fbpx
Kino industrija, Naujienos

Apie lenkų dokumentinius filmus – trečiajame „Nordbaltic Incubator“

NordBaltic Incubator’15: Dokumentinis Vilnius Eglės Burbaitės nuotrauka
NordBaltic Incubator’15: Dokumentinis Vilnius
Eglės Burbaitės nuotrauka

Lapkričio 11 d. prasidėjo asociacijos Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius projektas “NordBaltic Incubator’15: Dokumentinis Vilnius”. Trečius metus iš eilės organizuojamose kūrybinėse dirbtuvėse jaunieji audiovizualinių menų profesionalai kurs trumpametražius dokumentinius filmus apie Vilnių.

„Nordbaltic Inkubatorius‘15“ skatina inovatyvius mokymosi būdus, kurių metu yra derinamos teorinės ir praktinės žinios bei komandinios darbo įgūdžiai. Kasmet projektas ne tik suteikia galimybę dirbti didžiausioje audiovizualinių menų mokomojoje industrijos bazėje Baltijos šalyse Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriuje, bet ir pristato jauniesiems kūrėjams skirtingų šalių dokumentinio kino kūrimo patirtis.

Šiais metais 10 dienų truksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai bus supažindinami su lenkų dokumentinio kino patirtimis ir tiesiogiai mokysis iš lenkų ir lietuvių dokumentinių filmų kūrėjų. Projekto dalyviai teorinių užsiėmimų metu išgirs apie lenkų dokumentinio kino šiandieną, susipažins su svarbiausiai vardais, dalyvaus filmų peržiūrose bei diskusijose. Praktinėje dalyje dalyviams bus pristatyta Lodzės kino mokyklos sukurta dokumentinių filmų kūrimo metodika, kuria remdamiesi dalyviai kurs trumpametražius fimus.

Kūrybines dirbtuves ves dokumentinių filmų režisierius, lektorius, Lodzės kino mokyklos Filmų ir Televizijos fakulteto prodekanas Slawomir Kalwinek. Su Lenkijos kinu supažindins kino kritikė Izolda Keidošiūtė. Praktinio darbo metu dalyvius konsultuos vaizdo operatoriai Algimantas Mikutėnas ir Adomas Jablonskis, steadicam (kameros judesio) operatorius Audrius Zelenius, montažo režisieriai Ričardas Matačius ir Tomas Rugys, garso režisierius Ramūnas Jasutis.

Projekto rezultatu taps komandose sukurti trumpi dokumentiniai filmai apie Vilnių. Kūrybinių dirbtuvių rezultatų viešas pristatymas įvyks lapkričio 20 d. (penktadienį), 18 val., Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriuje (Senasis Minsko pl. 92, Bareikiškių kaimas, Rukainių seniūnija, Vilniaus rajonas).

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Kazimiero Simonavičiaus universitetas ir Vilniaus dailės akademija.

Komentarai