fbpx
Naujienos

Apie „Gustavo nuotykių“ kūrimo nuotykius – iš režisieriaus lūpų

Gustavo nuotykiai, 2014
Gustavo nuotykiai, 2014
Kadras iš filmo „Gustavo nuotykiai”
„Skalvija” archyvas

Jau kelintą savaitę vaikams nekantriai laukiant „Gustavo nuotykių“ premjeros, „Skalvija“ kviečia ją pasitikti kartu su filmo režisieriumi Vaidu Lekavičiumi. Spalio 19 d., sekmadienį, prieš seansą režisierius su vaikais dalinsis filmo kūrimo gudrybėmis ir nuotykiais, papasakos apie kompiuterinės animacijos iššūkius ir darbą su išradinguoju vaikų numylėtiniu Gustavu. Drąsiausieji „Karlsono kino“ žiūrovai patys galės užduoti režisieriui rūpimą klausimą.

Į kino ekranus „Gustavo nuotykiai“ keliavo net 6 metus. Dar 2008 m. gimė sumanymas sukurti filmą ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų pamėgtos laidos „Gustavo enciklopedija“ motyvais. Tuomet prie kūrybinio stalo dviese sėdo V. Lekavičius ir laidos autorius Audrius Rakauskas. Per dienas naktis jie kūrė filmo scenarijų, šlifavo aktorių dialogus. Tačiau filmui dar buvo ne laikas. Dėl 2008 m. užklupusios krizės scenarijų teko guldyti į stalčių ir laukti geresnių laikų.

Dabar su šypsena filmo autoriai kalba, kad kuriant filmą jiems teko patirti ne mažiau išbandymų nei jų filmų herojams. „Vieną kartą teko ne tik scenarijų perrašyti, bet ir atsisakyti visos filmo scenos. Jau buvome nufilmavę sceną su Karlsonu, kai sužinojome, kad švedai labai griežtai saugo šio personažo autorines teises. Gerai, kad filmo prodiuseriai laiku tai išaiškino. Antraip būtume padarę didelį pažeidimą“, – pasakojo Audrius Rakauskas.

Tačiau šis nedidelis nesklandumas nesutrukdė filmo kūrėjams sukurti nuotaikingos kelionės. Į ją išsiruošia gerai vaikams pažįstami personažai – specialusis korespondentas Gustavas ir profesorius Velykis Kalėdauskas, o jiems talkina nykštukas Benas. Jų misija – surasti medyje įstrigusį Gustavo pusbrolį iš Švedijos, gabenusį neįkainojamą Didžiosios Lietuvos kunigaikštytės relikviją.

Kelionės metu filmo herojai ne tik įveiks kone pusę pasaulio, savadarbiu vėjo malūnu skrisdami į Ameriką, bet pabuvos ir vandenyno gelmėse, ir kosmose, o gal net ir pačiame mėnulyje. Juos lydės netikėtos pažintys su garsiausiais nuotykinės vaikų literatūros herojais: ekscentriškuoju Baronu Miunhauzenu (akt. Arūnas Žebriūnas), amžinu bastūnu Robinu Kruzu (akt. Arūnas Sakalauskas), kapitonu Nemo (akt. Remigijus Sabulis).

Pasak A. Rakausko, laidos ir filmo kūrimas labai skiriasi. Sunkiausia, prisipažįsta „Gustavo enciklopedijos“ kūrėjas, vienam vaidinti net 4 personažus: „Nors esu pratęs toje pačioje scenoje kurti kelis vaidmenis, tačiau filme tai padaryti yra sudėtingiau. Ypač sunku buvo, kai visa pamaina tekdavo vien mano personažams“.

Tik neseniai visą filmą pasižiūrėjęs aktorius sakė, kad jam patiko filme sukurtos erdvės, detalės, tačiau bene labiausiai – muzikiniai Marijono Mikutavičiaus ir Karinos KryskoSkambinės pasirodymai. Ypač „Gustavo enciklopedijos“ autorius džiaugėsi moteriškais vaidmenimis –Jurgitos Drabatienės, Aldonos Vilutytės: „Gerai, kad filme atsirado moterų, nes laidoje pasirodo tik vyriška kompanija“.

Filmo autoriai tikisi, kad pirmasis lietuviškas filmas šeimai „Gustavo nuotykiai“ taps maloniu reginiu ir vaikams, ir suaugusiems. Artimiausi filmo seansai „Karlsono kine“ vyks spalio 18 d. (14.20), 19 d. (14 val.) ir 25 d.(13 val.). Plačiau ww.skalvija.lt

Filmo „Gustavo nuotykiai“ anonsas:

Komentarai