fbpx
Kino industrija, Naujienos, Sidabrinė gervė

Apdovanojimams „Sidabrinė gervė“ nominuoti drąsūs aktoriai: „Dirbti kine darosi velniškai malonu“

„Dirbti kine darosi velniškai malonu“, – teigia režisierius ir aktorius Valentinas Masalskis. Šiemet jis nominuotas geriausio aktoriaus kategorijoje nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“. Šių metų nominantų sąraše – 20 Lietuvos ir užsienio aktorių, sukūrusių drąsius, įtaigius ir tikrumu neleidžiančius suabejoti vaidmenis. Jų gretose – jaunosios kartos atstovai bei žiūrovams gerai pažįstami kino ir teatro veidai.

Geriausio aktoriaus apdovanojimui šiais metais nominuoti Donatas Želvys („Poetas“), Valentinas Masalskis („Tvano nebus), Lukas Malinauskas („Dainos lapei“), Šarūnas Rapolas Meliešius („Rūpintojėlis“) ir Vytautas Kaniušonis („Piktųjų Karta“). 

Aktorius Valentinas Masalskis teigia, kad pasikeitimai kino lauke jį itin džiugina. „Jeigu šiandien esu nusivylęs teatru, kuris atsisako dramaturgijos, aktorių ir pasitenkina dekoracijomis, tai apie kiną galėčiau pasakyti, kad tai vienas džiaugsmingiausių dalykų Lietuvos kultūros lauke. Matau labai daug gabių žmonių, kurie ne tik nori pastatyti filmą, bet ir kažką juo pasakyti. Šis jaunų žmonių kinas, kaip jie patys mėgsta sakyti, mane „veža“. Atsirado įdomūs scenarijai, vienas už kitą įdomesni režisieriai. Žavi ir kino aptarnavimas – aikštelėje dirba aukščiausio lygio specialistai, perėmę geriausius pasaulinius pavyzdžius. Filmavimai vyksta minučių tikslumu, kino aikštelėje vyrauja tyla ir susikaupimas… viskas kuriama su tokia pagarba, kad dirbti kine darosi velniškai malonu.“

Režisieriaus Marato Sargsyan filme „Tvano nebus“, V. Masalskis suvaidino pagrindinį, pulkininko, vaidmenį. Režisieriaus asmenine patirtimi paremta juosta atskleidžia karo nuovargį ir beprasmybę. „Nežinau, kuo reikia būti, kad šios temos nepaliestų. Man atrodo, dabar jau žinome, kas yra karas, jis jau antri metai vyksta šalia mūsų. Kai statėme šį filmą, scenarijus man pasirodė netikėtas, tik vėliau supratau, kur jis veda. Režisierius M. Sargsyan puikiai pamatė visą karo žiaurumą, užkulisines derybas, tai, ką daro kompiuteriniai žaidimai. Maratas yra labai socialus, doras žmogus, jaučiantis filmo temą – juk pats, būdamas penkiolikos, matė ir filmavo iš Karabacho karo grįžtančius karius“, – pasakoja M. Masalskis.

Valentinas Masalskis. Asmeninis archyvas

Geriausio aktorės vaidmens kategorijoje nominuotos Agnė Misiūnaitė („Ilgo metro filmas apie gyvenimą“), Rasa Samuolytė („Paradas“), Anne Azoulay („Per arti“), Dovilė Kundrotaitė („Per arti“) ir Raffiella Chapman („Vesper“).

Pagrindinį vaidmenį filme „Paradas“ sukūrusi aktorė R. Samuolytė pastebi, kad lietuviško kino kalba tampa vis įvairesnė. „Intriguoja kiekviena lietuviškų filmų premjera – galime džiaugtis ne tik vaidybiniu, bet ir dokumentiniu, trumpo metro kinu, nuostabia animacija. Manau, kad šiandienos režisieriai sprendžia egzistencinius ir asmeninius klausimus, nori kalbėti universalia kalba, kuri jaudina ne tik Lietuvos žiūrovus. Lietuvos kino bendruomenė  moka džiaugtis vieni kitais, palaikyti ir paskatinti, o tai irgi yra labai svarbu.“

Tito Lauciaus komedijoje „Paradas“ R. Samuolytė įkūnijo pagrindinį Miglės vaidmenį. Praėjus 26 metams po skyrybų, ji sulaukia buvusio vyro prašymo nutrauktosi bažnytinę santuoką. „Miglė – mano laikmečio herojė, kurios praeitis sutampa su mano jaunyste, epocha. Nors ją palietę gyvenimo siurprizai man nebuvo nutikę, tarp mūsų galiu jausti tam tikras paraleles. Tai leido atsispirti nuo savo emocinės patirties ir šokti į dabartį,“ – pasakoja R. Samuolytė. 

Rasa Samuolytė. Asmeninis archyvas

Geriausių antraplanių aktorių vaidmenims nominuoti Barbora Bareikytė („Paradas“), Indrė Patkauskaitė („Poetas“), Inesa Sionova („Per arti“), Nelė Savičenko („Ilgo metro filmas apie gyvenimą“), Rosy Mcewen („Vesper“), Dainius Gavenonis („Poetas“), Giedrius Savickas („Paradas“), Paulius Markevičius („Poetas“), Povilas Jatkevičius („Rūpintojėlis“), Romuald Lavrinovič („Ilgo metro filmas apie gyvenimą“). 

Daugybėje nominacijų įvertintame režisierių Vytauto V. Landsbergio ir Giedriaus Tamoševičiaus filme „Poetas“ vaidinusi ir apdovanojimui nominuota aktorė Indrė Patkauskaitė pastebi, kad nors antraplaniai vaidmenys gali būti pakankamai tylūs, neretai jie neša sudėtingus vidinius sprendimus. „Dažniausiai mano herojė buvo tylioji dalyvė, stebėtoja. O pagrindinėse scenose visas „turinys“  turėjo tilpti keliuose trumpuose žodžiuose ir visame tame, kas slypi tarp jų. Tuo šis vaidmuo ir buvo kitoks – tylus, gilus, koncentruotas. Tuo sudėtingas, tuo ir be galo įdomus,“ – pasakoja I. Patkauskaitė.

„Sidabrinės gervės“ apdovanojimų ceremonija vyks birželio 4 d. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, renginį tiesiogiai transliuos lrt.lt, LRT Plius ir LRT. Renginio transliacija prasidės 20 val. per LRT Plius ir lrt.lt, o nuo 21 val. ceremonija tęsis LRT eteryje. Raudono kilimo transliacijas – nuo 19 val. per lrt.lt. Nacionalinius kino apdovanojimus organizuoja asociacija AVAKA kartu su Lietuvos kino centru. Lietuvišką kiną palaiko „Telia Play“. „Sidabrinės gervės“ filmų atrankos ir balsavimo komisijų darbą prižiūri tarptautinė audito kompanija „Grant Thornton Baltic“. 

Komentarai