fbpx
Naujienos

Apie „Kursko“ tragediją filmą sukūręs režisierius: „Bandėme išsiaiškinti, kiek Rusijai iš tiesų buvo svarbios žmonių gyvybės“

Kadras iš filmo „Kurskas“
CLINIC 212 archyvas

Apie nepaskandinamu vadinamo povandeninio laivo „Kurskas“ tragediją 2000-ųjų rugpjūtį išgirdo visas pasaulis. Dabar, praėjus beveik dviems dešimtmečiams, Barenco jūroje įvykusi sukrečianti nelaimė ekranizuota ir kino teatruose pasirodys jau šį savaitgalį, kovo 15 dieną, istorinėje dramoje, pavadinimu „Kurskas“. Šios nelengvos temos nusprendė imtis garsusis Lucas Bessonas drauge su „Gelbstint eilinį Rajaną“ scenarijaus autoriumi Robertu Rodatu bei režisieriumi Thomasu Vinterbergu. Juostos scenarijus buvo kuriamas remiantis knyga „Laikas mirti: nepapasakota Kursko tragedijos istorija“, o režisierius sako, kad po to, kai per Žinias išgirdo apie įvykusią nelaimę, negalėjo ramiai miegoti iki šiol.

„Tragedijos pasaulyje įvyksta kone kasmet ir net negaliu pasakyti, kodėl būtent „Kursko“ įvykiai mane taip paveikė. Susitapatinau su tais žmonėmis, kurie buvo įkalinti giliai po vandeniu. O svarbiausiu mane kankinančiu klausimu tapo kiek gi iš tiesų Rusijai tuomet rūpėjo jų piliečių gyvybės, o kiek politika“, – sako Th. Vinterbergas.

Istorinė drama „Kurskas“ parodys jautriąją avarijos pusę – kaip 23 laivo avariją išgyvenę jūreiviai iš paskutiniųjų kovojo dėl savo gyvybių ir kaip desperatiškai jų artimieji krante bandė jiems padėti. Deja, gyvo neliko nė vieno laive buvusio jūreivio.

Kadras iš filmo „Kurskas“
CLINIC 212 archyvas

Juostos scenarijus buvo kuriamas remiantis knyga „Laikas mirti: nepapasakota Kursko tragedijos istorija“, o jos autorius Robertas Moore’as dalyvavo filmavimuose kaip patarėjas. Knygoje pateikiama avarijos ekspertizių medžiaga ir liudininkų pasakojimai. Savo išgyvenimus rašytojui patikėjo jūreivių artimieji bei tie, kurie tyrė tragedijos aplinkybes.

„Šis filmas buvo didžiulis iššūkis, nes dabar jau niekas nepapasakos, kas ten vyko „Kurske“ iš tiesų, visa 118 žmonių įgula galiausiai žuvo. Būtent todėl kvietėme ekspertus, daug laiko leidome bibliotekose, išklausėme daugybės tikrų istorijų. Ir manau, kad mums pavyko parodyti ne tai, kaip tragediją piešia Rusija, bet taip, kaip viskas vyko iš tiesų“, – sako scenarijaus autorius.

Pagrindiniams vaidmenims filme surinkta labai marga tarptautinė komanda. Juostoje išvysime „Oskaro“ laimėtoją Coliną Firthą, Leyą Seydoux (vaidinusią Bondiadoje, Woody Alleno „Vidurnaktis Paryžiuje“ ir kt.), „Danų mergina“ bei „Raudonasis žvirblis“ įsiminusį Matthiasą Schoenaertsą bei „Misija neįmanoma“ ir „Džonas Vikas“ matytą Michaelą Nyqvistą, kuriam „Kurskas“ tapo paskutiniu jo gyvenimo filmu.

Tikrais įvykiais paremta drama „Kurskas“, kuriai nesugebėjo pasipriešinti net Rusija, Lietuvos kino teatruose jau nuo šio penktadienio, kovo 15 dienos.

Filmo anonsas:

Komentarai