fbpx
Kino industrija, Naujienos

Apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ rengėjai pristatė jautrią fotosesiją

„Kinas vienija!“ LiKA archyvas
„Kinas vienija!“
LiKA archyvas

Gegužės 27-ąją įvyks visus metus laukiami kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“, kurie pagerbs iškiliausius ir labiausiai per metus nusipelniusius Lietuvos kino kūrėjus. Likus šiek tiek daugiau nei mėnesiui iki iškilmingos ceremonijos, apdovanojimų organizatoriai Lietuvių kino akademija (LiKA) pristato išskirtines įvaizdinės fotosesijos nuotraukas, kurios suvirpins širdį ne tik kino mylėtojams.

„Kinas vienija!“ – su tokiu šūkiu nacionaliniai Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ pasitinka devintuosius metus. „Nesvarbu, kas tu, kokia tavo lytis, tautybė, tikėjimas, odos spalva, lytinė orientacija ar kokios tavo politinės pažiūros – šie įprastame gyvenime barjerus statantys dalykai kino mene esmės neturi. Kinas skirtas visiems ir kinas vienija!“, – sako fotografijos projekto idėjos autorė, komunikacijos specialistė Vaida Skaisgirė.

„Jaunas ar senas, juodaodis ar baltaodis – kino pasaulyje visi lygūs. Žmonijos skirtybės kine susilieja į žavią visumą. Šiomis nuotraukomis norėjome parodyti, kad tiek kiną kuriantys, tiek kiną žiūrintys gali būti labai skirtingi, tačiau neabejotinai lygūs ir vieningi“, – pasakoja V. Skaisgirė.

„Sidabrinė gervė“ fotosesijos nuotraukose įamžinti įvairūs žmonės. Visi jie skirtingi kaip diena ir naktis, skiriasi jų gyvenimo istorijos, patirtys, išgyvenimai, tačiau juos visus vienija meilė kinui. Visos nuotraukos sykiu vienodos – žmonės laiko „Sidabrinė gervė“ statulėlę, o jų veidai nėra matomi, tačiau sykiu ir labai skirtingos – skirtingų žmonių rankos ir apranga kuria vis kitokį jausmą.

Ko kine ieško išmintingas, geraširdis kunigas? Ką kinas reiškia onkologine liga sergančiai merginai, kurios gyvenimui spalvų ir nuotykių niūrioje ligoninės palatoje suteikia būtent filmai? Ko šiuolaikiniame kine pasigenda senyvo amžiaus moteris ir kuo ji džiaugiasi? Kokie kino filmai artimiausi griežtoje aplinkoje užaugusiai musulmonei? Apdovanojimų organizatoriai pasakoja, jog nuotraukose įamžinti žmonės netrukus atskleis savo istorijas.

„Išskirtinėje fotosesijoje – ne tik dešimt nuotraukų su dešimt skirtingų žmonių. Joje – dešimt gyvenimo istorijų, kurios galėtų tapti puikiais kino scenarijais. Kine – kaip gyvenime, gyvenime – kaip kine“, – šypsosi idėjos autorė V. Skaisgirė.

Jautrios fotosesijos idėja pasirodė itin artima fotografų duetui „Fotogenijai“ – fotografijos meistrams Simonai Bekupei ir Nagliui Bierancui. Jų pagalba idėja buvo galutinai išgvildenta ir profesionaliai išpildyta.

„Kinas neturi nei rasės, nei lyties, nei amžiaus ar religijos. Visiškai nesvarbu koks žmogus tu esi – kinas visiems! Būtent tai mus ir sužavėjo, nes mes patys esame labai tolerantiški. Esame laimingi būdami šio projekto dalimi ir nekantraujame pamatyti parodą“, – pasakoja vienas iš fotosesijos fotografų N. Bierancas.

„Kinas vienija!“ LiKA archyvas
„Kinas vienija!“
LiKA archyvas

Fotografų duetas prisipažįsta, kad sulaukę pasiūlymo įgyvendinti šią fotosesiją, jie iš karto sutiko, nes pati idėja pasirodė labai įdomi ir priimtina. „Pati idėja yra labai graži. Fotosesijos metu sutikome labai įdomių žmonių, kai kuriuos jau pažinojome, su kai kuriais susipažinome. Buvo labai smagu išgirsti jų įdomias istorijas. Mes labai džiaugiamės, kad fotosesijoje dalyvavo realūs žmonės, niekam neteko apsimesti tuo, kuo jie nėra“, – fotosesijos rezultatais džiaugėsi fotografas.

Visi, norintys išskirtines nuotraukas pamatyti gyvai, gali aplankyti fotosesijos parodą, kuri bus atidaryta gegužės 12 d. sostinės restorane „Wine Box“. Paroda bus eksponuojama iki pat mėnesio galo.

Jau devintą pavasarį į Lietuvą sugrįžtantys apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ pagerbs iškiliausius ir labiausiai nusipelniusius kino kūrėjus. Tradicija tapę apdovanojimai vyks gegužės 27-ąją, 18.30 val. ir bus tiesiogiai transliuojami per LRT televiziją. Prestižinių apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ globėjas yra Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Komentarai