iš anksto virš mūsų esančių nepaaiškinamų galių, mums tenka tik išpildyti savo misiją“, – filmo siužeto idėją komentuoja autorė.

Kartu su knyga platinamas ir jau anksčiau išleistas DVD, kuriame besidomintys animacijos menu ras du animacinius filmus „Taip Laima lėmė“ ir „Marti iš jaujos“ bei dokumentinę juostą apie filmo „Taip Laima lėmė“ kūrimą.

„Animacijos menininkas yra magas, kuris gali sukurti neegzistuojantį pasaulį. Savo   kūrinyje jis sujungia grafiką, tapybą, tekstą, šokį, pantomimą, fotografiją, muziką ir garsą“, – knygoje teigia animatorė J. Leikaitė.

Perskaitę knygą „Taip Laima lėmė: animacinio filmo gimimas“ sužinosite, kaip gimsta animacinio filmo scenarijus, už ką atsakingas filmo režisierius, dailininkas, animatorius, kaip kuriami filmo personažai, kadruotė, animacinių scenų kompozicijos, scenografija, kaip statiški paveikslai ir piešiniai atgyja.

Leidinys sudarytas taip, kad skaitytojas galėtų pasijusti lyg labirinte, kuriame galima klaidžioti vis giliau paneriant į animacijos ir lietuvių liaudies sakmių pasaulį, o pabaigoje laukia prizas – filmas „Taip Laima lėmė“.

Knyga „Taip Laima lėmė: animacinio filmo gimimas“ ir DVD sukurta studijoje „Filmų štrichai“, knygos leidybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras prie kultūros ministerijos, išleido leidykla „Išmintis“.

Knygą pavartyti galima čia.

Leidyklos „Išminties“ informacija

Komentarai